שלושה ימים לאחר שנחטף: הילד כרים ג'מהור מקלנסווה שב לביתו

לאחר שאותר מיקומו של ג'מהור ברשות הפלסטינית, הוא הועבר לידי המשטרה במחסום תאנים שליד קלנסווה ואף פגש לראשונה את בני משפחתו. מאות ממתינים סמוך לביתו לקראת שובו של הילד

צילום: אבי אשכנזי, ויותם רונן

החזרת הילד כרים ג'ומהור - כל הפרטים:

- כרים ג'מהור הושב לידי בני משפחתו כשלושה ימים לאחר שנחטף
- הילד הועבר לשטח ישראל דרך מחסום תאנים, שם פגש לראשונה בבני משפחתו
- לאחר שאותר ברשות, אנשי קשר של המשטרה העבירו את הילד לידי החוקרים
- המשטרה הפעילה לחץ על הרשות הפלסטינית על מנת לשחררו
- כאלף תושבים התאספו ליד ביתו של כרים כדי לחגוג את שובו

שלושה ימים לאחר שנחטף מביתו שבקלנסווה, כרים ג'מהור בן השבע, שב היום (שישי) לביתו. לאחר שאותר בשטחי הרשות הפלסטינית, הוא הועבר ממחסום תאנים הסמוך לקלנסווה, שם המתינו כוחות משטרה גדולים ובני משפחתו שנדרשו לזהותו. הוא הועבר למשטרת מחוז המרכז ברמלה לבדיקה רפואית ומשם למשפחתו. "אני מודה לכולם על הסיוע", אמר אביו של ג'מהור עם שחרור בנו.

כאלף מתושבי קלנסווה התאספו סמוך לבית המשפחה וקיבלו אותו בתשואות, זאת לאחר שבמסגדים ברחבי הארץ התפללו היום לשובו. גם חברי הכנסת אחמד טיבי, ג'מאל זחאלקה ואיימן עודה (הרשימה המשותפת) הגיעו לקלנסווה לקראת שובו של הילד הביתה ונשאו נאומים.

"שלושה ימים עובדים על החזרת הילד, ברוך השם הוא חזר, מצאנו אותו באחד הרחובות ברמאללה", סיפר אחד המתווכים שסייע להחזרת הילד. "צריך לחזק את הילד, הוא אמר שהוא רוצה את אמא ואבא ובכה. הרגענו אותו". אביו של כרים סיפר עם שחרור בנו כי אלפים ברמאללה חיפשו אחר הילד. "יש הרבה אנשים שעד אתמול הציעו לי 'כמה אתה משלם כדי להביא לך את הילד'. רק המשטרה עזרה לנו, צריך שכולם ידעו שילד זה לא בשביל כסף", אמר.

עוד בוואלה! NEWS:
חשד לעבירות שחיתות: ראש עירייה מהצפון נחקר בלהב 433
כיפה אדומה ומפגש סולחה: כתב אישום בפרשת רצח גרושת עד המדינה
חטיפת הילד מקלנסווה: "אחיו נחטף לפני כשנה והושב אחרי כמה שעות"

עוד באותו נושא

במשטרה קראו להימנע משמועות סביב חטיפת הילד מקלנסווה: "פוגע בחקירה"

לכתבה המלאה
כרים ג'מהור עם בני משפחתו סמוך למחסום תאנים, היום (צילום: מערכת וואלה!, באדיבות PANET)
כרים ג'מהור עם בני משפחתו סמוך למחסום תאנים, היום (צילום: מערכת וואלה!, באדיבות PANET)
ופאא ג'מהור אמו של כרים לפני החזרתו, היום (צילום: מערכת וואלה! NEWS, באדיבות PANET)

מוקדם יותר נודע כי הלחץ שהפעילו חוקרי ימ"ר מרכז על ארבעת החשודים שנעצרו בחשד למעורבות בחטיפה החל לתת את אותותיו ואחד הנחקרים החל לשתף פעולה עם חוקריו. לפי גורמים במשטרה, מיקומו המדויק של הילד אותר לאחר שחלק מהנחקרים נשברו והודו כי הוא הוסתר בבית ברמאללה. מאז שעות הבוקר הפעילה ישראל לחץ על הרשות כדי שתפעל ותשחרר את ג'ומהור. בחפ"ק המשטרה שבמשטרת רמלה שהו מפכ"ל המשטרה וראש אגף החקירות והמודיעין שניהלו את המבצע להשבתו של ג'מהור לישראל.

מהמשטרה נמסר כי "לאחר חקירה משטרתית ומעצרם של כל בעלי העניין, יצרה המשטרה סיטואציה שבה הפך הילד לנטל למחזיקים בו מטעמם של העבריינים. אנשי קשר מטעמה של המשטרה הוכוונו למחזיקים בילד, שמו ידם על הילד ומסרו אותו למשטרה. כרים ג'מהור נמצא כרגע בידי המשטרה הוא יבדק רפואית ונשלח למשפחתו. צוות משטרתי נשלח להביא את המשפחה. משטרת ישראל תמצה את הדין עם כל הנוגעים בחטיפה".

המפכ"ל רוני אלשיך התייחס להחזרתו של הילד מהרשות הפלסטינית ולפעילות המשטרה הנרחבת מאז נודע על חטיפתו. "נקטנו בכמה אסטרטגיות במקביל, זו שהבשילה היא שעצרנו את כל השחקנים ובעלי העניין שהיו מעורבים בחטיפה. נוצרה סיטואציה שהילד הפך לנטל במקום לנכס, ואז בניסיון לייצר מגע לפי הכוונה שלנו עם האזור שבו הוחזק הילד, הצליחו לבסוף להביא את הילד ללא מחיר", אמר אלשיך. "העניין הזה מסתיים היום עם החגיגות שעושה המשפחה שזה מרגש, אבל העניין מבחינתנו הוא כמובן לבנות את הבסיס לאישום כלפי האשמים. חטיפה של ילד זה לא יעלה על הדעת. לא נהפוך חלילה את המודל הזה לסטנדרט".

ג'מהור עם מפכ"ל המשטרה אלשיך במשטרת רמלה, היום (צילום: מערכת וואלה! NEWS)
אמו של ג'מהור ובני משפחה לפני החזרתו, היום (צילום: מערכת וואלה! NEWS, באדיבות PANET)
כרים עם אביו במשטרת רמלה לאחר החזרתו (צילום: אבי אשכנזי , אבי אשכנזי)

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן בירך על החזרתו של ג'מהור ושחרורו. "אני מודה למשטרת ישראל ולכל יחידות המשטרה שהשתתפו בכדי לאתר את כרים ולהחזירו לחיק משפחתו ללא פגע. אני מקווה שהדין ימוצא עם החוטפים ושהם יהיו שנים רבות מאחורי סורג ובריח", מסר.

במבצע האיתור השתתפו גם אנשי שב"כ שמפעילים אמצעים מיוחדים לאיתור הילד וחיילי צה"ל. ריכוז הפעילות המודיעינית והחקירתית התבצע בשטחי הרשות הפלסטינית מתוך הנחת עבודה שלפיה הילד הועבר מיד לאחר החטיפה דרך מחסום תאנים לשטחי הרשות.

שלושה מהחשודים שנעצרו בחשד למעורבות בחטיפה הם תושבי לוד בני 41, 27 ו-26. שניים מהם הם קבלני בניין. חשוד נוסף, תושב רמאללה, נעצר גם הוא. בעת החטיפה שיחק כרים עם בן דודו, בן 10. כשהילדים התקרבו אל הרכב, אמרו להם כי דודה שלהם יושבת באחוריו ורוצה לתת להם כסף. הילדים ניגשו אל הרכב והדלת מצדה הימני של המכונית נפתחה, רעול הפנים פתח את הדלת בצד שמאל, הקיף את הרכב מאחור ודחף את הילד פנימה. המכונית הסתלקה משם בדהרה.

(עדכון ראשון: 11:45)

אמו של גומהור, היום (צילום: מערכת וואלה! NEWS, באדיבות PANET)
המונים מתאספים בקלנסווה לקראת שובו של ג'מהור, היום (צילום: מערכת וואלה!, יואב איתיאל)
המונים מתאספים בקלנסווה לקראת שובו של ג'מהור, היום (צילום: מערכת וואלה!, יואב איתיאל)
טיבי ועודה עם החוגגים בקלנסווה (צילום: מערכת וואלה!, יואב איתיאל)
חגיגות בקלנסווה, היום (צילום: מערכת וואלה!, יואב איתיאל)
חגיגות בקלנסווה, היום (צילום: מערכת וואלה!, יואב איתיאל)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully