בכיר סעודי תוקף: אי אפשר לסמוך על ה-CIA בחקירת מות העיתונאי

שגריר ערב הסעודית בארה"ב לשעבר טען כי ארגון הביון לא מסוגל לספק תוצאות אמינות מבדיקת נסיבות מותו של ג'מאל חאשוקג'י בטורקיה. "צריך להעמיד לדין את ראשי הארגון בארה"ב, המסקנות השגויות שלהם ב-2003 הביאו לאלפי הרוגים בעיראק", טען

רויטרס
24/11/2018
צילום: רויטרס, עריכה: טל רזניק

בכיר במשפחת המלוכה הסעודית טען היום (שבת) כי "ה-CIA איננו הגוף הראוי לחקור את מותו של העיתונאי הסעודי ג'מאל חאשוקג'י, שכן הוא לא נודע באמינותו ובדיוקו". הנסיך טורקי אל-פייסל שימש בעבר בתפקיד בכיר בסוכנות המודיעין של ערב הסעודית והיה השגריר בארצות הברית, אמר כי מסקנתו של ה-CIA כי לעיראק היה נשק כימי לפני הפלישה האמריקנית בשנת 2003 מוכיחה כי תוצאות בדיקותיו אין נכונות לרוב.

"המסקנה של הארגון בשנת 2003 הובילה למלחמה כוללת שבה נהרגו אלפים", אמר אל-פייסל. "צריך להעמיד לדין את ראשי הארגון בארצות הברית. זו תשובתי להערכות הארגון על מי אחראי על האירועים בקונסוליה בטורקיה", טען.

לקריאה נוספת בנושא:
ארדואן: העברנו את הקלטות רצח העיתונאי לסעודיה ולארה"ב
השכפ"ץ של הנסיך: טראמפ שם אפוד על יורש העצר מול הזעם העולמי

עוד באותו נושא

רצח העיתונאי הסעודי: בית הנבחרים יחקור את תגובת טראמפ

לכתבה המלאה
לוויתו של ג'מאל חאשוקג'י ביום ראשון(צילום: רויטרס)

בתוך כך,חברי קונגרס דמוקרטים בוועידת המודיעין של בית הנבחרים בארצות הברית יחקרו את הערכת המודיעין האמריקני על אודות מותו של חאשוקג'י וכן את המלחמה בתימן, יציבות משפחת המלוכה הסעודית וטיפולה של הממלכה כלפי התקשורת. כמו כן, הוסיף ראש הוועידה כי יבחנו את ממצאי ה-CIA וכן ייבדק האם ליחסיו של הנשיא עם הסעודיים בהקשר לעסקיו הפרטיים הייתה השפעה על תגובתו כנשיא.

טראמפ ביטל את הערכת ה-CIA כי רצח העיתונאי הסעודי היה הנחיה ישירה של יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן. שלשום אמר הנשיא לכתבים שסוכנות הביון "לא הגיעה למסקנה. יש להם רגשות מסוימים". עוד הוסיף טראמפ בן סלמאן "מכחיש בנחישות" את הטענות.

בהצהרתו השבוע בנושא רצח חאשוקג'י הדגיש טראמפ כי הברית עם ריאד תישמר לטובת ארצות הברית ולמען האינטרסים של ישראל. הנשיא כינה את העיתונאי "אויב המדינה" מאחר שהוא חבר ב"אחים המוסלמים". הוא הבהיר כי זה לא מצדיק את "הפשע הנורא" ואמר על יורש העצר כי "אולי כן ואולי לא" היה מעורב במות העיתונאי.

ביטל את הערכת ה-CIA. טראמפ(צילום: רויטרס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully