סקר וואלה! NEWS: המחנה הציוני בראשות לבני עוקפת את יאיר לפיד

על פי הסקר, 41% ממצביעי המפלגה מאמינים כי לבני ראויה יותר מלפיד ומיחימוביץ' לעמוד בראשות האופוזיציה, והצבתה אף גורמת למרצ ולמפלגתה העתידית של אורלי לוי אבקסיס לאבד מנדט. לעומת זאת, בציבור הכללי סבורים כי יחימוביץ' מתאימה יותר לתפקיד

מערכת וואלה! חדשות
עריכת וידאו: ניר חן

אילו הבחירות לכנסת היו נערכות היום, וציפי לבני הייתה עומדת בראש המחנה הציוני, הייתה זוכה המפלגה ל-16 מנדטים ועוקפת את מפלגת יש עתיד בראשות יאיר לפיד במנדט אחד.

כך עולה מסקר שנערך אתמול (שלישי) עבור וואלה! NEWS על ידי מכון פאנל פוליטיקס בראשות מנחם לזר. עם אבי גבאי בראשות המפלגה, זוכה המחנה הציוני ל-12 מנדטים - לעומת 17 מנדטים של יש עתיד.

לקריאה נוספת:
פרסום ראשון: שיחת ההבהרה של גבאי לח"כ ש"לא מצביע למחנה הציוני"
המבקר: קנס בסך 90 אלף ש"ח לגבאי בגין חריגה בהוצאות לפריימריז
גבאי מתנה את מינוי לבני לראש אופוזיציה בהמשך השותפות עם העבודה

עוד בוואלה!

איך היא עושה את זה? הטיפים של אירה דולפין יגרמו גם לכם להתאמן

לכתבה המלאה
(צילום: מערכת וואלה! NEWS, --)
(צילום: מערכת וואלה! NEWS, --)
זוכה לתמיכה בקרב מצביעי מפלגתה כיורשת ראש האופוזיציה. לבני (צילום: ראובן קסטרו)

לבני זכתה לתמיכת 41% מהנשאלים שהזדהו כמצביעי המחנה הציוני בשאלת ההתאמה לעמוד בראשות האופוזיציה, לעומת 38% שקיבלה שלי יחימוביץ' ו-9% שקיבל יו"ר יש עתיד יאיר לפיד. אולם, בקרב כלל המשיבים בסקר מובילה דווקא יחימוביץ' עם 22%, לעומת 15% ללבני ו-15% ללפיד. אולם, 31% מהנשאלים מקרב כלל המשיבים (ו-9% מקרב מצביעי המחנה הציוני) ענו כי אף אחד מהשלושה אינו מתאים לכהן כראש האופוזיציה, במקום ח"כ יצחק הרצוג שנבחר לעמוד בראש הסוכנות היהודית.

(צילום: מערכת וואלה! NEWS, --)
(צילום: מערכת וואלה! NEWS, --)

מפלגת הליכוד שומרת בסקר על כוחה וזוכה ל-31 מנדטים. הרשימה המשותפת מקבלת 12 מנדטים, הבית היהודי 10, יהדות התורה 7, כולנו 6, ישראל ביתנו 6 וש"ס 5 מנדטים.

אולם, בתרחיש שבו לבני עומדת בראשות המחנה הציוני מצליחה המפלגה לקחת מנדט אחד ממרצ ואחד נוסף ממפלגתה העתידית של ח"כ אורלי לוי אבקסיס. שתי מפלגות אלה מקבלות 7 מנדטים כל אחת עם גבאי בראש המחנה הציוני ו-6 במקרה שלבני עומדת בראשה.

בסקר השתתפו 569 חברים בפאנל המשיבים האינטרנטי Panel4All לביצוע מחקרים על גבי האינטרנט, המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת במדינת ישראל - מגיל 18 ומעלה - יהודים וערבים כאחד.

(צילום: מערכת וואלה! NEWS, --)
(צילום: מערכת וואלה! NEWS, --)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully