"הבן כל היום קורא 'אבא', הלב נשבר": מאות בהלוויית יותם עובדיה

בבית ההספדים הספרדי בגבעת שאול בירושלים התקיימה הלווייתו של יותם עובדיה, בן 31. הוא הותיר אחריו אישה ושני ילדים, והיה בדרך להכין ארוחה רומנטית לט"ו באב בעת שמחבל שחדר להתנחלות אדם ודקר אותו בסכין. "לא נשכח אותך, היית הכול בחיים של אשתך ילדיך"

צילום: רוני כנפו

פיגוע דקירה באדם - עדכונים שוטפים:

-מחבל חדר ליישוב אדם ודקר שני בני אדם
- מהזירה פונו שני פצועים - גבר בן 58 במצב קשה ופצוע אנוש שלאחר מכן מת מפצעיו
-הנרצח בפיגוע: יותם עובדיה, בן 31 תושב אדם
- פצוע נוסף במצב קל, ירה לעבר המחבל ונטרל אותו בזירה
- חמאס: תגובה טבעית לפשעי הכיבוש
- המחבל: בן 17 תושב הכפר כובר שבאזור רמאללה
- צה"ל פשט על בית המחבל בכפר כובר

הלווייתו של יותם עובדיה, שנרצח אמש בפיגוע בהתנחלות אדם (גבע בנימין), התקיימה היום (שישי) בבית ההספדים הספרדי בגבעת שאול שבירושלים, בנוכחות מאות בני אדם, בהם השר יריב לוין. עובדיה, בן 31, נדקר על ידי המחבל שחדר ליישוב ופונה לבית החולים הדסה הר הצופים כשהוא פצוע אנושות, ובהמשך מת מפצעיו.

הוא הותיר אחריו אישה, טל תהל, ואת שני ילדיהם הקטנים - הראל, בן שנתיים ועשרה חודשים, ואיתי, בן שבעה חודשים. סבתו ספדה לו בהלוויה ואמרה כי "הפרח שלנו הלך".

יהודה אדרי, חמו של המניח, ספד: "מה אפשר לומר ביום שכזה? ששטן רצח את יותם יקירנו? איך אפשר לעכל שיותם איננו עוד, הילדים שלו לא הספיקו לחיות, עדיין עם הבקבוק. העתיד של טל והילדים ללא יותם - לא מתקבל על הדעת. לא נשכח אותך. היית הכול בחיים של טל וילדיך. המילה היחידה שהראל בנך יודע לומר היא 'אבא'". הוא הוסיף כי "הבן הקטן לא יכול בלעדיך. כל היום קורא 'אבא, אבא'. הלב נשבר".

עוד בנושא:
"נתתי לו להתקדם - ויריתי": האזרח שירה במחבל באדם משחזר
הודעתו האחרונה של המחבל: "בעזה סובלים - והעם הפלסטיני שותק"
"מישהו רץ אלי מדמם, פתאום הבנתי שזה מחבל": תושבי אדם משחזרים

עוד באותו נושא

הותר לפרסום: הנרצח בפיגוע הדקירה באדם - יותם עובדיה, בן 31

לכתבה המלאה
יותם עובדיה עם אשתו טל ושני ילדיהם (צילום: מערכת וואלה!)
ההלוויה בירושלים, היום (צילום: נועם מושקוביץ)

רב היישוב אדם, הרב גור לוי, אמר בהלוויה כי "יותם נהרג על קידוש השם. הוא יצא מביתו לעשות מצווה - ונרצח על קידוש השם. קיבלנו סטירה. קיבלנו מכה חזקה מבורא עולם. השם ייקום דמך".

שר התיירות יריב לוין אמר בהלוויה כי "זה בלתי נתפס" והוסיף: "אנחנו עובדים מולך עומדים כואבים ודואבים, יחד איתנו חברה כולה. חייך נלקחו אתמול עקב סיבה אחת. רק בגלך שהיית יהודי. סיפרו לי שנרצחת שהיית בדרכך להכין ארוחה לכבודה ט"ו באב לטל. נרצחת שהיית בעיצומה של מחווה אהבה". לוין הוסיף כי "אותו מחבל שפל לא ישיג את מטרתו. אנחנו ממשיכים לבנות א הארץ, כמו שהתחייבנו לאבותינו".

סגן השר אלי בהן דהן אמר כי "יותם היה איש למשפחתו, נהרג רק בגלל שהיה יהודי. יותם נהרג על קידוש השם. הרשות הפלסטינית היא לא הפתרון - היא הבעיה. ילד בן 17 שחונך לחינוך מסית להרג ילדים, מערכת שמחנכת שמי שהורג יהודים הוא שהיד".

ההלוויה בירושלים, היום (צילום: נועם מושקוביץ)
ההלוויה בירושלים, היום (צילום: נועם מושקוביץ)

אורן אדרי, גיסו של יותם, סיפר מוקדם יותר כי "המשפחה מרוסקת". הוא עצמו היה בניחום אבלים על בת דודתה של אמו בעת האירוע. "המחבל הארור הזה תפס אותו כשהוא הלך להביא מצרכים לארוחה רומנטית שתכנן לט"ו באב, להפתיע את אחותי. הוא הלך לבית של ההורים שלו, שגרים שלושה בתים מכאן, ושם תפס אותו המחבל", סיפר אורן.

בדרך לבית החולים היו בני המשפחה "באפלה מוחלטת" בשל דיווחים סותרים, לפני שהגיעו לבסוף לבית החולים ושם נודע להם על מותו. לדבריו אחותו, אלמנתו של יותם, "בעיקר בהלם" ו"עם סימני שאלה מה יהיה". הוא הוסיף כי הם "משתדלים לשדר לילדים כמה שיותר שהכול בסדר, אבל הילד בן השלוש מבין".

את יותם הגדיר אורן כ"אדם צנוע, פשוט, לא מחפש תשומת לב, שקם לעבודה כל בוקר, עושה את המשמרת שלו, חוזר לאשתו ולילדים. בעל אוהב שלא חסך מהילדים כלום ולא מאחותי".

יותם עובדיה עם אשתו (צילום: מערכת וואלה!)

יעקב עובדיה, דודו של יותם, סיפר כי המשפחה "מוכרת בכל היישוב. כל ילדיה משרתים בכוחות הביטחון. וזו המכה שקיבלנו אחרי שנפטרו לנו גם הורים וגם שלושה אחים במשפחה. הדבר שהכי קשה שהוא קיבל באחת מהלוויות האחים הוא שזה הלך לפי הסדר, והוא היה הבא בתור אחריהם. אז הוא אמר 'חשבתי שזה תורי', וזה מה ששבר אותנו. כמשפחה מורחבת נתמוך ונעזור כמה שאפשר".

עובדיה שירת בצבא במג"ב ובעשר השנים האחרונות עבד בחברת ברינקס. ועד עובדי החברה מסר כי "יותם, אשר הצטרף לברינקס לפני עשר שנים, היה טכנאי בכיר ומדריך במקצועו באגף ATM בסניף ירושלים. יותם הוביל את פעילות הטכנאים באיזור ירושלים בצניעות, מקצועיות, יוזמה ויסודיות. אחד משלנו". עוד נמסר כי "משפחת ברינקס ישראל מרכינה ראשה ביום עצוב זה". ‏

מנכ"ל ברינקס, רונן בן ארי‏, מסר כי עובדיה היה "אדם ישר, שקט, אסרטיבי, צנוע ומקצועי. איש מקסים ואבא מדהים".

השר יריב לוין בהלוויתו של יותם, היום (צילום: נועם מושקוביץ)
ההלוויה בירושלים, היום (צילום: מערכת וואלה!, רוני כנפו)

מבדיקה ראשונית עולה כי המחבל הצליח לחדור את גדר האבטחה המקיפה את היישוב כשסכין בידיו. זמן קצר לאחר מכן המחבל דקר את עובדיה וגבר נוסף, שנפצע באורח קשה. אזרח שחלף במקום חשב תחילה שמדובר בתגרה. כשהבחין במתרחש הוא הגיב במהירות וירה למוות במחבל. האזרח, אסף רביב, בן 41, נפצע קל, טופל על ידי צוות מד"א בזירה ולאחר מכן פונה לבית החולים. הפצוע מהדקירה, בן 58, פונה לבית החולים הדסה הר הצופים והבוקר חל שיפור במצבו.

המחבל זוהה כמוחמד טארק יוסף, בן ה-17, תושב כובר. כוחות צה"ל, שב"כ ומג"ב פשטו על ביתו בכפר כובר שליד רמאללה. דובר צה"ל הודיע כי במסגרת הפעילות הוחרמו היתרים של בית המשפחה והתבצע מיפוי של בית המחבל לפני הריסתו. ארבעה פלסטינים נלקחו לתחקור והפרת סדר אלימה התפתחה במקום, ללא נפגעים. כחלק מהערכת מצב שהתקיימה אמש כיתרו הכוחות את הכפר ואף בוצעה חסימה של אחד הצירים המובילים לכפר. כמו כן, הוחלט כי כניסת פועלים מהכפר לעבודות ביישובים בגזרה לא תתאפשר במהלך היום.

(עדכון ראשון 12:53)

ביקור הרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט בזירת הדקירה באדם, היום (צילום: דובר צה"ל)
פעילות כוחות צה"ל בכבור בעקבות הפיגוע, הלילה (צילום: אתר רשמי, דובר צה"ל)
פעילות כוחות צה"ל בכבור בעקבות הפיגוע, הלילה (צילום: אתר רשמי, דובר צה"ל)
ביקור הרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט בזירת הדקירה באדם, היום (צילום: דובר צה"ל)
פעילות כוחות צה"ל בכבור בעקבות הפיגוע, הבוקר (צילום: אתר רשמי, דובר צה"ל)
ביקור הרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט בזירת הדקירה באדם, היום (צילום: דובר צה"ל)
זירת הפיגוע באדם, אמש (צילום: מד"א)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully