פשיעה חקלאית

חשד להצתה בכפר עציון: מטע דובדבנים עלה באש שבוע לפני פסטיבל מקומי

מנהל בית ספר שדה כפר עציון כינה את התקרית "ההצתה החמורה בשנים האחרונות" וראש מועצת גוש עציון קרא לרשויות החוק "לפעול במידי להשלטת שלטון החוק". הלילה הוצתו ערימות חציר בדרום הר חברון ורוססו כתובות נאצה

23/05/2018
צילום: אלון רוזנטל

שריפה פרצה הלילה (רביעי) במטע דובדבנים בכפר עציון, כשבוע לפני שהיה אמור להיערך במקום פסטיבל שנתי המוקדש לקטיף הפירות. תושבים במקום אמרו כי מדובר בהצתה וכי חלף זמן רב בטרם הושגה שליטה על האש וכי השריפה הותירה נזק רב ומשמעותי במטע, הנמצא באוכף המוכתר ביישוב.

מנהל בית הספר שדה כפר עציון ירון רוזנטל כינה את שריפת המטע "ההצתה החמורה ביותר שהייתה בשנים האחרונות" והוסיף כי "עבודה של שנים רבות ירדה לטמיון" בעקבותיה. עוד אמר רוזנטל כי "לא נוותר על ההיאחזות באדמה הזאת ונמשיך להפרי את מטע הדובדבנים שלנו שהוא הגדול בארץ".

לקריאה נוספת:
מאות עצי בננה הושחתו בעמק הירדן: "נזק של מאות אלפי שקלים"
"יהודים להתעורר": ריסוס כתובות והשחתת רכבים בשועפאט
לראשונה: פעיל "תג מחיר" שתקף פלסטינים הורשע בחברות בארגון טרור

עוד באותו נושא

"בטרור נטפל": החקלאים הציגו בתהלוכת הביכורים את נזקי הפשיעה

לכתבה המלאה
מטע הדובדבנים בכפר עציון, הבוקר(צילום: מערכת וואלה! NEWS, ירון רוזנטל)

לדברי ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן "אנו עדים למתקפות מאורגנות על ידי פורעים ערבים בחקלאים יהודיים, שחוזרות ונשנות. לא מדובר כאן בבני נוער משועממים אלא לא פחות מפגיעה חמורה בעם ישראל ובריבונות ישראל. לא יתכן שחקלאי יהודי לא יוכל לעבד את אדמתו".

נאמן קרא לרשויות "לפעול במידי להשלטת שלטון החוק" והוסיף כי "חקלאי גוש עציון וכפר עציון אינם הפקר". לדבריו, "הפורעים ממשיכים את ניסיונם המסורתי לנשל את אנשי גוש עציון מאדמתם, ואנו מכריזים בפה מלא שהם יימצאו אותנו כאן עומדים על ערכינו ועל אדמתנו לנצח".

לדברי תושבים נגרם נזק רב למטע. אחד מעצי הדובדבנים שנפגע בשריפה(צילום: מערכת וואלה! NEWS, ירון רוזנטל)

בתוך כך, הוצתו הלילה ערימות חציר בכפר א-דיראת שבדרום הר חברון ובמקום רוססה הכתובת "די לטרור החקלאי, נגיע לכל מקום". מדובר בתקרית שלישית של חשד לפשע שנאה נגד פלסטינים בתוך שבוע. אתמול השחיתו אלמונים מאות עצים בקרבת חלחול שבדרום הר חברון ולפני כשבוע אלמונים כרתו כ-300 גפנים בכרם של תושב חברון וריססו גם שם את הכתובת "נגיע לכל מקום". בארגון "תג מאיר" גינו את הצתת החציר בא-דיראת ומסרו: "נוקמי הפשיעה החקלאית חוברים לפושעי תג מחיר והיכן משטרת ישראל?".

כתובת שרוססה בסמוך לערימות החציר שהוצתו בא-דיראת, הבוקר(צילום: מערכת וואלה! NEWS, נסר נוואג'עה, בצלם)
שרידי החציר שהוצת בא-דיראת(צילום: מערכת וואלה! NEWS, נסר נוואג'עה, בצלם)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully