טרור העפיפונים

התשובה של צה"ל להצתות בעוטף עזה: גיוס כבאים למילואים

בצה"ל החליטו לתגבר את הנגב המערבי ב"כבאים כתומים", חיילי מילואים של פיקוד העורף. הצוותים גויסו בימים האחרונים לפעולה סמוך לגבול. בצה"ל מעריכים כי חמאס יגביר את היקף מוקדי השריפות בשבועות הקרובים. 16 שריפות הוצתו במהלך היום

19/06/2018
צילום: חיים ילין, עריכה: תומר לוי

על רקע היקף ההצתות בגנב המערבי סמוך לגבול רצועת עזה באמצעות עפיפונים ובלוני תבערה, הוחלט בצה"ל לפני כמה ימים לתגבר את צוותי הכבאות האזרחיים בצוותי "כבאים כתומים", חיילי מילואים של פיקוד העורף המפעילים כבאיות.

לדברי גורמי צבא בפיקוד הדרום הצוותים של פיקוד העורף מסייעים באופן משמעותי לכוחות בשטח בגלל היקף השריפות, "מרבית הצוותים שפועלים ברחבי הנגב המערבי מגיעים בחודשים האחרונים לתגבור מרחבי הארץ גם מתל אביב והרצליה. חלק לא מבוטל מהם מגיע מיהודה ושומרון. בגלל העומס ומספר רב של מוקדי שריפות הוחלט לתגבר את השטח בכוחות מילואים של פיקוד העורף. זה ייתן אורך נשימה לצוותים האזרחיים ויסייע בהשתלטות מהירה יותר על השריפות שמתפשטות במהירות בגלל הרוח".

עוד בוואלה! NEWS:
שב"כ על החלטת ביהמ"ש: "עומדים מאחורי ממצאי חקירת הרצח בדומא"
הלכה לעולמה "דנקה", ניצולת השואה מהסרט רשימת שינדלר
"כמו מוסוליני": שר הפנים באיטליה רצה לפקוד צוענים ועורר סערה

טוב לדעת (מקודם)

הבדיקה החכמה שמאתרת סיכון מוגבר ללקות בשבץ מוחי

מוגש מטעם שחל
שריפה בנגב המערבי, היום(צילום: מערכת וואלה! NEWS)

אחד הגורמים הוסיף, כי ה"כבאים הכתומים" טיפלו במוקדי אש גדולים בימים האחרונים תוך סכנה ברורה כשהם חובשים ערכות מגן נגד שאיפת עשן. גורמים בצה"ל מעריכים כי חמאס יגביר את היקף מוקדי השריפות בשבועות הקרובים גם במרחק של קילומטרים מהגדר.

לפי החלטת אגף המבצעים במטה הכללי כבר מחר יתגייסו צוותים נוספים של מערך כיבוי בפיקוד העורף. הצוותים במילואים יעברו הכשרה קצרה ויום רענון בפיקוד העורף, וביום חמישי עתידים הצוותים להגיע אל השטח עם נגררים בהם ציוד נלווה לכבאיות. מדובר צה"ל נמסר כי הסיוע כולל 15 צוותים ובכל צוות חמישה אנשים: נהג, איש כיבוי אש אזרחי ושלושה כבאים.

שריפ באזור כיסופים, אתמול(צילום: מערכת וואלה! NEWS, יוסי שרואני, יערן קק?ל)

החל משעות הבוקר טיפלו אנשי הכיבוי ב-20 שריפות באזור סופה, חולית, עין השלושה, כרם שלום, כיסופים, בארי ותל גמה. חלק מהשריפות הן תוצאה מהתחדשות שריפות קודמות. בסופה וכיסופים היו שריפות גדולות והכוחות פעלו כדי לכבותן ולבלום את התפשטות האש. לפי שעה שולטים כוחות הכיבוי בשריפות.

יניר יגנה השתתף בהכנת הכתבה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully