חתימה מזויפת וחוב של אלפי שקלים: כך הסתבך פגוע הנפש עם סלקום

מ' בן ה-33 נכנס לסניף סלקום בכרמיאל כדי לתקן את מכשירו. בניגוד לרצונו, יצא עם טלפון חדש - וחויב בעסקה חדשה. כעבור חמש שנים המכשיר עדיין אצלו, ללא שימוש, חובו עומד על אלפי שקלים וסלקום תובעת אותו בהוצאה לפועל

31/05/2019
יואב איתיאל

מ', פגוע נפש בן 33, נכנס לסניף של חברת הסלולר סלקום בכרמיאל במטרה לתקן את הטלפון הנייד שלו, אך יצא מהסניף עם טלפון חדש - וחויב בעסקה חדשה בניגוד לרצונו. האירוע התרחש לפני כחמש שנים, וסלקום דורשת ממנו את הכסף בעבור הנייד שכלל לא רצה ומעולם לא השתמש בו. מאז - חובו לסלקום הולך ותופח.

לוואלה! NEWS הוא מסביר שנמסר לו שהמכשיר אינו בר תיקון, שניתן לו מכשיר חלופי ושהדגיש שבאין בכוונתו לרכוש מכשיר חדש. פרטי האירוע זכורים לו היטב. הוא התרחש בערב אחד בנובמבר 2014 בסניף החברה בכרמיאל. שעת הסגירה של הסניף התקרבה. הוא ביקש שידפיסו לו אסמכתא לפעולה ולדבריו נאמר לו שבשל תקלה זה לא יתאפשר. הוא משוכנע שלא חתם על דבר.

עוד בוואלה! NEWS:
סוף המשחק: הדו קרב בין נתניהו וליברמן בבחירות עלול להיגמר בדם
פצוע הפיגוע בי-ם: "הייתי עם האופניים ופתאום מישהו התנפל עליי"
גבאי: העבודה תתמזג בבחירות הקרובות עם מרצ או עם כחול לבן

חויב בעסקה חדשה בניגוד לרצונו, מ' והטלפון הנייד(צילום: יואב איתיאל)

מ' משוכנע שלא קיבל הדרכה במכשיר וכי נאמר לו שהסניף נסגר וש"ילמד בבית". הוא סבר שמדובר בהטבה, במקום המכשיר המקולקל. אז, כשהגיע לסניף למחרת לקבל את המסמך גילה שחייבו אותו ברכישת המכשיר במחיר מלא. לדבריו, בו במקום ביקש להחזיר את הטלפון. האריזה הייתה פתוחה, לטענתו בשל העובדה שהמכשיר שניתן לא היה חדש, אלא מתצוגה. הוא מדגיש כי לא השתמש בו אפילו לשנייה. אבל, לא עזרו תחנוניו, בסניף סירבו לקבל את המכשיר.

ח', אמו של מ', התקשרה ופנתה באמצעות ארגון "אמון הציבור" לחברת סלקום, שהסכימה לקבל את המכשיר ולבטל את העסקה. אולם לדברי האם, החברה סרבה להוציא מסמך שיאשר כי העסקה מבוטלת ומאוחר יותר חזרה בה ולפיכך, נותר הטלפון אצל מ' עד כה, מבלי שעשה בו שימוש ומבלי שקיבל עליו החזר. החוב בגינו, כאמור הולך וגדל.

סלקום מתעקשת כי הכל היה בסדר, וכי "על פי רישומי החברה" עולה כי מ' ביצע "עסקת שדרוג למכשיר בעלות כוללת של 1,765 שקלים, בפריסה ל-36 תשלומים". החברה מצדה טוענת כי נציגיה "עוברים יחד עם הלקוח על 'טופס מרכז' המציג בנקודות עיקריות ללקוח את מהות העסקה", וכי "רק לאחר קבלת הסכמך לכל פרטי ותנאי העסקה וכמובן רק לאחר שאישרת בחתימך כי תנאי העסקה ידועים לך ומקובלים עליך, נכנסה העסקה לתוקפה".

לדבריו של מ', חתימתו זויפה. בחברה מודים כי כבר למחרת העסקה, פנה מ' לשירות לקוחות סלקום וביקש לבטל את העסקה, אולם "אין חובת ביטול אם המוצר לא ניתן למכירה מחדש". עוד ציינו בפניו כי "מאחר ונעשה שימוש במוצר לא ניתן לבצע את העסקה". סלקום מנסה לגבות את החוב באמצעות ההוצאה לפועל. החברה טוענת לקרן חוב של 2,411 שקלים, שכר טרחה של 1,370 שקלים והוצאות של 219 שקלים.

"לא אוכל להיענות לבקשתו בדבר ביטול העסקה", השיבה אחראית פניות הציבור רעות מלול, ב-2018. היא ציינה כי החוב גדל ל-4,000 שקלים, 'כולל מע"מ'. עם כל הריביות, השיערוכים והפרשי ההצמדה, נכון לפברואר השנה גדל החוב בהוצאה לפועל ל-4,319 שקלים.

עוד באותו נושא

רצח ב-43 שניות: הקטטה בחיפה שהסתיימה בירי מטווח אפס

לכתבה המלאה
מכשיר הטלפון הנייד שקיבל מסלקום ולא עשה בו שימוש(צילום: יואב איתיאל)

לא ברור כלל על מה ולמה ההתעקשות. כבר חמש שנים שמ' מעונין להחזיר את המכשיר. אולי רק "קצר בתקשורת" בין חברת התקשורת לפגוע הנפש עומד ברקע הפרשה הקפקאית הזו.

מ' הוא נכה 100% בשל מחלת הנפש שלו. הוא רווק שמתגורר עם אמו, ומתקיים מקצבת נכות של כ-3,312 שקלים בחודש והוא מטופל שנים במרפאת בית החולים לבריאות הנפש מזור ליד עכו.

ד"ר עופר פינקלשטיין, פסיכיאטר העובד בבית החולים, אמר כי את האפיזודה הזו מ' לקח באופן קשה וכי הסיטואציה אליה נקלע יחד עם ההתמודדות עם מוגבלותו הנפשית הביאה להחמרה במצבו הבריאותי והתדרדרות במצבו הנפשי והתדרדרות ניכרת בתפקוד, עד כדי עצירת התקדמותו בתהליכי השיקום. "כל צעד והתקדמות שלו לקראת עצמאות בעולם הוא קריטי. הסאגה אליה נקלע מערערת את בטחונו העצמי ומצבו הנפשי", מדגיש הפסיכיאטר המכיר את המקרה. "לאורך שנים מצבו היה ללא שינוי", מעידה העובדת הסוציאלית יסמין חסן, "הוא חווה את התביעה של סלקום כפגיעה אישית והוא מרגיש נבגד".

"הסיטואציה הביאה להחמרה במצבו הרפואי". מ'(צילום: יואב איתיאל)

בתחילת החודש נכנס לתמונה הסיוע המשפטי של משרד המשפטים, ובאמצעות עו"ד זיו אור, אותו מינה לסייע למ', הוא פנה בשבוע שעבר לבית משפט השלום בחיפה ומבקש את עיכוב ההליכים נגדו לאלתר ואת מחיקת החוב. "עסקינן בתביעה שמוטב היה שכלל לא היתה מוגשת על ידי חברת סלקום", הוא טוען בפני בית המשפט אשר ביום שני ידון בעניין.

מחברת סלקום טרם נתקבלה התייחסות לפניית וואלה! NEWS.

  • פגועי נפש
  • סלקום

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully