"הוא מת, אבל אל תספר": הסכסוך על שכר דירה שהסתיים ברצח מזעזע

כתב אישום הוגש נגד ויקטור ז'ירנוב, תושב חיפה, בגין דקירה למוות של שותפו לדירה, פאבל אורלוב בן ה-44, בשל סכסוך כספי ברקע תשלום על שכר הדירה. מהחקירה עולה כי ז'ירנוב הצטייד בסכין מטבח גדולה, נכנס לחדר השינה, שם אותה שעה ישן אורלוב, ודקר אותו למוות

15/06/2019
צילום: יואב איתיאל

בבית המשפט המחוזי בחיפה הוגש ביום חמישי כתב אישום חמור נגד ויקטור ז'ירנוב, תושב העיר בן ה-59, בגין הרצח של דייר המשנה שלו, פאבל אורלוב בן ה-44, על פניו בשל סכסוך כספי ברקע תשלום על שכר הדירה.

ז'ירנוב התגורר בדירה שכורה, דירה 5 בקומה השלישית של הבניין המשותף ברחוב הירדן 40 בחיפה. פאבל אורלוב, שלפני כמה חודשים נפרד מחברתו עמה חלק דירה באזור אחר בעיר, התגורר בדירה השכורה של ז'ירנוב במשך כחודשיים. הוא ישן בחדר השינה וז'ירנוב ישן בסלון. לפי כתב האישום, התגלע סכסוך בין השניים על רקע סירובו של אורלוב לדרישת ז'ירנוב לעזוב את הדירה, כיוון שלא שילם את חלקו בשכר הדירה.

לקריאה נוספת:
חשד לרצח בחיפה: גופת גבר נמצאה בדירה עם סימני אלימות
דקר למוות בגלל סכסוך כספי: גבר בן 62 נאשם ברצח אחיו בירושלים

עוד באותו נושא

''רוצים לדעת הכל'': משפחת הנרצח מחיפה מחפשת תשובות

לכתבה המלאה
נקלע למצוקה כלכלית בעקבות פרשת גירושין. הנרצח פבל אורלוב(צילום: באדיבות המשפחה)

הרצח התרחש בשעות אחר הצהרים של יום שבת, 18 במאי. מכתב האישום עולה כי השניים שהו לבדם בדירה, ז'ירנוב הצטייד במטבח בסכין מטבח גדולה, נכנס לחדר השינה, שם אותה שעה ישן אורלוב, דקר אותו באמצעותה דקירה עמוקה בצוואר, סובב את להב הסכין בעודה נעוצה ולאחר מכן חתך באמצעות הסכין את לחיו השמאלית.

מכתב האישום עולה כי אחר כך משך ז'ירנוב והוציא מהמיטה את אורלוב, שדימם קשות, וגרר אותו במסדרון הדירה עד סמוך לדלת הכניסה. שם, השכיב אותו על בטנו כשפניו כלפי הרצפה, אזק את ידיו מאחורי גבו באמצעות שני אזיקונים שחיבר יחדיו, הכניס את ראשו לתוך שקית זבל והכניס את רגליו לתוך שקית זבל ולטענת התביעה כל זאת כדי להבטיח ולוודא את מותו.

הבניין בחיפה בו אירע הרצח(צילום: יואב איתיאל)

עוד עולה שסמוך לשעה 18:15 הבחין השכן רוסלן ספנייב בז'ירנוב יוצא מדירתו כשרגליו מלאות דם. ז'ירנוב אמר לו שנפצע, אך ספנייב הביט בפנים הדירה וראה אדם קשור עם פניו על הרצפה. ז'ירנוב אמר לו: "אתה לא ראית כלום". אך אחר כך אמר: "הוא מת, אבל אל תספר לאף אחד, תעזור לי להחביא אותו".

ספנייב התרחק והזעיק באמצעות הטלפון הנייד שלו את המשטרה, שהגיעה למקום זמן קצר לאחר מכן, עצרה את ז'ירנוב בסמוך לבניין כאשר דם על נעליו, מכנסיו וחולצתו. לשוטרים שהיו מעורבים במעצרו אמר מיד שרצח את חברו והוא בדירה. לאחר כמה דקות הם אכן איתרו את גופתו של אורלוב בדירה. לצוות מד"א שהזעיקה המשטרה לא נותר אלא לקבוע את מותו של אורלוב במקום. גופתו נשלחה באותו הלילה למכון הלאומי לרפואה משפטית באבו כביר.

שכן הבחין בז'ירנוב יוצא מדירתו כשרגליו מלאות דם. כוחות משטרה מתחת לבית בו אירע הרצח(צילום: אתר רשמי, דוברות משטרה)

שוטרי תחנת חיפה סגרו את הזירה והחקירה הוטלה על היחידה המרכזית של מחוז חוף. קומץ שכנים וסקרנים התגודד ברחוב. הם הכירו את השניים רק באופן שטחי. על ז'ירנוב סיפרו כי עבד בניקיון, ושבעקבות פרשת גירושין קשה נקלע למצוקה כלכלית.

בתחנת המשטרה, הודאותיו הספונטניות של ז'ירנוב נמשכו, גם בפני השוטר דובר הרוסית רומן יונוב כאשר הוא שמר עליו בפרוזדור אגף הסיור וזאת עוד לפני גביית ההודאה הרשמית הראשונה. עם חוקרי הימ"ר ערך ז'ירנוב בדירה שחזור מצולם ומוסרט ובו תיאר את הרצח. הוא הודה במעשיו בשלוש חקירות שונות: הן בחקירתו הראשונה מיד לאחר מעצרו, הן בחקירתו השנייה לאחר שחזור שביצע בזירה והן בחקירתו השלישית כשבועיים לאחר הרצח כאשר סיים הסתכלות פסיכיאטרית אליה נשלח לבקשת עו"ד ויסאם עראף המייצג אותו מטעם הסניגוריה הציבורית.

"סוגר את העניינים לבד ולא מערב משטרה"

בחקירותיו טען ז'ירנוב כי אורלוב נהג לאיים ולהכות אותו אך לא טרח להתלונן במשטרה על כך, כי הוא "סוגר את העניינים שלו לבדו ולא מערב משטרה".

הוא מסר פרטים מוכמנים רבים, ביניהם כי רצח את אורלוב עם סכין בעלת ידית חומה-לבנה וכי שטף אותה בכיור המטבח ותלה אותה על המגנט במטבח. סכין זו נתפסה במקום שאמר ולפי חוות דעת של מעבדה ביולוגית - קיים דנ"א של המנוח על הסכין. כמו כן, על הדלי שנמצא בסמוך לכיור נמצא דנ"א של המשיב, דבר התואם את הודאתו של ז'ירנוב ששטף את הסכין.

בנוסף לכך, ז'ירנוב מסר שאזק את אורלוב בידיו עם שני אזיקונים וכי שם שקית אשפה על ראשו ועל רגליו, ואכן כך נמצא. בהתאם לעדותו, נמצאו כתמי דם של אורלוב במיטה ובחדר השינה המעידים כי שם נרצח וגופתו נמצאה במסדרון ליד דלת הכניסה של הבית. לפי חוות דעת של מעבדה ביולוגית, בכתמי הדם בקיר בחדר השינה ובקיר הכניסה יש דנ"א של אורלוב. על נעליו של ז'ירנוב נמצא דם שלפי חוות דעת מעבדה מדובר בדנ"א של המנוח.

מירי בשקנוב עם אחיה שנרצח, פבל(צילום: באדיבות המשפחה)

משפחתו של אורלוב רוצה שייעשה צדק. אחותו, מירי בשקנוב, שהגיעה לבית המשפט ביום הגשת כתב האישום, מתכוונת להמשיך וללוות את המשפט. מוקדם יותר סיפרה לוואלה! NEWS על אחיה המנוח כי עלה לישראל עם אימם כשהיה בן 16, ולאחר מכן התגייס לצבא. ''חשוב לי שיידעו ששירת בגזרת עזה. הם היו נכנסים כל הזמן. כשהיה נהג הוא עלה פעם על מטען, היו לו שם חברים שנהרגו'', אמרה. לדבריה, אחיה השתחרר בתום שירות החובה, אולם שב לצה''ל לשרת בקבע לעוד כחמש שנים. "אמא שלי כל כך הייתה גאה בו. עם המדים. עם הדרגות. עם הכומתה השחורה". במשפחה הכירו את בעיית השתייה שלו שהביאה אותו לפרידות כואבות מבנות הזוג שלו, ולהתדרדרותו הכלכלית.

במקביל להגשת כתב האישום, תובעת הפרקליטות עו"ד שרון אייל ביקשה להאריך את מעצרו של ז'ירנוב עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. דיון לגופה של הבקשה עוד יתקיים, ובינתיים, בהסכמת הסניגור הלומד את תיק החקירה, האריך השופט ניצן סילמן את מעצרו של ז'ירנוב עד החלטה אחרת.

אורלוב בתקופת שירות הקבע בצה"ל(צילום: עיבוד תמונה, באדיבות המשפחה)
  • רצח
  • חיפה
  • כתב אישום

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully