"דמה של תהילה הוא לא הפקר": בקיבוץ גינוסר מוחים על הסדר הטיעון

חברי הקיבוץ שעל שפת הכנרת פתחו במחאה נגד כוונת הפרקליטות להגיע להסדר טיעון עם הנאשם ברצח תהילה נגר. התושבים הפיצו עצומה שדורשת להעמיד את ריאד רושרוש לדין באשמת רצח ויקימו אוהל מחאה בכניסה לקיבוץ. "עזרו לנו לעורר זעזוע במדינה ולמנוע מקרים כאלה בעתיד"

צילום: קיבוץ גינוסר וחברי משפחת נגר, עריכה: איתי עמרם

בקיבוץ גינוסר הקימו בסוף השבוע מטה פעולה שיוביל את המחאה נגד כוונת הפרקליטות להגיע להסדר טיעון עם הנאשם ברצח תהילה נגר. אוהל מחאה יוקם מחר (ראשון) בבוקר בצומת הכניסה לקיבוץ שעל שפת הכנרת, בו נגר הייתה חברה וכך גם הוריה. עשרות מתושבי גינוסר מתכוונים להגיע לדיון בנושא בבית המשפט שייערך ביום שלישי.

בנוסף לכך, הפיץ המטה עצומה תחת הכותרת: "דמה של תהילה הוא לא הפקר", שדורשת להעמיד את הנאשם לדין באשמת רצח. "כולנו כואבים עד היום את מותה של תהילה שנרצחה בצורה אכזרית ובלתי נתפסת על ידי רוצח מתועב, שהולך להיות מורשע בהריגה ולא ברצח", כתבו. "עזרו לנו לעורר זעזוע במדינה ולמנוע מקרים מזעזעים כאלה בעתיד".

לקריאה נוספת בנושא
רוצץ את גולגולתה של חברתו תהילה נגר - ויואשם בהריגה ולא ברצח
נפתח משפטו של הנאשם ברצח תהילה נגר: "רוצח שפל, חיית אדם"
הנאשם ברצח תהילה נגר איים: אם תגלי שהכיתי - אפרסם תמונות אינטימיות

עוד באותו נושא

"רצח האישה הבא כבר בדרך": משפחתה של תהילה נגר נגד הסדר הטיעון

לכתבה המלאה
חברי קיבוץ גינוסר מוחים (צילום: אתר רשמי, קיבוץ גינוסר)

"בקיבוץ כולם בהלם. לכולם היה ברור שמדובר כאן בתיק רצח שיגמר בהרשעה חד משמעית. זו בהחלט הפתעה קשה". סיפר מנהל הקהילה בקיבוץ משה שפיצר עם קבלת ההודעה על הסדר הטיעון ביום חמישי האחרון. לפי ההסדר, בעקבות קשיים ראייתיים להוכחת רצח בתיק יואשם בן זוגה לשעבר של נגר, ריאד רושרוש, בהריגתה בלבד.

"אני מבין שבישראל מי שיש לו כסף קונה רפואה טובה ואת בתי המשפט", תקף שפיצר את בית המשפט. "עכשיו אני כבר לא בטוח שהרוצח יקבל את עונש המקסימום על הריגה. אולי ייתנו לו 15 שנה, ואחרי ניכוי שליש יישארו לו עשר שנים. כלומר, עוד שמונה שנים הרוצח יסתובב חופשי". הוא הזהיר כי "המסר שעבר היום שהוא שרצח האישה הבא כבר הוזמן והוא בדרך".

מחאה נגד הסדר הטיעון. נגר (צילום: באדיבות המשפחה)

רצח נגר בת ה-31 מקיבוץ גינוסר ארע בדצמבר 2016 כשגופתה נמצאה על ידי עובר אורח סמוך ליישוב מגדל. רושרוש, תושב הכפר מרר, הואשם בינואר 2017 ברצח בת זוגו לשעבר. מפרטי כתב האישום עלה אז כי בין השניים התפתחו יחסים אלימים כאשר רושרוש נהג להכות את נגר ואף איים לפרסם תמונות אינטימיות שלה אם תספר על האלימות שהפעיל נגדה. באחת הפעמיים היכה אותה באגרופיו, וכשניסתה לנוס מפניו המשיך להכותה והיא פונתה לבית החולים.

כתב האישום משנת 2017 פרט את רגעיה האחרונים של נגר ב-20 בדצמבר 2016 עת נסעו יחד בג'יפ בכביש 90 סמוך ליישוב מגדל. "הוא דחף את המנוחה לשיחים בחניון, שם חנק אותה בגרונה והוסיף לחבוט בה בחוזקה בפניה וגרם לה לדימום רב עד שאיבדה את הכרתה. או אז, גרר הנאשם את המנוחה לצדו הצפוני של החניון ושם הטיח בראשה אבן שפה במשקל של כ-30 ק"ג, רוצץ את גולגולתה וגרם למותה", נכתב בכתב האישום.

חברי קיבוץ גינוסר מוחים (צילום: אתר רשמי, קיבוץ גינוסר)
חברי קיבוץ גינוסר מוחים (צילום: אתר רשמי, קיבוץ גינוסר)
חברי קיבוץ גינוסר מוחים (צילום: אתר רשמי, קיבוץ גינוסר)
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully