עימות בכנסת בדיון על אלימות המשטרה: "אני בהמה? תסתכל בראי"

המליאה דחתה את הצעתו של ח"כ פריג' ממרצ להקים ועדת חקירה פרלמנטרית, בעקבות הטענות לתקיפת המפגינים בחיפה. הדיון עורר סערה במליאה - והשר ארדן תקף: "אתה יכול להיות בהמה מעל הבמה". פריג' ענה: "חתיכת שקרן, אתה שר כושל"

עריכה: יאיר דניאל

מליאת הכנסת דחתה היום (רביעי) את הצעתו של ח"כ עיסאווי פריג' להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית באלימות המשטרה. 11 תמכו בהצעה 37 התנגדו. ח"כ פריג' הציג את ההצעה ואמר: "אני לא מכליל ולא מאשים את כל משטרת ישראל באלימות, אבל החריגים והיוצאים מהכלל, שלא מטופלים ומקבלים רוח גבית מקובעי המדיניות הם הרעים שלוקחים את כל המנגנון למקומות הלא נכונים".

ח"כ פריג' ציטט שוטר מתוך ידיעה שפורסמה בעיתונות, שהשתמש בביטויים גסים, והשר ארדן הגיב ואמר: "אתה יכול להיות בהמה מעל הבמה". ח"כ פריג' ענה: "אם אני בהמה אתה מוביל עדר בהמות. אתה רק עסוק באיך לקדם שקרים. במקום להגן על ציבורים אתה נלחם בהם, תפקידך להילחם בפשע, לא בציבור הערבי. אתה אומר בהמות? תסתכל על עצמך בראי. חתיכת שקרן, אתה ממציא השקר, אתה שר כושל", האשים פריג'.

עוד בוואלה! NEWS:
ההורים יעתרו לבג"ץ: "לפטר את מנהלת בית הספר של המורה הפדופיל"
שבוע לפני ביקורו בישראל: ראש ממשלת צרפת ביטל את הגעתו
ברכבת ללא חלונות: העיתונאים הזרים במסע לאתר הגרעין הצפון קוריאני

טוב לדעת (תוכן מקודם)

כרטיס ביקור דיגיטלי - כל עסק חייב אחד כזה

בשיתוף MYB
לכתבה המלאה
"פריג' מבזה אצ הפרלמנט". ארדן (צילום: יוסי זמיר)

חבר הכנסת הוסיף לתקוף את השר לביטחון הפנים ואמר כי "דוח מבקר המדינה אמר שיש כשל מבני ומערכתי של המשטרה ומח"ש. הוא הראה שיש ירידה דרמטית במספר האישומים. המדיניות המסוכנת שאתה מוביל תגיע לכל אחד מאתנו. הדג מסריח מהראש וזה מחלחל לכל הבעייתיים. ברגע שיש גזענות יש לגיטימציה לאלימות. חוק הלאום שלכם מתחיל לחלחל".

ארדן השיב להצעה ואמר כי "ח"כ שמשתמש במילים כל כך גסות ומבזה את הפרלמנט לוקח בחשבון שזה מה שהוא רוצה לעורר. לגבי ההפגנות, בנוגע לחלקן לא הוגשו בקשות לרישיון והמשטרה לא קיבלה מידע מקדים על הכוונה לחסום צירים. מהמשטרה נמסר לי כי במהלך חלק מההפגנות, התפרעו מספר רב של מפגינים, חסמו צירי תנועה ראשיים, קראו קריאות גנאי ואף הפעילו אלימות תוך גרימת נזק לרכוש פרטי וסיכון חיי אדם. ההתנהגות האלימה של המפגינים תועדה, נעצרו כמה מפגינים ובימים אלה המשטרה עובדת מול הפרקליטות כדי לגבש כתבי אישום".

"חוק הלאום שלכם מתחיל לחלחל". פריג' (צילום: ראובן קסטרו)

לדברי ארדן, "משטרת ישראל מופקדת קודם כל על שלום הציבור וביטחונו. בעוד שיש כמובן להבטיח את חופש הביטוי ומחאה, גם אם אלה בתמיכה הארגון טרור, יש לאזן את הזכויות הללו עם האינטרס הציבורי ולהבטיח שבשם הזכות להפגין, לא נפגעות זכויות מוגנות אחרות לביטחון לחיים ולרכוש. זו לא עילה להשתלח בכלל העבודה של משטרת ישראל ולכן אני לא מבין איך ח"כ פריג' אומר מצד אחד שהוא לא מכליל, ומצד שני מקריא כותרת מהעיתון של שוטר אחד ושזה מה שמשקף את משטרת ישראל".

לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

התרעות פיקוד העורף

    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully