החשוד הבכיר בעירייה שנחקרת ללא הפסקה: "אבוא חשבון עם מי שצריך"

בריאיון לוואלה! NEWS מסביר בכיר בעיריית חדרה שנחקר בפרשת שחיתות חדשה, מדוע "זה יכול לקרות רק בעיריית חדרה - שהבוס שלי מתלונן עלי במשטרה". בבניין עירייה שלא פוסקות בו חקירות שחיתות, בהן גם של ראש העיר, הוא מזהיר: "כשהאבק ישקע אני אבוא חשבון עם מי שצריך''

26/02/2019
עריכה: ניב מעוז

בבניין עיריית חדרה בו רבים מעובדיה נמצאים תחת חקירה בפרשות שחיתות, בהם ראש העיר, צביקה גנדלמן, נחקרת בימים האחרונים פרשת שחיתות חדשה של בכיר בעירייה שנחקר אמש (שני) במשך שלוש שעות במשרדי יחידת להב 433, לאחריהן שוחרר בתנאים מגבילים ושב לבניין העירייה. זאת כשהוא מנוע מליצור קשר עם מנכ''ל העירייה שלטענתו התלונן עליו. בריאיון בלעדי לוואלה! NEWS, מדבר לראשונה הבכיר בעירייה תחת חקירה.

"ברור שהופתעתי. הופתעתי לגמרי", סיפר הבכיר לוואלה! NEWS, "מה לי ולדברים האלה. אמנם, היו שמועות בעיר, כי זו שיחת היום כאן בחדרה. כל דבר שהוא לא טוב הופך לשיחת היום. אבל, שלושים שנה אני עובד, גם ברשויות אחרות, ולהגיע למצב כזה זה לא נעים. במיוחד שהכל לא נכון. מה לי ולזה".

עוד בוואלה! NEWS:
הרב הראשי של ארגנטינה הותקף באכזריות בביתו - ונפצע קשה
אל תמהרו להספיד את החורף: גשם ושיטפונות בדרום | מזג אוויר
"חושב על שחר": הלוחם שהרג את חברו מדבר לראשונה על קיצור עונשו

עוד באותו נושא

המשטרה ממליצה להעמיד לדין את ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן

לכתבה המלאה
מתנהלות בה מספר חקירות שחיתות. עיירית חדרה(צילום: שלומי גבאי)

במשך שנתיים הבכיר עובד בעיריית חדרה, ולדבריו "לאורך כל התקופה רק מתקן כשלים שנעשו בעיר הזו, שעלו לקופה הציבורית מיליוני שקלים בגלל חוסר מקצועיות. לצורך זה הביאו אותי ואפשר לבדוק את זה. העליתי את השיח עם התושבים, בפגישות עם ועדים, עם עבודה סיזיפית עם התושבים כדי להגביר את האמון שלהם בעירייה. העלתי את השיח ואת ההתחשבות בעובדים עם יחס כמו לאדם. אז כנראה שזה הפריע למישהו".

הבכיר מכחיש את החשדות נגדו. לטענתו, ''זה לא פוליטי, זה ניסיון לפגוע באדם שקשה לפגוע בו בדרך אחרת, אז הולכים על השיימינג וכל מיני המצאות למיניהן וזו כנראה הדרך לפגוע בי. אבל אני אדם מאמין. לפני הכל אני מאמין בבורא עולם. אני מאמין ביושרה שלי, אני מאמין שהמשטרה תעשה את העבודה שלה וכשהאבק ישקע אני אבוא חשבון עם מי שצריך".

הבכיר סיפר כי לא שכר עורך דין לצורך חקירתו במשרדי להב 433, אלא ''באתי לחקירה בתמימות. באתי עם האמת שלי ואמרתי לחוקר כל מה שצריך להגיד. חזרתי לעבוד כרגיל כי לא אמרו לי שאני מורחק. בורו לי לא לדבר עם נחקרים בפרשה אז אני לא יכול לדבר עם הבוס שלי. העוזרת שלי תעבוד מול מנהל אגף שפ"ע, בוריס קוסונובסקי ואני כמובן לא אדבר עם המנכ"ל יעקב זיגדון וביום-יום אעבוד מול עוזר המנכ"ל. זה יכול לקרות רק בעיריית חדרה - שהבוס שלי מתלונן עלי במשטרה".

עוד הוסיף הבכיר כי ''חבל שאני לא יכול לדבר על מה נחקרתי אף פעם לא הטיחו בי שום טענות, אף פעם לא נאמר לי כלום, ההיפך. אני העליתי טענות על בעיות שיש ואני פתרתי אותן".

עוד באותו נושא

פרשת השחיתות בחדרה: ראש העיריה צביקה גנדלמן שוחרר למעצר בית

לכתבה המלאה
חשוד בקידום האינטרסים של הקבלן סמי לוי. ראש עיריית חדרה, צבי גנדלמן(צילום: שלומי גבאי)

בחודש דצמבר האחרון, המשטרה הודיעה כי נמצאה תשתית ראייתית נגד ראש העיר, צביקה גנדלמן, שעל פי החשד פעל לקידום האינטרסים של הקבלן סמי לוי, בתמורה לתמיכתו במועמדותו לראשות העיר. ממצאי החקירה ביססו תשתית ראייתית לכאורה נגד גנדלמן ולוי, כל אחד על פי חלקו, לביצוע עבירות מרמה והפרת אמונים, עבירות לפי חוק המחשבים, קשירת קשר לביצוע פשע ושיבוש מהלכי חקירה.

החקירה, שכללה כמה פרשיות שבמסגרתן נחקרו מעורבים רבים, התנהלה ביחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433, בשיתוף יחידת יהלום ברשות המיסים ובליווי פרקליטות מיסוי וכלכלה. תיק החקירה היה אמור לעבור לפרקליטות. כתבי אישום טרם הוגשו.

בעיריית חדרה בחרו שלא להתייחס לידיעה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully