מדוייק ומונע סכנה ללוחמים: צפו בשיגור של "הצריחון" הבלתי מאויש

הצריח החדש, שמופעל מתא הנגמ"ש, יאפשר לבצע ירי של טיל "גיל" ללא חשיפת הלוחמים למגע עם האויב. הטיל המדוייק, יחד עם יכולות הצריחון יגבירו וישדרגו את יעילות הנגמ"שים. "מאפשר שמירה על חיי הלוחמים"

12/12/2018
שיגור טיל גיל מצריח לא מאויש (דובר צה"ל)

לראשונה נורה היום (רביעי) טיל מסוג "גיל" בצריחון הבלתי מאויש החדש של נגמ"ש "האיתן" העתידי. מנהלת המרכבה והרק"ם במשרד הביטחון סיימה בהצלחה את השלב הראשון בסדרת הניסויים של מערכת הצריחון החדש שמאפשר יכולות של תותח 30 מ"מ, כוונות מתקדמות ויכולות נוספות, כל זאת תוך שהוא מופעל מתוך תא הצוות במטרה לשמור על חיי הלוחמים בשטח שלא יהיו חשופים למגע עם האויב.

מערכת הצריחון מורכבת ממערכות שליטה ייעודיות וחדשניות והיא תצויד במערכת הגנה אקטיבית ובמערכות מיגון נוספות. בנוסף, לצריחון יכולות אש ותצפית מתקדמות. נגמ"ש "איתן" החדש הינו כלי הלחימה הגלגלי המתקדם והממוגן בעולם, ויחד איתו הצריחון הבלתי מאויש יגביר וישדרג את יעילותו בשטח פתוח ובשטח בנוי.

עוד בוואלה! NEWS
כשלי בטיחות וחוסר פיקוח: הדוח החמור בעקבות אסון צפית
"בחינה מעמיקה": ארדן מרחיב את הבדיקות על המועמדים למפכ"לות
נציב קבילות החיילים בדיון בכנסת: תהליך ההידרדרות בצה"ל הגיע לשיאו

עוד בוואלה!

משבר האקלים פוגע בחיות המחמד שלנו. אז מה עושים?

בשיתוף MSD Animal Health
מתקפל ונייד. הצריחון החדש(צילום: משרד הביטחון)
משפר את היכולות בשטח. נגמ"ש איתן העתידי(צילום: משרד הביטחון)

"אנחנו פועלים כל העת על מנת למצוא פתרונות מתקדמים המותאמים לשדה הקרב העתידי וזאת בנוסף למטרה של שמירת חיי הלוחמים בטנק", אמר אוריאל הוכמן, ראש מדור מערכות הנשק, ענף הצריח, במנת"ק. "יכולותיו של הצריחון הבלתי מאויש ישפרו באופן משמעותי את הביצועים של הכוחות הפועלים בשטח ויאפשרו אפקטיביות טובה יותר בשדה הקרב". בנוסף, צבי מ', ראש מנהלת מערכות נשק טקטי מדויק ברפאל ציין שהיכולת לשלב את טילי הגיל בצריחים הבלתי-מאוישים מקנה לרכבים אלו יתרון מבצעי משמעותי בשדה הקרב, בפגיעה מדויקת במטרות רחוקות ובתרחישי קרב רבים בזירות הלחימה השונות.

צריחון בלתי מאויש מדוייק(צילום: משרד הביטחון)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully