פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   חסה קטלנית: חמישה מתו וכ-200 נפגעו מהרעלת מזון בארצות הברית

   על פי ממצאים ראשוניים, חסה שהייתה נגועה בחיידקים מסוכנים מסוג אי קולי גרמה לזיהום קשה, שהביא לאשפוזם של עשרות שסבלו בין היתר מקריסת כליות. מנהל המזון והתרפות עדיין מנסה לאתר את מקור הזיהום בוודאות

   חסה (ShutterStock)
   טרם אותר מקור הזיהום הוודאי (צילום: ShutterStock)

   חמישה בני אדם מתו לאחר שאכלו חסה שהיתה נגועה בחיידק המסוכן אי קולי בארצות הברית. לפחות 197 מקרים דווחו לרשויות, ביותר מ-35 מדינות בארצות הברית. שני אזרחים מתו במינסוטה, והשלושה האחרים בארקנסו, קליפורניה וניו יורק. המקרה האחרון הוא התפרצות חיידק האי קולי הגדולה ביותר בארצות הברית זה יותר מעשור, אז נפגעו כ-200 בני אדם בשנת 2006.

   לפי מרכזי הבקרה ומניעת המחלות בארצות הברית, במרבית המקרים שדווחו, החולים אמרו כי אכלו חסה שמקורה במחוז יומה שבמדינת אריזונה. מנהל המזון והתרופות (FDA) מסר כי לא ידוע על מגדל או על אזור גידול וודאי שממנו הגיעה החסה המזוהמת, וכי החקירה נמשכת.

   עוד בוואלה! NEWS:
   ארה"ב הטילה וטו על הצעה נגד ישראל במועצת הביטחון: "חמאס אחראי"
   שגריר רוסיה באו"ם: הושג הסכם עם ישראל על דרום סוריה
   האיחוד עוקב בדאגה: איטליה השביעה ממשלה פופוליסטית המתנגדת להגירה

   חיידק אי-קולי (ShutterStock)
   חיידקי אי קולי (צילום: ShutterStock)

   86 בני אדם אושפזו בעקבות המגע עם החיידק, ו-26 מהם אף חוו קריסת כליות. בקנדה מצא משרד הבריאות שישה מקרים של חולים שנפגעו מאי קולי. מרבית החולים דיווחו על שלשולים והקאות. בשנת 2011 חיידק האי-קולי גרם למותם של 47 בני אדם בגרמניה ולהידבקות של יותר מ-2,200 נוספים ברחבי אירופה, לאחר שאכלו נבטים מזוהמים.