פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   תקלות ללא הפסקה: קווי רכבת בין ירושלים לנתב"ג בוטלו בשל בעיה במסילה

   השיבושים בקו הרכבת המהיר מירושלים לא נפסקים. לאחר שאתמול 150 נוסעים נתקעו במנהרה אחרי התחנה מנתב"ג ונאלצו להמתין לקטר חילוץ, הבוקר בוטלו ארבעה קווי רכבת באותו מסלול בדיוק בגלל תקלה טכנית

   תקלות ללא הפסקה: קווי רכבת בין ירושלים לנתב"ג בוטלו בשל בעיה במסילה
   צילום:רוני כנפו עריכת וידאו:ניר חן

   השיבושים ברכבת ישראל נמשכים. הבוקר (שלישי) הודיעה הנהלת הרכבת כי מספר קווים שהיו אמורים לצאת מנמל התעופה בן גוריון לכיוון ירושלים יבוטלו בשל תקלות טכניות. עוד נמסר כי "בשל עיכוב של צוותי חישמול המסילות, תפיסת המסילה המאפשרת את העבודות הוארכה מעבר למתוכנן, ובוטלו ארבע הרכבות הראשונות בקו. השירות בקו החל עם הרכבות של השעה 7:30."

   אמש, התגלתה תקלה נוספת ברכבת שעשתה את דרכה מתחנת נמל בן גוריון לירושלים. מרכבת ישראל נמסר כי "התקלה ארעה בקטר מעט אחרי תחנת נתב"ג במנהרה מספר שלוש בקו". על הרכבת המהירה מצויים 150 נוסעים וחמישה אנשי צוות. מדובר בתקלה השנייה בתוך פחות מ-48 שעות לאחר שאתמול תקלה באיתות באותה תחנה שיבשה את הקו.

   בעקבות התקלה אתמול, קטר שנמצא בכוננות התחבר לרכבת והחזיר את הנוסעים חזרה לנתב"ג. מרכבת ישראל נמסר כי לטובת הנוסעים הועמדה רכבת אחרת שתצא לתחנת ירושלים-נבון להמשך דרכם. "רכבת זו עומדת גם לשרות נוסעים נוספים אשר יבחרו להגיע לתחנת ירושלים נבון. עם הגעת הרכבת לתחנה, תסתיים תנועת הרכבות ותתחדש מחר עם הלו"ז הרגיל".

   עוד בוואלה! NEWS
   התקציב קוצץ והחוק להגנתן תקוע: מחדל הטיפול ברצח נשים בישראל
   חוק הגיוס, הבחירות והחקירות: נתניהו ענה לשאלות כתבים במזנון הכנסת
   תוך 48 שעות: תקלה שנייה בקו הרכבת המהירה מנתב"ג לירושלים

   תקלה ברכבת מנתב"ג לירושלים 15 באוקטובר 2018 (מערכת וואלה! NEWS , בניה, חדשות 0404)
   150 נוסעים נתקעו בקרונות. הנוסעים שנתקעו בקו ירושלים נתב"ג, אמש (צילום: בניה, חדשות 0404)
   תקלה ברכבת מנתב"ג לירושלים 15 באוקטובר 2018 (מערכת וואלה! NEWS , בניה, חדשות 0404)
   שיבושים חוזרים ברכבת. הנוסעים שנתקעו בקו ירושלים נתב"ג, אמש (צילום: בניה, חדשות 0404)

   תקלה זו בקו הרכבת המהירה לירושלים היא השלישית במספר בתוך פחות משלושה ימים. ביום ראשון בשל תקלה באחד ממרכיבי האיתות בתחנת ירושלים נבון, הופסקה זמנית תנועת הרכבות בקו ירושלים האומה-נתב"ג. לתקלה נשלח טכנאי רכבת ישראל ועבור הנוסעים בתחנת נתב"ג הוזמנו היסעים. בעקבות בעיות האיתות הקשות סגרו את הקו לסירוגין משעה 7:00 עד 11:00 בבוקר ומאחר שהבעיה לא טופלה נסגר הקו עד לשעה 14:00 ונפתח לאחר מכן. רכבת ישראל התנצלה על התקלה.

   תוך כך, ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ איתן כבל, תתכנס ביום רביעי בבוקר לדיון חירום בעניין כשלי קו הרכבת ירושלים-ת"א והורדת הקווים בפריפריה בעקבות פתיחת הקו.
   "בכל יום שעובר אנחנו מבינים שהרכבת לירושלים היא פארסת בחירות ולא יותר. נתניהו וכץ העדיפו תמונת יח"צ במדרגות הנעות על חשבון חיי אדם ובטיחותם של הנוסעים. הפרויקט הזה הוא אחד הכשלים הכי גדולים של השנים האחרונות. ועדת הכלכלה תכנס דיון חירום בנושא - גורמי המקצוע יהיו חייבים לתת תשובות", אמר ח"כ איתן כבל.