רוסיה מגיבה על הדיווחים בישראל: לא מתערבים בשום בחירות

הקרמלין התייחס לאזהרה שהשמיע השב"כ מפני רצונה של מדינה זרה להשפיע על הבחירות הקרובות. מוסקבה מואשמת על ידי ארה"ב, בריטניה ומדינות נוספות במערב בניסיונות להשפיע על מערכות הבחירות שלהן

  • רוסיה
מערכת וואלה! חדשות

דובר הקרמלין הכחיש היום (רביעי) כי רוסיה אינה מתערבת בשום בחירות. זאת, לאור הדיווחים בישראל על חשש מהתערבות זרה בבחירות. האזהרה החריגה הושמעה על ידי ראש השב"כ נדב ארגמן, אולם הצנזורה לא אפשרה לפרסם את זהות המדינה שאליה התייחס בדבריו שנאמרו בכנס באוניברסיטת תל אביב.

בשנים האחרונות הואשמה מוסקבה על ידי מדינות במערב על כך שהיא פועלת להתערב במערכות הבחירות והפוליטיקה הפנימית שלהן, בראשן ארצות הברית, אך גם בבריטניה ובצרפת. מוסקבה דוחה זאת על הסף.

לקריאה נוספת
"ראש השב"כ הזהיר: מדינה זרה מתכוונת להתערב בבחירות בישראל"
שיבוש הצבעה וזיוף חשבונות: ישראל ערוכה לאיום סייבר בבחירות?

העתיד כבר כאן

הבדיקה החכמה שמאתרת סיכון מוגבר ללקות בשבץ מוחי

לכתבה המלאה
נתניהו ופוטין בקרמלין, יולי (צילום: מערכת וואלה! NEWS, קובי גדעון, לע"מ)

אזהרתו של ארגמן, שפורסמה לראשונה על ידי חברת החדשות, נאסרה תחילה לפרסום כולה על ידי הצנזורה. לדברי ארגמן, "מדינה זרה תתערב בבחירות הקרובות. אני לא יודע לטובת מי או לרעת מי. אני לא יודע בשלב זה לזהות את האינטרס הפוליטי אבל היא תתערב ואני יודע על מה אני מדבר".

כמה שעות לאחר פרסום הדברים הבהירו בשב"כ כי "למדינת ישראל וקהיליית המודיעין, יש את הכלים והיכולות לאיתור, ניטור וסיכול של נסיונות להשפעה זרה, במידה ויהיו כאלו. ביכולתה של מערכת הביטחון הישראלית לאפשר קיומן של בחירות דמוקרטיות וחופשיות במדינת ישראל".

ראש השב"כ (צילום: ראובן קסטרו)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully