150 נכים וקשישים הפגינו בתל אביב וחסמו כבישים

המפגינים דרשו את השוואת קצבאות הנכים לשכר המינימום. עשרות מהם ירדו לכביש סמוך לצומת עזריאלי ואיילון דרום למחלף השלום ונוצרו עומסים במקום. המוחים נשאו שלטים עם הכיתוב: "רוצים צדק ולא צדקה". שמרית אור, אחת המפגינות: "אי אפשר להתקיים מ-2,500 שקלים בחודש"

31/05/2018
צילום: הפגנת הנכים תל אביב

כ-150 נכים וקשישים הפגינו היום (חמישי) בצומת עזריאלי בתל אביב במחאה על גובה קצבאות הנכים. המפגינים דרשו את השוואת הקצבאות לגובה שכר המינימום. המוחים החלו לרדת לכביש ולהפריע לתנועה במקום. בנוסף, הם החזיקו שלטים שנשאו כתובות כמו: "אנחנו רוצים צדק ולא צדקה", "קשישים ונכים בכחלון לא בוחרים", "לא מפקירים את הקשישים, ילדים ונכים".

אחת מהמפגינות הפזמונאית והמשוררת שמרית אור אמרה כי "אני גם נכה וגם קשישה, ולכן אני מזדהה ובלי שום קשר אני מזדהה עם המאבק של אנשים שצריכים עם קצבה של כ 2,500 שקלים בזמן שהם צריכים להתמודד עם בעיות הרבה יותר קיומיות וקשות של אנשים. זה חצי משכר המינימום שמרוויח פועל בחודש. זה סכום בלתי אפשרי להתקיים ממנו. זה ברור והממשלה מכל מיני סיבות לא עניינות בוחרת להתעלם ממנו ולהתקע במלחמות הפוליטיות".

עוד בוואלה! NEWS:
דיווח: איראן וחיזבאללה מתכננים לסגת מאזורי הגבול עם ישראל
ללא תמיכת נתניהו: אלקין הודיע שיתמודד על ראשות עיריית ירושלים
הקרב החרדי נגד המלצות הגיור: "ניסיון לנתק את הרבנות מהמדינה"

בכל חמישי

הטבות ואטרקציות ב-10 ₪ בלבד - רק באפליקציית וואלה!

בשיתוף Poalim Wonder
"סכום שאי אפשר להתקיים ממנו". אור בהפגנה, הערב(צילום: מערכת וואלה! NEWS, --)
חסימות באיילון דרום סמוך למחלף השלום, היום(צילום: מערכת וואלה! NEWS, --)

במהלך חודש פברואר האחרון עבר התיקון לחוק העלאת קצבאות הנכים שקבע כי גובה קצבת הנכות תעמוד על 3,700 אחרי כמה פעימות. הבשורה המשמחת הגיעה אחרי שנה של משא ומתן, מאבקים פוליטיים ומחאות. תיקון החוק הוביל לעדכונו אחרי שנים של קיפאון, דבר שכנראה לא היה יוצא לפועל ללא מאבק עיקש של פעילי מחאת הנכים, הפגנות וחסימות צירים מרכזיים ברחבי הארץ.

אף שמדובר בתוספת חשובה ומשמעותית, ההחלטה עוררה לא מעט זעם אצל חלק מהמוחים מפני שהממשלה לא עמדה בהתחייבויותיה. חביר כנסת בוועדת העבודה והרווחה הודו כי מסגרת תקציבית של 4.3 מיליארד שקל בשנה לא תואמת את התחייבויותיה של הממשלה עם נציגי הנכים, כפי שסוכם בבית ההסתדרות בחודש ספטמבר האחרון. אז, סוכם כי בתום הפעימות יעמוד סכום הקצבה על 4,000 שקל בחודש.

(עדכון ראשון: 18:54)

חזרו לחסום כבישים. מחאת הנכים והקשישים, היום(צילום: מערכת וואלה! NEWS, --)
בעקבות המחאה - חסימה באיילון דרום לכיוון מחלף השרון, היום(צילום: מערכת וואלה! NEWS, --)
מחאת הנכים והקשישים בתל אביב, היום(צילום: מערכת וואלה! NEWS, --)
  • מחאת הנכים
  • עזריאלי
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully