פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   שביתת פתע בנציגויות ישראל בחו"ל: "הסכסוך מתנהל על הגב שלנו"

   מאות עובדים בנציגויות ישראל הודיעו על שביתת הפתע, במחאה על "השתהות המדינה במציאת פתרון לכשלים שהתגלו בתנאי השכר". בגלל השביתה לא תתקיים קבלת קהל ולא יתקיימו פגישות עבודה ואירועים

   הכניסה לקונסוליה בניו יורק אחרי שעובדי משרד החוץ הודיעו על שביתת פתע 30 באוגוסט 2018 (מערכת וואלה! NEWS)
   הקונסוליה בניו יורק שובתת, היום

   600 עובדי התמך של נציגויות ישראל בעולם (אית"ן) הודיעו היום (חמישי) על שביתת פתע בכל נציגויות ישראל בחו"ל. העובדים מוחים על השתהות המדינה במציאת פתרון לכשלים שהתגלו בתנאי השכר שחלים עליהם מאז ינואר 2018. עובדי התמך מהווים כ-60% מכוח האדם בנציגויות משרד החוץ בחו"ל, וכ-80% ממשלחות משרדי הביטחון, הכלכלה והתיירות.

   אי התייצבותם צפויה להשבית את פעילויות הנציגויות ברחבי העולם, בדג על הנציגויות בארה"ב. לא תתקיים קבלת קהל במחלקות הקונסולריות, לא יתקיימו פגישות עבודה ואירועים, ומספר דיונים באו"ם ובאיחוד האירופי יתקיימו ללא נציג ישראלי. נציג ועד העובדים אמר כי "הדבר האחרון שרצינו הוא לשבות. רק לפני יומיים שבה מישראל משלחת, לאחר סבב משא ומתן".

   עוד בוואלה! NEWS:
   רוסיה: מזהירים את ארה"ב מפני תקיפות חדשות בסוריה
   טרגדיה בירח הדבש: ישראלי בן 25 נהרג בתאונת דרכים בצפון תאילנד
   קטאר אחרי חשיפת הפגישה עם ליברמן: עמדתנו לגבי הפלסטינים לא השתנתה

   הכניסה לקונסוליה בניו יורק אחרי שעובדי משרד החוץ הודיעו על שביתת פתע 30 באוגוסט 2018 (מערכת וואלה! NEWS , -)
   כאן שובתים, הקונסוליה בניו יורק

   "עלינו על המטוס בהבנה שהושג פתרון", הוסיף נציג הוועד, "אבל ההתכתשות בין משרדי האוצר והחוץ שוב מתנהלת על הגב שלנו, ואת זה לא נאפשר". ‏חבר הכנסת יאיר לפיד (יש עתיד) אמר בתגובה לשביתה כי "הסכסוך מתמשך מסיבה אחת - אין באמת שר חוץ למדינת ישראל. נתניהו עסוק בפוליטיקה והאזרחים, כרגיל, הם הנפגעים".