"120 כלבים וחתולים שהמוות מרחף מעליהם": המאבק נגד המתת החיות

ארגון הגג של העמותות להגנת בעלי החיים בישראל פתח בקמפיין נגד המתת 120 כלבים וחתולים שהוחרמו לאחר שהוחזקו במכלאה בתנאים קשים. "במקום לשקם אותם ולתת להם סיכוי לבית חם, החליטו השירותים הווטרינריים להמית את כולם, בסתר"

  • בעלי חיים
עמותת גרגורים: סרטון נגד המתת כלבים וחתולים (צילום: עמותת גירגורים)

ארגון "נח", ארגון הגג של העמותות להגנת בעלי החיים בישראל, פצח בקמפיין הקורא להימנע מהמתת כ-120 כלבים וחתולים, שהוחרמו לאחר שהוחזקו בתנאים קשים ולקו במחלה. מדובר בבעלי חיים שהוחרמו על ידי משרד החקלאות מעמותת "גירגורים" לפני כשנה. הם הוחזקו בתנאים קשים, והחלטת המשרד נובעת מטפיל שהתגלה בקרב רובם של בעלי החיים, הגורם למחלת לישמניאזיס ויסצראלית, שעשויה להדביק גם בני אדם ואף לגרום למותם.

ארגון "נח" עתר נגד ההחלטה לבית המשפט המחוזי. בקמפיין שמשתתפים בו מפורסמים כמו איתי תורג'מן, אורנה בנאי, צחי הלוי ואחרים נטען כי ניתן לחיות עם המחלה וכי היא לא מדבקת, וכי ארגוני זכויות בעלי חיים הסכימו לקחת את החיות תחת חסותם. בית המשפט קיבל בדצמבר האחרון את העתירה והורה לבטל את הוראת ההמתה של בעלי החיים.

עם זאת, משרד החקלאות ערער על כך לבית המשפט העליון. במשרד טענו כי קיימת סכנה ממשית לבריאות הציבור.

בית המשפט העליון יכריע מחר (שני) את גורלם של הכלבים והחתולים. דיון יחיד יתקיים בנושא, בפני השופטים יוסף אלרון, ניל הנדל ועוזי פוגלמן. "במקום לשקם אותם ולתת להם סיכוי לבית חם, החליטו השירותים הווטרינריים להמית את כולם, בסתר", נכתב בעמוד האירוע בפייסבוק שפתח ארגון נח, "זה הקרב האחרון, שיחרוץ את גורלם של 120 כלבים וחתולים חפים מפשע שמרחף מעל ראשם גזר דין מוות".

עוד בוואלה! NEWS:
לחוץ, היסטרי, מבוהל: נתניהו הגיע לריאיון בהפתעה - ויצא רע משנכנס
הפרות סדר ליליות ברצועה: הרוג פלסטיני מירי צה"ל; צבע אדום בעוטף
''הסוף קרוב'': שרים בממשלת בריטניה פועלים להדחת מיי

עוד באותו נושא

וטרינר חשוד שהתעלל בבעלי חיים והונה רשויות מקומיות במעל למיליון שקלים

לכתבה המלאה
אורנה בנאי (צילום: אתר רשמי)
צחי הלוי (צילום: אתר רשמי)
איתי תורג'מן (צילום: אתר רשמי)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully