דיווח בארה"ב: חקירת ההתערבות הרוסית בבחירות 2016 מגיעה לסיומה

לאחר שנה ותשעה חודשים, עבודתו של החוקר המיוחד רוברט מולר מתקרבת לסיומה וייתכן כי כבר בשבוע הבא יודיע על כך התובע הכללי - כך דווח לראשונה ברשת CNN. השאלות שנותרו פתוחות הן אילו חלקים של הדוח יימסרו לעיון הקונגרס, ואילו חלקים יתפרסמו באופן פומבי

צילום: רויטרס

עבודתו של החוקר המיוחד רוברט מולר, החוקר את ההתערבות הרוסית בבחירות 2016, מתקרבת לסיומה, וייתכן כי התובע הכללי וויליאם בר יודיע כבר בשבוע הבא שהחקירה תמה. כך דווח לראשונה ברשת CNN. לפי הדיווח, זמן קצר לאחר ההודעה על סיום החקירה צפוי התובע הכללי למסור לקונגרס סיכום חסוי של הדוח.

בעוד שתזמון ההודעה הרשמית עדיין לא ברור ונתון לשינויים, הדיווח מצביע על כך שלאחר שנה ותשעה חודשים, צוותו של החוקר המיוחד סיים למעשה את עבודתו. השאלות שנותרו פתוחות בשלב הזה הן אילו חלקים של הדוח יימסרו לעיון הקונגרס, ואילו חלקים יתפרסמו באופן פומבי. מי שצפויים לדחוף לפרסום המסקנות הם הנציגים הדמוקרטים, המהווים רוב בבית הנבחרים ושולטים בכל הוועדות.

ראשי וועדות המודיעין, המשפט והביקורת התבטאו בעבר כי יפעלו לכך שכל מסקנות הדוח יפורסמו לציבור. גם וויליאם בר, שנכנס לתפקידו בשבוע שעבר, התבטא במהלך השימוע לקראת כניסתו לתפקיד באופן חיובי כלפי פרסום המסקנות לציבור, אולם לא ברור כיצד יחליט לנהוג ברגע שהדוח יהיה בידיו.

עוד ידיעות בנושא:
התובע הכללי המיועד בארה"ב על חקירת מולר: "לא אפעל באופן שגוי"
ארה"ב: מולר קורא לגזור 20 שנות מאסר על מנהל קמפיין טראמפ לשעבר
ארה"ב: מנהל הקמפיין של טראמפ "שיקר במתכוון"; חשוף לעונש מאסר ממושך

עוד באותו נושא

הסנאט אישר: וויליאם בר מונה לתובע הכללי של ארצות הברית

לכתבה המלאה
החקירה מתקרבת לסיומה, מולר (צילום: רויטרס)

יש לציין כי בעוד שבוע תיערך בווייטנאם הפסגה השנייה בין מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און ונשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, מה שצפוי להשפיע על עיתוי ההודעה בנוגע לסיום עבודתו של החוקר המיוחד. אינדיקציה נוספת לכך שהחקירה מתקרבת לסופה ניתן למצוא בהודעת העזיבה של רוד רוזנשטיין, סגן התובע הכללי והאיש שפיקח על החקירה עד למינויו של וויליאם בר בשבוע שעבר. רוזנשטיין אמר לעובדים במשרד המשפטים לפי מספר דיווחים כי לא יודיע על עזיבה עד שיהיה בטוח שהחקירה של מולר עומדת להסתיים.

אתמול הודיע הבית הלבן כי ג'פרי רוזן הוא האיש שיחליף את רוזנשטיין. כיום מכהן רוזן כסגן שרת התחבורה. קודם לכן שימש במספר תפקידים בממשלו של ג'ורג' בוש הבן, וכעורך דין במשך 30 שנה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully