המפכ"ל הבא: השר ארדן הכריז על ניצב משה אדרי כמועמד לתפקיד

השר לביטחון פנים בחר מבין שלושת המתמודדים המובילים את הקצין לתפקיד וימליץ עליו בפני נתניהו. מוקדם יותר אישר היועמ"ש את המשך הליך המינוי חרף מסמך רגיש שהציג אלשיך על המועמד הנבחר. נתניהו בירך: "מינוי ראוי, אדרי קצין טוב ומנוסה"

צילום: רוני כנפו, עריכה: שניר דבוש

השר לביטחון פנים גלעד ארדן המליץ היום (שישי) לראש הממשלה בנימין נתניהו על ניצב בדימוס משה (צ'יקו) אדרי כמועמדו לתפקיד מפכ"ל המשטרה הבא, שיחליף את רוני אלשיך. אלשיך אמור לסיים את תפקידו בדצמבר.

מינויו של ניצב אדרי יובא לאישור הממשלה בכפוף לאישור הוועדה המייעצת למינוי בכירים בשירות המדינה. השר ארדן יעביר היום את שמו של הקצין הבכיר לשופט בדימוס אליעזר גולדברג, יו"ר הוועדה המייעצת.

"ניצב בדימוס משה אדרי ניחן ביכולות פיקודיות מרשימות ומוכחות יחד עם נסיון רב-שנים במגוון גדול של תפקידים במשטרת ישראל ובבקיאות רבה באתגרים העומדים בפני המשטרה בשנים הבאות. כל אלה עושים אותו למועמד המתאים ביותר", אמר היום השר ארדן. ראש הממשלה בירך על המינוי ואמר כי זהו מינוי ראוי, אדרי הוא קצין טוב ומנוסה".

אלשיך הודיע כי יסייע בידי המפכ"ל הנכנס ככל שיידרש, על מנת לאפשר לו כניסה חלקה לטובת אזרחי מדינת ישראל, שוטרי וקציני הארגון.

עוד בוואלה! NEWS:
בלי קייטרינג, בלי זמרים ובלי מחליף ידוע: מסיבת הפרידה העצובה של אלשיך
אלשיך מאשים את הממשלה: הקיצוץ בתקציב - מסכן את המגזר הערבי
בתום מאבק נגד האוצר: הושג הסכם עבור גמלאי כוחות הביטחון

עוד באותו נושא

היועמ"ש קבע: להמשיך בהליך מינוי המפכ"ל למרות מסמך אלשיך

לכתבה המלאה
המפכ"ל הבא. ניצב בדימוס אדרי (צילום: ראובן קסטרו)

גם מפקד מחוז ת"א, ניצב דוד ביתן , שהיה אחד משלושת המועמדים לתפקיד בירך את אדרי. בשיחה שניהלו השניים איחל ביתן הצלחה רבה וציין כי ימשיך לעמוד לרשותו בכל דבר ועניין כמפקד מחוז תל אביב וכחבר בסגל הפיקוד הבכיר של משטרת ישראל.

הכרזתו של ארדן על ניצב אדרי התאפשרה לאחר הודעת היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט מוקדם יותר כי חרף מסמכי רגישים שהוגשו על ידי רנ"צ רוני אלשיך על ניצב אדרי וניצב יורם הלוי ניתן להמשיך במינוי לתפקיד וכי אין מניעה משפטית לכך. ארדן שוחח עם שני המועמדים הנוספים לתפקיד המפכ"ל, ניצב יורם הלוי וניצב דוד ביתן, עדכן אותם והודה להם על התמודדות מקצועית ומכובדת.

בחודשיים האחרונים קיים השר לבטחון הפנים הליך בחירה לתפקיד המפכ"ל, שכלל התייעצויות עם בכירים במשטרה ובמערכת הבטחון, בעבר ובהווה, כולל עם מפכ"ל המשטרה היוצא אלשיך וכן ראיונות מקיפים עם שלושת המועמדים בהם הוצגו לו תכניותיהם למשטרת ישראל בתחומים השונים. בתחילת אוקטובר נפגש השר עם שלושת המועמדים שהציגו בפניו את תכניות העבודה שלהם במידה שיתמנו לתפקיד הבכיר בארגון.

"המועמד המתאים ביותר". השר ארדן (צילום: ראובן קסטרו)

ניצב אדרי, (51) נשוי ואב לשלושה, הוא בעל תואר ראשון בלימודי ארץ ישראל מאוניברסיטת בר-אילן ותואר שני בלימודי המזרח התיכון מאוניברסיטת תל אביב ומתגורר בכפר אורנים.

אדרי שרת במשטרת ישראל מאז שנת 1990. לאחר שחרורו מצה"ל, כסגן מפקד סיירת גולני, התגייס למשטרה ושירת במגוון תפקידי פיקוד ושטח ובהם: מפקד תחנת טייבה, מפקד תחנת כפר סבא, מפקד מרחב ירקון, מפקד יחידת אתג"ר, ראש אגף התנועה, מזכיר בטחוני וראש המטה המבצעי של השר לבטחון הפנים, מפקד מחוז ירושלים ומפקד מחוז תל אביב. בשנה האחרונה מכהן אדרי כמנכ"ל המשרד לבטחון הפנים על גופיו השונים.

במסגרת הראיונות שערך השר למועמדים הוצגו לו תכניותיהם להתמודדות עם אתגרי המשטרה המרכזיים בהם: התמודדות עם הפשיעה והאלימות ביישובים הערביים. הגברת האכיפה בכבישים במסגרת המאבק בתאונות הדרכים ובבריונות בכביש, הגנה על ילדים ונוער ברשת האינטרנט והמאבק באלימות בתוך המשפחה וברצח נשים.

יסיים תפקידו בדצמבר. אלשיך מחוץ לביתו (צילום: ראובן קסטרו)

על כך אמר השר כי "ניצב בדימוס אדרי הציג בפני תכניות מרשימות להתמודדות עם אתגרי המשטרה המרכזיים בהתאם למדיניותי ואני בטוח שכישוריו ונסיונו הייחודי, הכולל רקע בטחוני והתמודדות עם אתגרי הטרור והבטחון האישי וגם רקע אזרחי עשיר כמפקד תחנות ומרחבים במשטרת ישראל, יאפשרו לו לעמוד במשימות הרבות ולהביא לחיזוק אמון הציבור במשטרת ישראל".

בתוך כך, בבית הפתוח בירושלים מביעים כעס על המינוי ומתכוונים לבחון צעדים נגדו זאת, אחרי שעוד בשלב הצגת המועמדים הביעו את התנגדותם. "אנחנו מוטרדים מההודעה על מינויו של ניצב בדימוס משה (צ'יקו) אדרי למפכ"ל המשטרה, לנוכח המחדלים החמורים שקרו תחת פיקודו במצעד הגאווה והסובלנות בירושלים ב-2015, שכזכור גבו את חייה של שירה בנקי ז"ל ופצעו שישה נוספים", אמר
יו"ר הבית הפתוח ערן גלובוס.

לדבריו, "השוטר מס' 1 חייב להוות דוגמה אישית. מחדל המשטרה במצעד באחריותו של אדרי הוא כתם עכור על המינוי. נתכנס לישיבת חירום כדי לשקול את צעדינו בכל המישורים הרלוונטים. הביטחון שלנו חייב להישמר על ידי האנשים הראויים לכך".

ניצב יורם הלוי (צילום: נועם מושקוביץ)
ניצב דוד ביתן (צילום: ראובן קסטרו)

מסיבת הפרידה של אלשיך תתקיים ב-29 בנובמבר, במכללת המשטרה בבית שמש. בניגוד לאירוע הפרישה מהמפכ"ל הקודם יוחנן דנינו, שעורר ביקורת נוקבת בשל עלותו, הנחה אלשיך כי מסיבת הפרידה ממנו תהיה צנועה ותכלול רק משאבים פנימיים של המשטרה. אלשיך דרש שלא יוזמנו שירותי הסעדה חיצוניים וקבע כי לא ישתתפו אמנים, אלא רק מקהלת המשטרה ותזמורת המשטרה.

"רוני הוא איש צנוע והוא בכלל לא רצה שיעשו לו מסיבת פרידה. נדרשנו להסביר לו כי בשל מעמדו ובשל המסורת המשטרתית חייבים לקיים לו מסיבת פרידה ממלכתית", העיד גורם בכיר במשטרה. "המפכ"ל הסכים בסופו של דבר אבל דרש שהאירוע יהיה רק על בסיס משאבי המשטרה ללא אמנים או ספקים חיצוניים ודרש שלא ירכשו עבורו מתנות יקרות ערך".

אלשיך ערך החודש סיורי פרידה מיחידות המשטרה השונות. בין היתר הוא ביקר ביחידת התביעות המשטרתית ונפרד מאנשיה וכן באגף התכנון.

(עדכון ראשון: 14:03)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully