"ננטשנו, מה נגיד לילדים?": תושבי העוטף מאשימים את המדינאים

בנתיב העשרה חוששים שהחדירה לחממות המושב והצתתה תהפוך לשגרה, בדומה להפגנות והצתות סמוך לגבול. "קשה מאוד לחיות כך, מרגישים שאין גב מאחורינו", אמרו. "אם כך נראית הסדרה - זה ממש סרט רע". ח"כ ילין: העברת הכסף הקטארי - פרוטקשן לחמאס

צילום: דדי פולד

תושבי עוטף עזה כבר התרגלו להעביר את ערבי שבת במציאות מתוחה למדי. מדי שבוע הם עוקבים בדריכות אחר העדכונים בנוגע למאמצי ההסדרה, בעוד שבשטח הם נאלצים להמשיך להתמודד עם עשן השריפות והאיומים הביטחוניים הנשקפים מעבר לגבול.

הערב (שישי), עם ההודעה על חדירת פלסטיני לחממת נתיב העשרה, במושב מביעים דאגה מהידרדרות האירועים. "התחושות מאוד קשות", אמרה רוויטל פולד המתגוררת במושב. "אנחנו חוששים מאוד - בעיקר משום שזה כבר נהיה באורח קבע. סופי השבוע שלנו קשים. הילדים לא מפסיקים לשאול שאלות ואנחנו צריכים למצוא תשובות שאין לנו".

לקריאה נוספת בנושא:
תקרית בגבול: פלסטיני חדר לשטח ישראל והצית חממה בעוטף עזה
אחרי העברת הכספים, מנהיג חמאס מבהיר: "אין הסכם הסדרה עם הכיבוש"

עוד באותו נושא

תקרית בגבול: פלסטיני חדר לשטח ישראל והצית חממה בעוטף עזה

לכתבה המלאה
השריפה בחממה במושב נתיב העשרה, הערב (צילום: שי מכלוף)

בדקות מורטות העצבים, בהן נודע לתושבים כי אירעה חדירה לחממות המושב, חשו בני משפחתה של רויטל חרדה גדולה. "מאוד חששנו", הסבירה. "בעלי בכיתת הכוננות והוא קפץ ראשון לאזור, מהחוויות שלנו האירוע התאפיין בחוסר ארגון ולא הייתה התנהלות מקצועית. כשהמחבל נכנס לחממות שלנו - עברה לי בראש הסצנה שהוא נכנס גם לאחד הבתים והורג משפחה שלמה, קשה מאוד לחיות ככה".

מלבד הביקורת על ההתנהלות בזירה, פולד מפנה אצבע מאשימה גם כלפי ההנהגה. "זה מרגיש שאין גב מאחורינו", אמרה. "אנחנו ננטשנו, אנחנו במערכה הזאת לבד, אף אחד לא מרחם על הילדים שלנו, אני נשארת ללא מילים, ארבעת הילדים שלנו חווים דברים קשים".

"דיבורים ותקוות שווא". החממה הבוערת בנתיב העשרה (צילום: שי מכלוף)

גם מעין שניאור, המתגוררת אף היא בנתיב העשרה מתחה ביקורת על התנהלות הדרג המדיני. "אם זאת הסדרה אז זה ממש סרט רע", טענה. "אלו שוב דיבורים ותקוות שווא. ערב שישי, הקפצה, חדירה, כוחות, שריפת חממה והרבה כאב לב".


ח"כ חיים ילין (יש עתיד) תקף על העברת כספי הסיוע הקטארי לרצועת עזה, שקדמה לתקרית הערב. "האירוע החמור הערב בו פלסטיני חצה לשטח ישראל דרך רצועת עזה והצית חממה בישוב ישראלי, מוכיח את טענתי לפיה העברת הכסף הקטארי הוא חד משמעית פרוטקשן לארגון הטרור חמאס", אמר. "ארגון טרור לא מפסיק את הטרור כשהוא מקבל את דרישתו, להפך, והערב אנו רואים ומרגישים זאת. הקבינט המדיני-ביטחוני צריך לפעול ולעצור את אירועי הטרור המתמשכים שמונה חודשים בגבול רצועת עזה. טרור לא עוצרים בכותרות ודיבורים וכנראה גם לא בכסף".

החממה שנשרפה הערב בנתיב העשרה (צילום: שי מכלוף)
התפשטות האש בחממת המושב בעוטף עזה (צילום: שי מכלוף)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully