דגל שחור עם מסר מאיראן: האיתות של טהראן בגבול ישראל

הדגל נתלה על ידי פעילי חיזבאללה בגבול לבנון ומשמעותו - התנגדות כללית לישראל. הכיתוב מציג סימן להשפעה האיראנית ומצטט קמפיין שצוטט ברשתות בפרסית, ולמרות שקצין בכיר צה"ל אמר השבוע שלא קיימת פעילות איראנית בגבול, נראה כי מבצע "מגן צפוני" מעניין אותו מאוד

15/12/2018
עריכה: ניב מעוז
"לא נעזוב אותך חוסיין". הדגל שנתלה השבוע בגבול לבנון-ישראל(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

פעילי חיזבאללה הקימו בשבוע האחרון תורן ועליו תלו דגל בצבע שחור עם כיתוב: "לא נעזוב אותך חוסיין", סמוך למעבר תורמוס בגבול ישראל-לבנון. דגל דומה נתלה בלבנון במסגרת הקמפיין של חיזבאללה לרגל חג העשורא במצוין באיראן ובלבנון, אך גם כחלק מהקמפיין שהתנגד להעברת השגרירות האמריקנית מתל אביב לירושלים. בחודש ספטמבר השנה צוטט דובר חיזבאללה באתר בשפה הפרסית
שאמר שבעזרת האימאם חוסיין בן עלי יגנו על המקומות הקדושים לאסלאם, והשתמש בססמה זו. קמפיין זה שפורסם בלבנון, החל בספטמבר האחרון שהמשמעות הרחבה שלו היא התנגדות כללית לישראל. מקרים אלו הם עוד סימן להשפעה האיראנית על חיזבאללה בפרט ולבנון בכלל.

בשבוע שעבר נשאל קצין בכיר בצה"ל האם קיימת נוכחות איראנית על גבול לבנון בזמן שצה"ל פועלת במסגרת מבצע "מגן צפוני" לאיתור מנהרות חיזבאללה? אך הקצין השיב כי לא ידוע על פעילות חריגה. יחד עם זאת, אמרו גורמי ביטחון כי המבצע שחשף את אחד הפרויקטים הסודיים של חיזבאללה מעורר עניין בקרב האיראנים שמעוניינים מאוד לדעת מהי הטכנולוגיה הישראלית שמסייעת באיתור המנהרות. מתחילת המבצע דווחו לפחות על שני מקרים בהם פעילי חיזבאללה התקרבו לקו הגבול הכחול במטרה לגנוב מהקרקע את הטכנולוגיות שהוטמנו באדמה.

עוד בוואלה! NEWS:
חרירי: אם ישראל תבחר במלחמה מול לבנון - היא לא תצליח
מנהרה שלישית אותרה בגבול לבנון; נתניהו: חיזבאללה שוגה בהערכת כוחנו
חפירה מסובכת ומאות אלפי שקלים ביום: מגן צפוני יימשך חודשים

ניכר כי בעת האחרונה מפרסם חיזבאללה התקשורת תמונות של חיילים בזמן ביצוע העבודות ההנדסיות, הדבר מעיד כי יש ברשותם עמדות צילום המתעדות הפעילות. פעולה זו מצטרפת לפעולות נוספות בהן חיזבאללה מתגרה בישראל. בין הפעולות, חיזבאללה שלח עיתונאים מטעמו לקו הגבול כדי לעורר פרובוקציות סמוך לכוחות צה"ל, וכך גם את פעיליו שפועלים במסווה של ארגון איכות סביבה בשם "ירוק ללא גבולות", שמטרתם לאסוף מודיעין על הכוחות ובמסגרת זו הם פועלים סמוך לגבול לבנון.

עוד בוואלה!

הבדיקה החכמה שמאתרת סיכון מוגבר ללקות בשבץ מוחי - כעת במבצע

מוגש מטעם שחל
הדגל שהוצב בגבול(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
הדגל שהוצב בגבול(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
תמונות שפרסם חיזבאללה מתוך עבודות צה"ל, השבוע(צילום: אתר רשמי, תקשורת ערבית)
עבודות לוחמי צה"ל במסגרת מבצע "מגן צפוני"(צילום: דובר צה"ל)
חייל צה"ל בגבול הצפון(צילום: רויטרס, רויטרס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully