פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   עם שביתה במעונות ויותר משני מיליון תלמידים: חוזרים לבתי הספר

   מחר יפתחו את השנה כ-2,310,000 תלמידים - שישובו לכיתות אחרי חודשיים של חופשה. על החגיגה מעיבה שביתת המעונות שתשאיר בבית כ-80 אלף פעוטות. כפי שפורסם בוואלה! NEWS, נכון לכעת ישבות בית ספר אחד ברחבי הארץ - מוסד לבעלי מוגבלויות שפונה לטובת תלמוד תורה בבני ברק

   עם שביתה במעונות ויותר משני מיליון תלמידים: חוזרים לבתי הספר
   צילום: אבי כהן

   כ-2,310,000 תלמידי בתי הספר והגנים ו-194 אלף עובדי הוראה יפתחו מחר (ראשון) את שנת הלימודים תשע"ט. בתוך כך, 80 אלף פעוטות צפויים להישאר בבית בעקבות שביתת המעונות המפוקחים. מתוך התלמידים שיגיעו לבתי הספר, יעשו את צעדיהם הראשונים לעבר ספסל הלימודים כ-167 אלף תלמידי כיתות א' בעוד כ-131 אלף תלמידי י"ב יחתמו השנה 12 שנות לימוד במערכת החינוך.

   נתוני משרד החינוך מצביעים על גידול של 40 אלף במספר התלמידים שיחלו השנה את שנת הלימודים. בתשע"ח מספר התלמידים עמד על 2,270,000 ואילו השנה ילמדו 2,310,000 תלמידים. מתוכם, 1,760,000 תלמידים מהמגזר היהודי, 388 אלף מהמגזר הערבי, מהמגזר הבדואי 120 אלף, מהמגזר הדרוזי 41 אלף וכאלף תלמידים מהמגזר הצ'רקסי.

   עוד בוואלה! NEWS:
   "זה המקום הבטוח שלהם": ילדי עוטף עזה חוזרים לכיתה למרות החשש
   "מאז הפינוי אנחנו ברחוב": ל-260 תלמידים בירושלים אין בית ספר
   התלמידים לא מצליחים לישון: דרום קוריאה תאסור על מכירת קפה בבתי ספר

   תלמידי תיכון למדעים ואומנויות ביום הראשון ללימודים, ירושלים, 1 בספטמבר 2017 (ראובן קסטרו)
   תלמידים בבית ספר תיכון בירושלים (צילום: ראובן קסטרו)

   לפי שעה, כ-80 אלף פעוטות וילדים הרשומים במעונות המפוקחים של משרד העבודה ישארו בבית וזאת לאור שביתה שהודיעו עליה הארגונים נעמת, ויצו, אמונה, נשי חירות בעקבות משבר כוח האדם עליו מוחות נשות הצוות החינוכי. בארגונים הודיעו כי בשלב זה לא מתקיים שום קשר בינם לבין משרד האוצר לגבי קידום פתרונות למצוקות הקיימות על מנת שיוכלו לפתוח את שנת הלימודים כסדרה.

   (עדכון ראשון 18:55)