פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   פקקים בבוקר שאחרי החגים: חסימות בתל אביב בשל מחאת הנכים

   היציאות לנתיבי איילון במחלף השלום נחסמו לשלוש שעות בגלל הפגנת הנכים, וגם רחובות באזור, ממחלף עזריאלי ועד אבן גבירול. "עד שלא נחזור לשולחן הדיונים, לא ייפסקו פעולות המחאה", אמר מוביל קבוצת "הנכים הופכים לפנתרים"

   פקקים בבוקר שאחרי החגים: חסימות בתל אביב בשל מחאת הנכים
   צילום: קבוצת "נכים הופכים לפנתרים", עריכה: יאיר דניאל

   מחאת הנכים הגיעה הבוקר (רביעי) לתל אביב, עם חסימות כבישים בצירים מרכזיים בשעות העומס. במחלף השלום נחסמו היציאות לנתיבי איילון, ומהמשטרה נמסר כי שוטרים במקום הכווינו את התנועה ומפנים אותה לדרכים חלופיות. רק אחרי כשלוש שעות פונו הנכים והצירים נפתחו. בין הכבישים שנחסמו צומת קריית הממשלה ורחוב קפלן מרחוב אבן גבירול עד דרך מנחם בגין.

   דרך מנחם בגין נחסמה גם לצפון ולדרום, ורחוב גבעת התחמושת נחסם מרחוב יגאל אלון עד דרך מנחם בגין (צומת עזריאלי). ממשטרת ירקון נמסר כי החסימות סומנו באפליקציית ווייז. "מתסכל ממש, דווקא בבוקר שאחרי החג לעמוד בפקקים, היינו תקועים בדרך לעבודה", מסר נהג שנקלע להפגנת הנכים.

   עוד בוואלה! NEWS:
   150 נכים וקשישים הפגינו בתל אביב וחסמו כבישים
   הנכים חסמו את הירידה לנתיבי איילון בת"א: "הבטיחו ולא קיימו"
   במקום 4,000 שקל שהובטחו - אושרה העלאת קצבת הנכים ל-3,700 שקל

   מחאת הנכים בתל אביב, 3 באוקטובר 2018 (מערכת וואלה! NEWS , הופכים לפנתרים)
   ההפגנה בתל אביב (צילום: הופכים לפנתרים)

   מוביל קבוצת "הנכים הופכים לפנתרים", אייל כהן, התריע הבוקר כי חברי הארגון יחסמו את הכניסה למשרדי הממשלה, כצעד נוסף בהמשך המאבק להגדלת הקצבאות. "עד שלא נחזור לשולחן הדיונים, לא ייפסקו פעולות המחאה", אמר כהן.

   אלכס פרידמן, יוזם מאבק הנכים ויו"ר ארגון "נכה לא חצי בן אדם", יצא נגד החסימות ואמר "פעם אחר פעם קבוצה קטנה ואלימה של נכים פוגעת בציבור ושוחקת את תמיכתו, שהשגנו בדם ויזע לאורך שלוש וחצי שנים של מאבק עיקש ואחראי. למרות הכל, בסוף יהיה כאן טוב".

   (עדכון ראשון 09:02)

   מחאת הנכים בתל אביב, 3 באוקטובר 2018 (מערכת וואלה! NEWS , תומר אפלבאום, "הארץ")
   מחאת הנכים (צילום: תומר אפלבאום, "הארץ")