מהמסתור ביער לבית בראשון לציון: הקמפיין המרגש של שורדי השואה

ניצולי שואה המתגוררים בעיר הצטלמו לקמפיין מיוחד שנועד להעלות את המודעות בקרב הדור הצעיר לסיפורים הקשים. הקמפיין, נולד ביוזמת ראש העיר מחשש שבעתיד, עם חילופי הדורות, לא יהיה מי שיעביר את המסר הלאה. הקמפיין אף יצא מגבולות העיר לערים תאומות ברחבי העולם

1,000 שלטים הוצבו ברחבי העיר. קמפיין ניצלנו (צילום: אתר רשמי, באדיבות עיריית ראשל"צ)

ערב יום השואה תשע"ט, 11 ניצולי שואה מראשון לציון הצטלמו לקמפיין מיוחד בסימן "מחבקים וזוכרים את שורדי השואה כל ימות השנה". הקמפיין, שעלה ביוזמת ראש העיר רז קינסטליך, נועד לעורר מודעות בקרב הדור הצעיר לסיפורים הקשים, מתוך חשש שדור הניצולים הולך ומתמעט ולא יוכלו לספר את סיפורים מגו, ראשון.

במסגרת הקמפיין, הוצבו ברחבי העיר כאלף שלטי חוצות, תחנות אוטובוס עם תמונותיהם של ניצולי השואה לצד סיפוריהם האישיים. הניצולים אף צולמו לסרטונים המגוללים את סיפור חייהם הקשה אל מול ניצחונם - הקמת משפחה בישראל.

לקריאה נוספת:
הילד שהתחבא בביוב, הנערה שהצטרפה למחתרת: מדליקי המשואות ביום השואה
"המשאיות, היריות, המגפיים": הילד מהשואה שטיפס לצמרת הרפואה
על אדמת אושוויץ: בת לניצולת שואה תגשים את חלומה הישן של אמה

עוד בוואלה!

הדרך לבנות שרירים אחרי אימון: מה צריך לדעת על צריכת חלבון?

רקפת אריאלי
לכתבה המלאה
הקמפיין ברחבי העיר (צילום: אתר רשמי, באדיבות עיריית ראשל"צ)

הקמפיין לא הסתכם בגבולות ראשון לציון. ראש העיר פנה במכתב מרגש לערים התאומות בעולם ונענה בחיוב מגרמניה, פולין, אוקראינה, צרפת ורומניה שהסכימו לקחת חלק בקמפיין ולפרסם את סיפורם של הניצולים. כך, שורדי השואה הפכו לפרזנטורים במטרה להעביר את המסר לדור הילדים על מנת שזיכרון השואה לא יישכח לעולם.

"חשש שלא יהיה מי שיספר את הסיפור" (צילום: אתר רשמי, באדיבות עיריית ראשל"צ)

ראש העיר קינסטליך, נכד לניצולי שואה, הסביר כי הוביל את המהלך בעקבות אותו חשש מהיום בו ניצולי השואה כבר לא יהיו בין החיים כדי להעביר הלאה את הסיפורים הקשים. "היה לי חשוב שהדור הצעיר ובעיקר הילדים יכירו את הסיפורים וישמעו את השורדים", אמר. "זיכרון השואה חייב להישמר, זהו הבסיס לקיומנו. לצערנו הרב עוד כמה שנים כבר לא יהיו בנינו ניצולי שואה וחובתנו המוסרית היא להמשיך ולספר את סיפורם, זיכרונם וגבורתם"

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully