בוטנים, זיתים ויין: הפרידה מבוז'י הרצוג שאיחדה לרגע את חברי הכנסת

יו"ר האופוזיציה עזב את הכנסת לאחר 15 שנה, ורבים הגיעו לברך את "הפוליטיקאי שלא היו לו שונאים". בנט שבר דיסטנס עם יו"ר הסוכנות היהודית הנכנס, היריב לפיד עקץ את מפלגת העבודה ואפילו ליברמן ניסה להתגבר על הרצינות הידועה ושלח ברכה מבדרת לשכנו במסדרונות הכנסת

18/07/2018
אתר רשמי

אולם ירושלים בכנסת מארח מדי שבוע דיונים סוערים על הצעות חוק, ישיבות סיעה של הליכוד ודיונים ציבוריים, אבל אחר הצהריים (רביעי) התאספו בו ראשי המפלגות מהקואליציה והאופוזיציה, חברי כנסת מכל סיעות הבית לאירוע חגיגי במיוחד. חגיגת הפרידה מיו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק הרצוג. אחרי 15 שנה, יעזוב בקרוב ח"כ הרצוג את הכנסת לטובת מילוי תפקידו החדש כיו"ר הסוכנות היהודית, וזו סיבה מספיק טובה לכנס את כולם סביב שולחן עגול מלא בבוטנים, זיתים וכוסות יין.

הרצוג מכהן בכנסת ברציפות מאז הכנסת ה-16 ושימש כשר בין השנים 2006-2011 כשר התיירות ושר הרווחה. בין השנים 2103 ועד היום מכהן כיו"ר האופוזיציה וברובן גם כיו"ר מפלגת העבודה.

"יצחק היקר, או שעכשיו כבר מותר להגיד בוז'י", אמר שר החינוך והתפוצות נפתלי בנט. "נתגעגע אליך כאן. אני מאד אוהב ומעריך אותך ומשוכנע שתעשה הכל לשמור על הקשר עם יהודי העולם". ח"כ ציפי לבני ששואפת לרשת מהרצוג את תפקיד ראש האופוזיציה אמרה כי המינוי שלו לתפקיד הוא נכון. "אתה הבן אדם הנכון במקום הכל כך חשוב על זה".

עוד בוואלה! NEWS:
הפגנות, שביתות וסרבנות מילואים: קהילת הלהט"ב מוחה נגד חוק הפונדקאות
הכנסת דנה באישור חוק הלאום: "דגל בצבע שחור מתנוסס מעליו"
פרויקט תגלית ביטל את סיוריו בדרום הארץ: "זאת כניעה לטרור"

לבני, אדלשטיין והרצוג, היום(צילום: ראובן קסטרו)

שר הביטחון אביגדור ליברמן אומנם לא נכח בטקס עצמו אבל שידר ברכה מצולמת בסרטון שהוקרן באירוע. ליברמן שמשדר רצינות בלתי מתפשרת בכנסת, ניסה בכל זאת להתבדח מעט על השכנות בין שתי הלשכות שלהם בכנסת. "כמו שהיית לוהט להיכנס אליי בסערה ללשכה בכנסת, כך תיכנס ללשכתך החדשה ותסתער בכל הכוח".

וכמו בכל אירוע עם פוליטקאים, קשה היה להשתחרר מהפוליטיקה לגמרי. יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד הודה למפלגת העבודה על כך "שהצליחה להעביר למקום אחר את האיש היחידי שיכול להביא לה מספרים אמיתיים בשנים האחרונות". יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין שחולק עם הרצוג שאיפה אחת - להגיע לכס הנשיאות אמר וספק אם התכוון לעתיד כי "אני לא הרווחתי כלום מהמהלך הזה, אפילו אולי הפסדתי". למען הסר ספק, אדלשטיין הוסיף מיד כי "לא לכל יו"ר כנסת יוצא שיו"ר האופוזיציה הוא גם חבר". סגן שר הבריאות יעקב ליצמן העיד כי הרצוג הוא אחד היחידים בכנסת "שאין לו שונאים, אולי יריבים פוליטיים אבל לא שונאים. זה נדיר".

עוד באותו נושא

נחמיאס-ורבין על התקרית עם ברושי: "אף אחד לא יגיד לי אם לקבל התנצלות"

לכתבה המלאה
רעייתו של הרצוג, מיכל לצד ח"כ אורי מקלב, היום(צילום: ראובן קסטרו)

לא רק פוליטיקאים הגיעו להשתתף באירוע. גם מיכל הרצוג, רעייתו של בוז'י השתתפה בחגיגה, בדיוק כמו באירועים רבים אחרים שבהם השתתפה במשך השנים, גם פה ישבה לצדו כאילו למרות הקריירה הקשה, השניים הפכו לחלק אחד בלתי נפרד. אייל שוויקי, ראש המטה של הרצוג שליווה אותו במשך כל שנותיו בכנסת ניצל את ההזדמנות להיפרד ולהודות לכולם.

חתן השמחה, הרצוג עצמו, התכבד לנעול את האירוע הקצר בדברי פרידה קצרים, זאת כדי שחברי הכנסת יוכלו לחזור להתקוטט על חוק הלאום או לנוח מעט מימים עמוסים בחקיקה. "אני עוזב את הבניין הנפלא הזה", הוא אמר. "אבל אני לא נוטש, רק עובר. ולפיכך תמצאו אותי בציבוריות מאוד פעיל וגם מולכם. אני חושב שזו זכות עצומה לשרת בכנסת ישראל - זכות נפלאה".

"עכשיו כבר מותר להגיד בוז'י". הרצוג ובנט, היום(צילום: ראובן קסטרו)
ח"כ עמיר פרץ נפרד מהרצוג, היום(צילום: ראובן קסטרו)
יו"ר מרצ תמר זנדברג עם הרצוג, היום(צילום: ראובן קסטרו)
"האדם הנכון לתפקיד". לבני והרצוג(צילום: ראובן קסטרו)
הרצוג עם חברי הכנסת נורית קורן ואברהם נגוסה מהליכוד(צילום: ראובן קסטרו)
גם כוכב הרשת סמיון גרפמן הגיע להרים כוסית(צילום: ראובן קסטרו)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully