פשיעה חקלאית

"בטרור נטפל": החקלאים הציגו בתהלוכת הביכורים את נזקי הפשיעה

במושבים ובקיבוצים ברחבי הארץ החלו בטקסי חג השבועות, בהם הוצגו הביכורים ומיטב התוצרת החקלאית. בקיבוץ מזרע החליטו להציג לצד התוצרת גם את הנזקים שנגרמו בעקבות הפשיעה החקלאית

20/05/2018
צילום: מאיר וקנין ואלי אשכנזי, וואלה!NEWS, עריכה: תומר לוי ויאיר דניאל

(בווידאו: חשד להצתה במתבן של כפר הנוער כדורי, השבוע)

לרגל חג השבועות, בקיבוצים ובמושבים ברחבי הארץ החלו היום (שבת) בטקסי החג, בהם הוצגו הביכורים ומיטב התוצרת החקלאית עליה עמלו החקלאים במהלך השנה. בקיבוץ מזרע החליטו להציג לצד התוצרת החקלאית, גם את הנזקים שנגרמו לאחרונה בעקבות הפשיעה החקלאית ממנה סובלים רבים ברחבי הארץ.

כך, בתהלוכה שהתקיימה בקיבוץ צירפו החקלאים עגלה, ועליה טפטפות שהוצתו. התהלוכה לוותה בשלטים: "חג שמח מחקלאות מזרע" וכן "בטרור נטפל, מחבלים נחסל", תוך התייחסות לכינוי "טרור חקלאי" בו השתמשו לאחרונה חקלאים רבים בנושאי הפשיעה ממנה הם סובלים.

ח"כ איתן ברושי (המחנה הציוני) קרא לראש הממשלה בנימין נתניהו לכנס את הממשלה לדיון בתופעת הפשיעה נגד חקלאים על מנת לשנות את התייחסות הרשויות כלפיה. "אנו לא נסכים להמשיך להיות הקורבנות של הטרור החקלאי. הממשלה צריכה להבין כי בלי חקלאות אין ציונות", אמר ברושי, העומד בראש השדולה החקלאית בכנסת וקרא "להפסיק עם הישיבות ולעבור להחלטות ומעשים בשטח".

"מחבלים נחסל". העגלה במזרע, הערב(צילום: מערכת וואלה! NEWS)

לפני יומיים פרצה שריפה פרצה במתבן של כפר הנוער החקלאי כדורי שבגליל התחתון. בכפר הנוער, במשטרה ובמג"ב סבורים כי קיים חשד להצתה, והכוחות החלו בסריקות נרחבות באזור אחר חשודים. המשטרה סגרה את המתחם שסביב המתבן.

הדליקה פרצה סמוך לשעה 03:00 במתחם המתבן בו הוחזקו כ-350 חבילות חציר. כוחות הכיבוי שהגיעו למקום לא יכלו לעשות דבר כדי לכבות את השריפה, והם נדרשו להמתין לכיבוי הלהבות באופן טבעי - תהליך שצפוי להימשך כשלושה ימים. חבילות החציר שימשו כמזון לרפת והנזק שנגרם בעקבות ההצתה מוערך בכחצי מיליון שקלים.

(עדכון ראשון: 22:16)

טוב לדעת (מקודם)

אל תתפשרו על מין לא מספק: הסוד לשיפור כעת במבצע

מוגש מטעם "גברא"
מזרע, הערב(צילום: מערכת וואלה! NEWS)
מזרע, הערב(צילום: מערכת וואלה! NEWS)
מזרע, הערב(צילום: מערכת וואלה! NEWS)
  • פשיעה חקלאית
  • מזרע

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully