ארדואן נפגש עם ח"כים ערבים: "מעריך את פועלכם בכנסת"

הנשיא הטורקי פגש את חברי הכנסת אחמד טיבי, טלב אבו עראר ומסעוד גנאים בטורקיה. בעקבות הפגישה, הורה ארדואן לסגור תיקים נגד שלושה ערבים ישראלים שנעצרו בטורקיה. כמו כן, בפגישה השרים דנו עם נשיא טורקיה גם על נושאים נוספים, כגון מעמד ירושלים וההתנחלויות

הנשיא הטורקי הבטיח לסגור את התיקים נגד החשודים. ארדואן לוחץ ידיים עם ארדואן (צילום: אתר רשמי)

נשיא טורקיה רג'יפ טייפ ארדואן נפגש היום (שבת) עם שלושה חברי כנסת של תע"ל והתנועה האסלאמית, אחמד טיבי, טלב אבו עראר ומסעוד גנאים, בטורקיה. בשל הפגישה, הורה ארדואן לעכב את ההליכים המשפטיים נגד שלושה ערבים ישראלים שנעצרו לפני כשבועיים בטורקיה, לאחר שביקשו לעבור ניתוח להשתלת כליה, תוך הפרת החוק המקומי.

הנשיא הטורקי הבטיח לסגור את התיקים נגד החשודים ואף יורה לרשויות לסייע להם בהליכים להשתלת כליה. הפגישה תוכננה להתקיים 45 דקות, ונמשכה כשעתיים. כמו כן, בפגישה השרים דנו עם נשיא טורקיה גם על נושאים נוספים, כגון מעמד ירושלים, ההתנחלויות ומתן מלגות לסטודנטים ערבים מישראל שלומדים בטורקיה. חברי הכנסת צפויים לשוב לישראל מחר.

ארדואן אמר בפגישה כי "הסעיף בחוק הלאום על ירושלים ועל זכות ההגדרה העצמית ליהודים בלבד הוא הפרה בוטה של החוק הבינלאומי". לחברי הכנסת אמר ארדואן: "מעריך מאוד את פועלכם בכנסת מול גל הגזענות והחוקים נגדכם".

לקריאה נוספת:
טורקיה: פגישה בין ארדואן לטראמפ צפויה במהלך השנה הקרובה
ארדואן: הגעתי עם טראמפ ל"הבנות היסטוריות" בנוגע לסוריה

עוד באותו נושא

"האויב האמיתי של ארדואן הוא עצמו, טורקיה תקרוס אל תוך עצמה"

לכתבה המלאה
"מעריך מאוד את פועלכם בכנסת מול גל הגזענות והחוקים נגדכם". חברי הכנסת בפגישה עם ארדואן (צילום: אתר רשמי)

יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן הגיב לפגישתם של חברי הכנסת, ואמר כי "פעם ראשונה שאנחנו ושליט טורקיה ארדואן מסכימים על משהו. במהלך פגישתו היום עם חברי הכנסת מהרשימה המשותפת ארדואן שיבח אותם על כך שהם משרתים את האינטרסים של הפלסטינים מתוך כנסת ישראל. עם 'חותמת כשרות' כזו, ברור שמקומם בפרלמנט ברמאללה ולא בכנסת ישראל".

ח"כ אמיר אוחנה (הליכוד), יו"ר ועדת חוק יסוד הלאום, אמר בתגובה לדבריו ארדואן בפגישה כי "מי שהיה צריך הוכחה נוספת לחשיבותו ונחיצותו של חוק יסוד הלאום - קיבל אותה הערב. המתקפה של הדיקטטור הרצחני והאנטישמי על החוק רק מחזקת את צדקת דרכנו. אדם ששוחט כורדים ומכניס לבית הסוהר עיתונאים, אנשי רוח ואקדמיה ללא משפט - לא יטיף לנו על הפרה של חוקים בינלאומיים".

(עדכון ראשון: 20:44)

ליברמן: "פעם ראשונה שאנחנו ושליט טורקיה ארדואן מסכימים על משהו". חברי הכנסת בטורקיה (צילום: אתר רשמי)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully