תיעוד מטריד: למרות התאונה, באתר בחריש עובדים ללא אמצעי בטיחות

באתר הבנייה בעיר שבו נהרג פועל בן 34 בנפילה מהקומה השישית המשיכו הפועלים לעבוד כשהם ללא קסדות ובגובה רב. כעבור זמן מה, שוחררו העובדים לביתם, המקום נסגר בשל ליקויי בטיחות וצווים הוטלו על הקבלן. צפו

דנה ירקצי ושלומי גבאי
צילום: מד"א ושלומי גבאי, עריכה: שניר דבוש

שעות ספורות אחרי תאונת העבודה באתר הבנייה היום (שלישי) בעיר חריש שבה נהרג גבר בן 34 בנפילה מהקומה השישית, נראו פועלי הבניין כשהם ממשיכים לעבוד באתר הבנייה ללא קסדות בטיחות ומגובה רב. אף שמדובר בפועל השלישי שנהרג השבוע באתר הבנייה בחריש, העובדים נצפו כשהם סוחבים ציוד כבד, מוטות ודליי צבע בקומה גבוהה שממנה נפל הגבר - ללא אמצעי בטיחות.

בשל מותו של חברם לעבודה שוחררו הפועלים לביתם מוקדם יותר ואתר הבנייה נסגר בשל ליקויי הבטיחות שהתגלו בו. בתאונת העבודה הבוקר באתר הבנייה ברחוב ספיר 17 ביישוב, נהרג הפועל בנפילה מהקומה השישית במקום במהלך עבודת טפסנות. צוות מד"א ביצע בו פעולות החייאה בסופן נאלץ לקבוע את מותו. לאחר התאונה, שני צווי בטיחות נוספים הוטלו על האתר של הקבלן י. שטרן. בתחילת השבוע נהרגו אמין נאסר בסול ודאמן ג'ול ג'מאל טאטור בן ה-25 שני פועלים שנפלו מגובה באתר הבנייה בחריש. השניים נפלו מבניין מהקומה השביעית במהלך העבודה.

עוד בוואלה! NEWS:
רצף תאונות קטלניות: שלושה פועלים נהרגו היום במהלך עבודתם
ניסנקורן עזב לכחול לבן - והקמפיין להצלת חיי פועלים בוטל
אושרה רפורמת הפיגומים: ברגע האחרון נמנעה שביתה כללית במשק

עוד באותו נושא

בפעם השלישית מתחילת השבוע: פועל נהרג בתאונת עבודה בחריש

לכתבה המלאה
ללא קסדות וללא אמצעי בטיחות - מגובה רב. הפועלים באתר הבנייה בחריש, היום (צילום: שלומי גבאי)

בעקבות ריבוי התאונות בענף, שר העבודה והרווחה חיים כץ, הנחה את מנהל הבטיחות לסגור את אתרי הבנייה המסוכנים בחריש ללא הגבלת זמן. משרד העבודה והרווחה שלח תגבורת של מפקחי בטיחות ובין היתר לאתר של הקבלן יצחק שטרן בו נהרג הבוקר הפועל. כוח מתוגבר של מפקחי בטיחות פושט על אתרי הבנייה, ויסגור כל אתר שבו ליקוי בטיחות מהותי.

ללא אמצעי בטיחות. פועל באתר הבנייה חריש, היום (צילום: שלומי גבאי)

בנוסף, משרד העבודה והרווחה עדכן כי בעקבות ריבוי התאונות בעיר חריש, צוותים מתוגברים של מנהל הבטיחות נפרשו בעיר והוציאו שישה צווי בטיחות לאתרי בנייה עקב רשלנות בטיחותית בהם: פרויקט חלומות חריש אבני חן, בביצוע חברת שגראוי בנייה ופיתוח, רח' שוהם 25. במסגרת הביקור הוצא צו בטיחות על סכנת התמוטטות קרקע. נמצאו ליקויים נוספים שכעת מטופלים על ידי מנהל העבודה במקום.

אתר נוסף עליו הוציא המשרד צו בטיחות הוא של האחים פתחי שבונים בית ספר יסודי בחריש, מגרש 218. למקום ניתן צו בטיחות בגין פיגומים לא תקינים, כבלי חשמל לקווים ואין אישור עבודה בגובה. פרויקט נוסף בחריש הוא של תאופיק מחמיד שבונה 872 יחידות דיור במתחם תמימי דרך בחריש. לאתר ניתן צו בטיחות על פיגומים לא תקינים, כבלי חשמל לקויים ואין אישור לעבודה בגובה. האחים ז. בשארה בע"מ - קיבלו צו בטיחות ועיצום על פיגומים שאינם תקינים, על כך שאין גידורים, בשל חוסר בציוד מגן, למקום אין פנקס עגורנאי ובשל חוסר ברתמות בטיחות.

"הנני אוסר על המשך ביצוע העבודות" צו של מנהל הבטיחות לקבלן באתר בחריש (צילום: אתר רשמי)
פועל באתר הבנייה חריש, היום (צילום: שלומי גבאי)
פועלי בניין בחריש 19 במרץ 2019 (צילום: שלומי גבאי)
פועלי בניין בחריש 19 במרץ 2019 (צילום: AWACS - SAFE DRIVING)
פועלי בניין בחריש 19 במרץ 2019 (צילום: AWACS - SAFE DRIVING)
פועלי בניין בחריש 19 במרץ 2019 (צילום: AWACS - SAFE DRIVING)
פינוי הפועל באתר הבנייה בחריש, הבוקר (צילום: מד"א)
אתר הבנייה בחריש שבו נהרגו שני פועלים, בתחילת השבוע (צילום: איחוד הצלה)
נהרג בתאונת עבודה בחריש בתחילת השבוע. אמין נאסר בסול (צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
נהרג בתאונת עבודה בחריש בתחילת השבוע. דאמן ג'ול ג'מאל טאטור (צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully