אחרי שבע שריפות בעוטף: צה"ל הורה על צמצום מרחב הדיג בעזה

בפעם החמישית במהלך שלושת החודשים האחרונים, הודיע צה"ל על צמצום טווח הדייג ברצועת עזה, הפעם לטווח של עד שישה מייל. ההחלטה מגיע בעקבות שריפות רבות שפרצו היום בעוטף עזה שעל פי הערכה נגמרו מבלוני תבערה שהופרחו מהרצועה

11/06/2019
צילום: דובר צה"ל, עריכה: ניב מעוז

אחרי שיגור שבעה בלוני תבערה מרצועת עזה לשטח ישראל, צומצם הערב (שלישי) מרחב הדיג ברצועת עזה לטווח של עד שישה מיילים ימיים עד להודעה חדשה. זאת הפעם השביעית במהלך שלושת החודשים האחרונים שבו מצומצם או נסדר מרחב הדייג בעזה.

במהלך היום נרשמו שבע שריפות במועצה אזורית אשכול, שעל פי החשד נגרמו מבלוני תבערה. צוותי כיבוי והצלה פעלו להשתלטות על שריפות שפרצו ברחבי עוטף הרצועה. כמו כן, בכלי תקשורת פלסטיניים דווח על שיגור בלוני התבערה לשטח ישראל. בחודשים האחרונים החליטו בצה"ל על צמצום או הרחבת מרחב הדיג ברצועה 11 פעמים.

עוד בנושא בוואלה! NEWS:
לאחר שצומצם בשל בלוני התבערה: צה"ל הגדיל את מרחב הדיג ברצועה
לאחר ההבנות בתיווך מצרים: מרחב הדיג ברצועת עזה יורחב מחדש
הרמטכ"ל לראשי הרשויות בעוטף עזה: "אסור שטרור הבלונים יימשך"

עוד באותו נושא

דיווח: פחות משבוע לאחר שצומצם - מרחב הדיג בעזה הורחב מחדש

לכתבה המלאה
פעם שביעית בשלושה חודשים שצה"ל מודיעה על צמצום או סגירה של מרחב הדייג. דייגים פלסטינים בחופי כזה(צילום: AP)

ביום שישי הרמטכ"ל אביב כוכבי נפגש עם ראשי הרשויות בעוטף עזה ובשדרות, בפעם הראשונה מאז כניסתו לתפקיד. בשיחה איתם אמר להם הרמטכ"ל כי "אסור שטרור הבלונים יימשך". בנוסף אליו, בפגישה השתתפו גם מפקד פיקוד הדרום אלוף הרצי הלוי. כוכבי ציין בפישה כי חלה ירידה בהיקף שיגורי בלוני התבערה והאלימות בגבול, וכי "כרגע אנחנו נותנים צ'אנס להסדרה".

  • דייג
  • רצועת עזה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully