"לכולם זכות למשפחה": הסוכנות היהודית תתמוך בפונדקאות לעובדיה

הסוכנות היהודית החליטה להעניק הלוואה כספית לכל אחד מעובדיה שיבצעו פונדקאות בחו"ל. מדובר בהליך שעולה מאות אלפי שקלים לזוגות חד-מיניים, שאינם יכולים להביא ילד בישראל. הרצוג: "מכירים בזכות של כל איש או אישה לממש את רצונם להיות הורים"

03/03/2019
הפגנת קהילת הלהט"ב ב-2017(צילום: מגד גוזני)

הסוכנות היהודית החליטה היום (ראשון) להעניק הלוואה כספית לעובדי הארגון שיפנו להליך פונדקאות בחו"ל. הסוכנות מעסיקה 1,250 עובדים, בהם 450 שליחים המשרתים למשך תקופה בת כמה שנים ברחבי העולם.

ההחלטה נוגעת לכל אחד מהעובדים שמבקש להביא ילד באמצעות פונדקאות בחו"ל - בין אם הוא גבר יחדני, אישה יחדנית, זוגות של גברים חד-מיניים או זוגות הטרוסקסואליים שיעדיפו לבצע הליך פונדקאות בחו"ל. עוד הוחלט כי ילד שנולד לשליח במהלך השליחות, בהליך של פונדקאות, יוכר לכל דבר ועניין בכל הנוגע לזכויות המגיעות לו מהסוכנות היהודית.

עוד בוואלה! NEWS:
כתם על פני הבייביפייס: פרשת השחיתות שמסבכת את טרודו
שי ניצן מגיב למתקפות: לא שקלנו שום שיקול פוליטי בעניין נתניהו
אחרי שנמלט עם רכב גנוב: השודד חנה בטעות בחניון המשטרה ונתפס

טוב לדעת (מקודם)

הפתרון הטבעי לכאב הברכיים קרוב מתמיד - עם החזר מקופ"ח

מוגש מטעם אפוסתרפיה
הרצוג(צילום: ראובן קסטרו)

כיום, גברים חד-הוריים וזוגות גברים חד-מיניים המבקשים להיות הורים נתקלים בקשיים משפטיים לביצוע פונדקאות בישראל, ולכן פונים לפונדקאות בחו"ל שאינה מכוסה בסל הבריאות ועלותה עשויה להגיע למאות אלפי שקלים. ההלוואה של הסוכנות תעמוד על כ-40 אלף שקלים ונועדה "להקל על העובדים בהתארגנות הכלכלית הכרוכה בהליך הפונדקאות ובכך, להביע את התמיכה של הארגון בתהליך המורכב".

יו"ר הסוכנות היהודית יצחק הרצוג אמר כי "זוהי הצהרה שיש לה גם חשיבות סמלית שכן היא משקפת את העמדה השוויונית של ארגון ציבורי גדול שמכיר בזכותם של כל איש או אישה לממש את רצונם להיות הורים ולהקים משפחה ללא כל קשר לשייכות המגדרית שלהם או להעדפה המינית שלהם. לכל אחד ולכל אחת זכות למשפחה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully