משרד ראש הממשלה ביקש לרכוש רכב ממוגן עבור שרה נתניהו

לפי הפרסום ב"הארץ", הבקשה הועברה לידי משרד החשב הכללי במשרד האוצר, והיא נומקה בצורך ביטחוני. לא ידוע אם הבקשה באה מיוזמת רעיית ראש הממשלה או שמדובר ביוזמה של אגף האבטחה במשרד ראש הממשלה. משרד האוצר: "הבקשה נבחנת ותטופל בהתאם למקובל"

  • שרה נתניהו
מערכת וואלה! חדשות
צילום: ניב אהרונסון, עריכת וידאו: ניר חן

(בווידאו: דיווח במהדורה אודות חקירת רעיית ראש הממשלה ובנו)

עוד בוואלה!

אחרי הטראומה מלבנון הוא לא רצה לצאת מהבית. עכשיו הוא מופיע על במה

לכתבה המלאה

למשרדי החשב הכללי במשרד האוצר הגיעה בקשה ממשרד ראש הממשלה לרכש רכב ממוגן עבור רעייתו שרה נתניהו - כך פורסם ב"הארץ". הבקשה הועברה לאחר שבמשרד ראש הממשלה הוחלט לשדרג את רכבה של נתניהו לרכב ממוגן. לא ידוע אם הבקשה הגיעה מרעיית ראש הממשלה, או שמדובר ביוזמה של אגף האבטחה במשרד ראש הממשלה.

במשרד ראש הממשלה הסבירו את הבקשה בכך שקיים צורך ביטחוני ברכב ממוגן עבור שרה נתניהו. במסגרת הפרסום נטען כי ראש מינהל הרכש, גבי שוחט, אינו נלהב מרכישת הרכב בשל העלות הגבוהה.

עוד בוואלה! NEWS:
צפון קוריאה: תלוי בארה"ב אם לפגוש בנו בחדר - או בעימות גרעיני
בשירות בתי הסוהר הכריעו: אסירים ביטחוניים יצפו במסי וברונאלדו
לידיעת הצייצנים: טראמפ יידרש להפסיק לחסום מגיבים בטוויטר

צורך ביטחוני ברכב ממוגן. רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו (צילום: רויטרס)

לדברי גורמים במשרד החשב הכללי, שוחט טרם אישר את הרכישה שעלותה מוערכת בכשני מיליון שקל בשל מפרטו. לסכום זה יש להוסיף הוצאות תפעול גבוהות בשל צריכת דלק מוגברת ובלאי מואץ למערכת המתלים והבלמים.

רעיית ראש הממשלה מאובטחת על ידי יחידת "מגן" במשרד ראש הממשלה, המאבטחת גם את בניו, ולא על ידי שירות הביטחון הכללי (שב"כ). כך, נתניהו זכאית לאבטחה ולרכב צמוד, ומשתמשת במכונית מנהלים ממאגר כלי הרכב של משרד ראש הממשלה.

ממשרד האוצר נמסר: "הבקשה התקבלה, נבחנת בימים אלו, ותטופל בהתאם למקובל".

ממשרד ראש הממשלה נמסר: "ראש הממשלה, רעייתו ולשכתו, אינם מעורבים בשום צורה בהחלטות הנוגעות למיגון ואבטחה, כולל סוגיית הרכב הממוגן לרעיית ראש הממשלה. האחריות על כך היא בידי אגף הביטחון במשרד, וההחלטות בנושא זה מתקבלות אך ורק על פי השיקולים הביטחוניים והמקצועיים, וללא מעורבות כלשהי של רה"מ ורעייתו".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully