"פשע חריג בחומרתו": הפרקליטות ביקשה עונש מאסר כבד לרוצח נועה אייל

דניאל נחמני הורשע לפני כחודש שרצח את הנערה בת ה-17 בירושלים לפני 21 שנה, אך זוכה מעבירת אינוס מחמת הספק. בבית המשפט המחוזי בירושלים הפרקליטות ביקשה מאסר עולם ו-16 שנות מאסר נוספות לצד פיצוי מקסימלי למשפחתה. הרוצח האשים: הדגימות נלקחו לא לפי חוק

  • נועה אייל
צילום: רוני כנפו, עריכה: תומר לוי

שלב הטיעונים לעונש במשפטו של דניאל נחמני, שהורשע ברצח נועה אייל, החל הבוקר (שני) בבית המשפט המחוזי בירושלים. הפרקליטות ביקשה לגזור על נחמני עונש של מאסר עולם בנוסף ל-16 שנים נוספות ופיצוי מקסימלי למשפחתה. בפרקליטות ביקשו עונש חמור ותיארו את הרצח כ"חריג בחומרתו".

הרצח התרחש לפני 21 שנים, כשהנערה בת ה-17, המתינה לאוטובוס בדרכה לביתה בשכונת רמות שבירושלים. נחמני עצר את רכבו סמוך לתחנה בה המתינה נועה, ולאחר זמן מה היא נכנסה לרכבו. במהלך הנסיעה החליט הנאשם לסטות מהכביש ונסע לשביל בתוך יער רמות, שם ביצע בה מעשה סדום בעודה נאבקת בו ולאחר מכן רצח אותה באכזריות. נחמני, שהורשע לפני כחודש במעשה, זוכה מחמת הספק מעבירת האינוס.

נחמני אמר לאחר הדיון "חבל שלא הייתם בבית המשפט, אין כל טכנולוגיה חדשה". רצח אייל פוענח רק באוקטובר 2014, בעקבות שימוש בטכנולוגיה המאפשרת לאתר נאשמים באמצעות דגימות דנ"א של קרובי משפחתם. על כך אמר נחמני היום כי "הכל בוצע לא על פי חוק". אחד השמות שעלה בעקבות השוואת הדגימות בזירה לאלו הקיימות במאגר היה שם אביו של נחמני. לאחר בדיקה התגלה כי בעברו של הבן, דניאל, רשומות עבירות מין בקטינות. המשטרה פתחה בחקירה סמויה והחלה לעקוב אחר נחמני ללא ידיעתו. בסופו של דבר, אותרה דגימת דנ"א שנלקחה מיריקה של נחמני סמוך למוסך בו הוא עבד כחשמלאי רכב.

לקריאה נוספת
לוחית הרכב והיריקה ברחוב: תיק רצח נועה אייל שנפתר אחרי 21 שנה
אחרי 21 שנים: דניאל נחמני הורשע ברצח נועה אייל ובביצוע מעשה סדום
האחרון שראה את נועה אייל בחיים: "הייתה אחוזת תזזית ולא רגועה"

עוד באותו נושא

אחרי 21 שנים: דניאל נחמני הורשע ברצח נועה אייל ובביצוע מעשה סדום

לכתבה המלאה
הרצח פוענח רק בשנת 2014. נועה אייל (צילום: באדיבות המשפחה)

עו"ד דניאל ויטמן, פרקליט מחוז ירושלים אמר הבוקר כי :הפרקליטות טענה כי יש להחמיר בעונשו של הנאשם שרצח נערה תמימה בת 17, קורבן מזדמן, שהיתה עבורו טרף לסיפוק צרכיו המיניים. הפרקליטות ביקשה מבית המשפט להחמיר בעונשו בשל הפגיעה המינית הקשה במנוחה והאופן בו בחר הנאשם להמית אותה, הסבל הנורא שנגרם למשפחה וההשפעה הציבורית הקשה של המקרה שטלטל את ירושלים".

החשד נגד נחמני התחזק לאחר שעלה מהחקירה כי בעת הרצח הייתה ברשותו מכונית "רנו" משנת 1985 - עובדה התואמת לעדותו של נהג מונית שראה את אייל עולה למכונית מסוג זה בליל הרצח. בנוסף לכך, הבלשים בדקו מחדש איכוני טלפונים סלולריים שבוצעו ב-1998, והתאימו אותם לפרופיל של חשודים פוטנציאלים. כששלפו הבלשים את איכון הטלפון הסלולרי של נחמני, גילו כי היה בליל הרצח בשעה 23:55 בכיכר הדווידקה, ממנה נאספה אייל לפני שנעלמה.

עו"ד דני ויטמן ועו"ד ענת גרינבאום מפרקליטות מחוז ירושלים אמרו עם הרשעתו של נחמני כי "הרשעתו של נחמני מהווה ציון דרך במאבק העיקש של רשויות האכיפה אשר לא הרפו עד אשר איתרו את הנאשם והביאו להעמדתו לדין. נחמני הורשע בכך שנטל באכזריות את חייה של נערה צעירה אשר ביקשה לשוב לביתה". עורכי הדין הוסיפו כי "אנו מחזקים ידי בני משפחתה של נועה אייל אשר ימשיכו לשאת את הכאב והצער, ומקווים שהרשעתו של הנאשם וחשיפת האמת תביא למזור כלשהו, נחמה פורתא, לבני משפחתה".

דניאל נחמני בבית המשפט (צילום: נועם מושקוביץ)

כשנשאל מה המשמעות לזיכוי נחמני מאונס, ענה ויטמן כי "בסופו של דבר צריך לזכור שהוא הורשע ברצח בכוונה תחילה ובעבירת מין קשה, לכן אני מניח שאנחנו נטען לעונש חמור. זאת מלבד העובדה שהחוק מטיל עליו באופן אוטומטי מאסר עולם חובה. לכך יצטרף לטיעונינו בבוא העת גם טיעון לעונש נוסף בגין עבירת המין הקשה שביצע בנועה אייל".

עו"ד עופר אשכנזי ועו"ד מיכל רובינשטיין, שמייצגים את נחמני מטעם הסניגוריה הציבורית מסרו מנגד כי "אנו נלמד את החלטת בית המשפט. יש לציין שמר נחמני ממשיך לטעון כי הוא חף מפשע".

(עדכון ראשון: 8:29)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully