פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   "פשע חסר תקדים לנורמות של קפריסין": המשטרה באי חוקרת רצח סדרתי

   החקירה נפתחה לאחר שגופות שתי תושבות הפיליפינים נמצאו בהפרש של שבוע בפיר של מכרה מערבית לבירה ניקוסיה כשבתה בת השש של אחת הנרצחות נעדרת. קצין לשעבר בצבא בן 35 נעצר בחשד לרצח השלוש. המשטרה: "מוקדם מדיי להעריך את היקף העבירות"

   חיפוש אחר נעדת בת 6 בקפיריסן, רצח סדרתי, 22 אפריל 2019 (רויטרס)
   המכרה בו נמצאו גופות שתי הנשים בקפריסין, היום (צילום: רויטרס)

   המשטרה בקפריסין חוקרת מספר מקרי רצח, שעל פי החשד בוצעו על ידי רוצח סדרתי, לאחר ששתי גופות של נשים נמצאו זרוקות בפיר של מכרה נטוש בהפרש של שבוע, ועולה חשד כי ילדה נעדרת בת שש היא בין קורבנותיו. החשוד המרכזי במעשים הוא תושב האי, קצין לשעבר בצבא בן 35, והוא נמצא במעצר בחשד לרצח השלושה.

   אחת הנשים שנרצחו זוהתה כתושבת הפיליפינים, בת 39 שנעדרה בחודש מאי 2018 יחד עם ביתה בת השש. גופת האישה השנייה שאותרה בליל יום שבת, גם היא תושבת הפיליפינים בת 28, וגם היא דווחה כנעדרת בשנה שעברה, אם כי לא זוהתה באופן וודאי. המכרה ממוקם כ-30 קילומטרים מערבה לבירה ניקוסיה. שתי הנשים עבדו בקפריסין, שבה אוכלוסייה פיליפינית גדולה.

   "זה סוג של פשע חסר תקדים לנורמות של קפריסין ומוקדם מדיי להעריך את הקיף העבירות", אמר זכריאס כריסוסטומו ,מפקד משטרת קפריסין.

   עוד ידיעות מהעולם:
   6 פיצוצים תוך 20 דקות: הפיגועים בסרי לנקה, דקה אחר דקה
   נסראללה: אי אפשר לכפות על הפלסטינים את עסקת המאה של טראמפ
   מגבירה את הלחץ: ארה"ב הודיעה על ביטול הפטור לייבא נפט מאיראן

   חיפוש אחר נעדת בת 6 בקפיריסן, רצח סדרתי, 22 אפריל 2019 (רויטרס)
   כוחות משטרה מחפשים אחר בת השש, היום (צילום: רויטרס)

   בניסיון לאתר את בת השש, מפקד המשטרה אמר כי נערך חיפוש אינטנסיבי בפיר המכרה, שהיה מוצף במים, ובמאגר מים באותו אזור.

   בדיון בבית המשפט, המשטרה אמרה כי הקצין לשעבר חשוד כי יצר קשר עם הנשים באתר הכרויות ברשת.

   פעילים פוליטיים אמרו כי המשטרה התעלמה מהפחדים שהביעו התושבים לביטחונם האישי לאחר שהנשים נעדרו בשנה שעברה. לאויס קוטרוקידס, אחד הפעילים, אמר כי הוא דיווח למשטרה על היעדרותה של בת ה-39 ובתה בת השש, ובמשטרה סברו שהיא עברה להתגורר בצפון האי.

   "אם הם היו מאמינים כשפניתי למשטרה, דברים היו נראים אחרת", אמר לרשת הטלוויזיה במדינה. הוא הוסיף כי במשטרה צריכים לקחת אחריות על כל הפגמים שעלו בחקירה.