החתן הצעיר ביותר בעולם: נער בן 11 התחתן בעיראק

סג'אד אל-עכילי נישא לבחירת לבו בטקס בבגדאד, ועורר דיון סוער במדינה על נישואי ילדים. אביו אמר שזה "דרך החיים", ואילו אחרים רואים בכך פגיעה בנעורים ובתמימות

  • עיראק
יפעת רוזנברג
צילום: רויטרס, עריכה: ירדנה עבודי פוקס

סג'אד אל-עכילי, בן 11, הוא ככל הנראה החתן הצעיר ביותר בעולם, אחרי שנישא בטקס מפואר בבגדאד. גילו החריג של החתן עורר סערה ברשתות החברתיות ואמצעי התקשורת בעיראק. יש מי שהמתנגד ולגלג, ואילו אחרים סבורים שמדובר ב"עניין טבעי" וכי כך חיה החברה כבר עשורים. אביו של החתן סירב להתייחס ואמר כי "זה מנהג החיים ואני רוצה לשמוח בנישאיו". הפרטים על הכלה אינם ידועים.

אחד המוזמנים סיפר לרשת אל-ג'זירה כי מקרים כאלה קיימים ויש חתונות רבות של נערים צעירים, אבל לא בגילו של סג'אד, שלא סיים את לימודיו היסודיים ואפילו לא נבחן בבחינת הבגרות לפני שייאלץ להתמודד במבחן הנישואים וקשייו בעתיד. החתונה התקיימה באחת השכונות של בגדאד ורבים מהמשתתפים הביעו פליאה, בהם אפילו חלק מקרוביו וחבריו.

עוד בוואלה! NEWS:
משפחת אמריקני הכלוא בסעודיה: הוא עובר עינויים וקרוב לשבירה
איש הדת הבכיר במצרים: פוליגמיה גורמת לאי-צדק לנשים
נטושים ופצועים: הילדים האבודים של דאעש ניצלו מהמעוז האחרון

עוד באותו נושא

יום אהבה במוסול: התרופה לצלקות שהותיר שלטון דאעש בעיר

לכתבה המלאה
"עניין טבעי"? החתן בן ה-11 (צילום: צילום מסך)

ברשתות החברתיות פורסמו פוסטים סרקסטיים על נישואי ילדים שביקשו להציע פתרונות ובחלק מהם התפתחו דיונים על החתן הצעיר ביותר בעולם. עיראקים רבים מתנגדים לנישואים המוקדמים וחתונות ילדים בגיל זה, ומתארים אותם כפגיעה בילדות והפקעת תמימותם.

הפעילה החברתית ד"ר נהא א-צקיאן מציינת את ריבוי מקרי הנישואים המוקדמים בקרב ילדים למרות הביקורת וההתנגדות הרבה למקרים כאלה. לדבריה, זה נובע מחולשת החוק במלחמה במקרים כאלה ורישום נישואים מחוץ לבתי המשפט הרשמיים.

התחתן בחתונה מפוארת בבגדאד. אל-עכילי (צילום: צילום מסך)
גילו הצעיר עורר סערה. החתן, אל-עכילי (צילום: צילום מסך)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully