מעינו של הספייק: תיעוד פגיעת הנ"ט הישראלי באימון צבא גרמניה

התרגיל השנתי של הצבא הגרמני, שהתרחש תחת מזג אוויר סוער וגשום, התנסה ביכולות טילי הספייק של רפאל במגוון תרחישים ותיעד את מסלולו, עד לפגיעה בטנק. צפו

03/06/2019
צילום: רפאל, עריכה: תומר לוי

הצבא הגרמני סיכם היום (שני) את התרגיל השנתי שלו בביצוע ירי של טילי ספייק LR (SPIKE LR )של רפאל. התרגיל התרחש בימים האחרונים של החורף בגרמניה, תחת תנאי מזג אוויר קשים וכלל ירי של 54 טילי ספייק על ידי כוונים גרמניים, אשר שיגרו את הטילים מהמשגרים החדשים של משפחת טילי הספייק. המשגרים כוללים ממשק משתמש דיגיטלי חדשני, יכולות התמצאות מרחבית וכן מבצעי גם בצה"ל זה מס' שנים.

במהלך התרגיל, שיגרו הצוותים הגרמניים את הטילים במגוון תרחישי ירי מורכבים, לרבות לעבר מטרה מוסתרת, תרחישי של שינוי מטרות בזמן אמת לאחר שיגורו, ירי בחשיכה מוחלטת באמצעות אינפרה-אדום, וזאת במקביל לתנאי מזג אוויר מורכבים הכוללים רוחות וגשמים חזקים. המשגרים והכוונים הפגינו 100% הצלחה, כאשר כל 54 טילי הספייק ששוגרו פגעו פגיעות מדויקות במטרה.

עוד בוואלה! NEWS
שיגור מרכב קל לטווח ארוך: צפו בתיעוד ניסוי ירי טיל "תמוז 5"
לצלוף במטוס מבלי שירגיש: המענה של ישראל לטילים המתקדמים של סין
"הדק חכם": התשובה של מערכת הביטחון לחוליות המשגרים הניידות בעזה

עוד באותו נושא

לצלוף במטוס מבלי שירגיש: המענה של ישראל לטילים המתקדמים של סין

לכתבה המלאה
חיילים בצבא היבשה הגרמני בעת ירי טילי הספייק מהמשגר החדשני(צילום: אתר רשמי, רפאל)

משפחת טילי הספייק מתוצרת רפאל, הנם טילים אלקטרו-אופטיים, טקטיים ומדויקים הנמצאים בשימוש מבצעי נרחב על ידי צה"ל וצבאות רבים בעולם. הספייק ניתן לשיגור ממגוון פלטפורמות יבשתיות, אוויריות וימיות, לטווחים של עד 30 ק"מ. טילי הספייק מתאימים לשימוש ביום ובלילה וכנגד מגוון רחב של מטרות. עד היום מכרה רפאל למעלה מ-30,000 טילים ממשפחת ספייק ל-31 מדינות.

חייל גרמני בעת ניסוי בטיל הספייק(צילום: אתר רשמי, רפאל)

"משפחת טילי הספייק הוכיחה את יכולותיה כמערכת איכותית ואמינה שנבחרה על ידי 18 מדינות החברות באיחוד האירופי ובנאט"ו, זאת בנוסף ל-13 מדינות נוספות בעולם", כך אומר היום משה אלעזר, סמנכ"ל בכיר וראש-חטיבת יבשה וים ברפאל. "אחד מהיתרונות הגדולים של הספייק זה התפוצה הרחבה שלו. ההדדיות בין המדינות המשתמשות אשר יכולות לתמוך אחת בשנייה באספקת טילים הדדית בעת משבר או פלישה, מהווה גורם מפתח הן מבחינה טקטית והן מבחינה כלכלית".

הצוותים הגרמניים שיגרו את הטילים במגוון תרחישי ירי מורכבים. הניסוי הצבאי(צילום: אתר רשמי, רפאל)
חיילים גרמנים במהלך האימון(צילום: אתר רשמי, רפאל)
  • רפאל
  • גרמניה
  • טילים

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully