מתקפת טרור בסרי לנקה

6 פיצוצים תוך 20 דקות: הפיגועים בסרי לנקה, דקה אחר דקה

שלוש כנסיות ושלושה מלונות הותקפו בתוך דקות על ידי שבעה מחבלים מתאבדים, בסדרת פיגועים שזעזעה את המדינה. כך נראתה יממה של טרור, שגבתה את חייהם של 290 איש

רויטרס
22/04/2019
צילום: רויטרס, עריכה: תומר לוי

שבעה מחבלים מתאבדים התפוצצו בשלוש כנסיות ובשלושה מלונות ברחבי סרי לנקה - כך אמר היום (שני) מומחה לזיהוי פלילי של הממשלה לסוכנות הידיעות אי-פי. לא ברור כיצד שני הפיצוצים הנוספים נגרמו. בסך הכול, נהרגו לפחות 290 בני אדם, בהם אזרחים זרים רבים, ועוד 450 איש נפצעו.

ששת הפיצוצים המרכזיים היו במרווח של 20 דקות - ארבעת הראשונים הרעידו בשעה 8:45 את מלון שנגרי לה בקולומבו; כנסיית סנט אנתוני הקתולית בפרבר של הבירה; כנסיית סנט סבסטיאן הקתולית בעיר נגמבו; ואת מלון קינגסברי בקולומבו. חמש דקות אחר כך, בשעה 8:50, פיצוץ הרעיד את מלון סינמון גרנד בבירה קולומבו; וב-9:05 התרחש הפיצוץ בכנסיית ציון הקתולית בעיר בטיקלואה.

מתקפת טרור בסרי לנקה - סיקור נרחב בוואלה! NEWS:
עשור של שקט הופר: הפיגועים בסרי לנקה מאיימים לפתוח את פצעי המלחמה
ממשלת סרי לנקה: ארגון טרור מקומי אחראי לפיגועים, בסיוע רשת זרה
מניין ההרוגים עלה ל-290: ממשלת סרי לנקה הוזהרה מפיגועים - אך לא פעלה

חיילים חמושים ברחבי הבירה קולומבו, היום(צילום: רויטרס)
אינפו סרי לנקה(צילום: עיבוד תמונה)

בשעה 11:30 כינס ראש הממשלה ישיבת חירום של מועצת הביטחון הלאומית. ב-11:40 הממשלה הכריזה על סגירת בתי הספר ברחבי המדינה למשך יומיים; ב-12:15 הנשיא קרא לאזרחים להישאר רגועים, אך שעה וחצי לאחר מכן, ב-13:45, התרחש פיצוץ נוסף, שביעי במספר, במלון "ניו טרופיקל אין" בבירה, ליד גן החיות הלאומי.

בשעה 14:15, אירע פיצוץ שמיני, בבית באזור דמטגודה בקולומבו, במהלך פשיטה של המשטרה. שלושה שוטרים נהרגו. בשעה 14:20 נסגר גן החיות למבקרים ועשר דקות לאחר מכן חסמה הממשלה את הגישה לרשתות החברתיות במדינה, כולל פייסבוק ווטסאפ. ב-14:45 הכריזה הממשלה על עוצר ברחבי האי. ב-16:00 הופסקו שירותי התחבורה וב-16:30 הודיעה הממשלה על סגירת כל האוניברסיטאות עד להודעה חדשה.

עוד בוואלה!

מבחן טיורינג: סיפורו הטרגי של אבי מדעי המחשב

בשיתוף "הטכנולוגית", חטיבת הטכנולוגיה של בנק הפועלים
הריסות בכנסיית סנט סבסטיאן בנגמבו(צילום: רויטרס)

בשעה 17:00 קיימה הממשלה ישיבת חירום. בשעה 19:00 איתרה המשטרה את הוואן ששימש להעברת חומרי הנפץ.

בשעה 20:30 הורה ראש הממשלה על חקירת המחדל המודיעיני והכישלון לעצור את המתקפות, למרות האזהרות שהתקבלו. בשעה 22:30 הותקף מסגד בבקבוק תבערה ושתי חנויות בבעלות של מוסלמים מותקפות בשני חלקים שונים במדינה.

מוקדי הפיגועים בסרי לנקה(צילום: עיבוד תמונה)
  • סרי לנקה
  • קולומבו

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully