פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   מטען התפוצץ ברכב באלעד מחוץ לביתו של קצין שב"ס בכלא רימונים

   מטען החבלה הונח ברכב שחנה בסמוך לביתו של קצין המודיעין, אך לא גרם לנפגעים. גורם בכיר בשב"ס העריך כי קיים קשר בין הפיצוץ לבין שריפת רכב אחר מתחת לביתו של אותו קצין לפני כשבועיים ולירי על מתקני הכליאה בחודש שעבר. המשטרה פתחה בחקירה

   מטען התפוצץ ברכב באלעד מחוץ לביתו של קצין שב"ס בכלא רימונים
   צילום: אבי כהן

   מטען חבלה התפוצץ הלילה (חמישי) ברכב סמוך לביתו של קצין המודיעין של בית סוהר רימונים באלעד. לא היו נפגעים בפיצוץ, אך נזק נגרם לשני רכבים במקום. המשטרה פתחה בחקירת נסיבות האירוע. גורם בכיר בשב"ס העריך כי קיים קשר בין הפיצוץ לבין שריפת רכב אחר מתחת לביתו של אותו קצין לפני כשבועיים ולירי על מתקני הכליאה בחודש שעבר.

   בחודש שעבר, נרשמו שתי תקריות ירי לעבר מתקני שירות בתי הסוהר, בהם כלא איילון ברמלה. בכיר שב"ס אמר בתגובה כי "חולית הפשע שפעלה הלילה וירתה לעבר כלא גבעון במתחם כלא רמלה, התכוונה לרצוח את אחד הסוהרים". במשטרה העריכו כי בארגון הפשיעה העומד, על פי החשד, מאחורי המעשה ינסו להמשיך ולפעול נגד השב"ס - כשהיעד הבא הוא קצין או סוהר.

   בתוך כך, גורם בשב"ס אמר כי 25 אנשי סגל מוגדרים כמאיומים וזוכים לרמת אבטחה מירבית, הכוללת שומרי ראש, בוטקה בכניסה לבית ובדיקת חבלני משטרה בסביבת הבית וכלי הרכב כמה פעמים ביום. לדבריו, "מדובר במספר הגדול ביותר של מאוימים מאז ומעולם". רק בשבועיים האחרונים הוכנסו יותר מעשרה אנשי שב"ס לרשימת המאוימים.

   עוד בוואלה! NEWS
   "כניעה לארגון פשע": אסירי ארגונו של קוטייר הוחזרו לכלא רימונים
   "החשש: המטרה הבאה - פגיעה במפקד כלא": ארגון הפשע "פספס במילימטר"
   "חציית קו אדום": מטען חבלה התפוצץ ברכבה של קצינת שב"ס בנתניה

   מטען חבלה התפוצץ ברכב בעיר אלעד סמוך לביתו של קצין המודיעין של בית סוהר ׳רימונים׳ (מערכת וואלה! NEWS , דוברות שב"ס)
   פיצוץ הרכב ליד ביתו של קצין מודיעין בשב"ס, הלילה (צילום: דוברות שב"ס)

   הירי בחודש שעבר פגע במגדל הדרומי של בית הסוהר גבעון שבמתחם בתי הכלא ברמלה, בעת שהיה מאויש, ובמבנה המפקדה. לא היו נפגעים באירוע ולא נגרם נזק. שני חשודים, תושבי ג'לג'וליה, נעצרו בחשד למעורבות בשני אירועי הירי. מעצרם של החשודים, המזוהים עם ארגון הפשע של עודה קוטייר, הוארך בבית משפט השלום בפתח תקווה.

   (עדכון ראשון: 06:57)

   רכבו של קצין המודיעין של כלא רימונים עולה באש באלעד, 13 בדצמבר 2018 (ללא שם)
   פיצוץ הרכב באלעד, הלילה
   רכב שרוף של קצין שבס 26 בנובמבר 2018 (יח"צ)
   הרכב שנשרף בנובמבר האחרון, גם הוא מחוץ לביתו של קצין השב"ס באלעד