אחרי 70 שנה: אותר מקום קבורתה של חללת צה"ל שנפלה בקרב

טוראית ליבקה שפר נפלה בקרב ההגנה על קיבוץ יד מרדכי במלחמות העצמאות, והוכרזה כחללת צה"ל היחידה שמקום קבורתה לא נודע. כעת נמצא מקום קבורתה, ושמה יתווסף לקבר האחים בקיבוץ ניצנים

06/05/2018
טוראי ליבקה שפר חללת צה"ל היחידה שמקום קבורתה לא נודע. אתר "יזכור", אתר רשמי
שפר. מקום הקבורה אותר אחרי 70 שנה(צילום: אתר רשמי, אתר "יזכור")

מחלקת הנפגעים של צה"ל איתרה את קבורתה של טוראית ליבקה שפר, חללת צה"ל היחידה שמקום קבורתה לא נודע. פר נפלה במהלך קרבות ההגנה על קיבוץ יד מרדכי במלחמת העצמאות, בלילה שבין ה-23 ל-24 במאי 1948, ימים ספורים לאחר ההכרזה על הקמת המדינה. מצבה לזכרה הוקמה בקיבוץ.

ליבקה נולד בפולין ב-1914 ועלתה לישראל בשנת 1939. היא הצטרפה לגרעין קיבוץ יד מרדכי והייתה מבין מגניו במלחמת העצמאות. במהלך הפגזות והסתערות מצרית על המשק, שירתה כמקשרת בין העמדות השונות ונפלה במהלך חילוץ פצוע יחד עם חבר הקיבוץ יצחק רובינשטיין.

סא"ל ניר ישראלי, רק הענף לאיתור נעדרים, אמר כי "איתור נעדרי מלחמות העבר אינו מלאכה של מה בכך. אנשי הענף נדרשים ליוזמה, דבקות במשימה ומקצועיות רבה, והם באים מתחומי ידע רבים. אנחנו עושים הכול על מנת להביא כל חלל באשר הוא לקבורה ראויה. כל חקירה שמגיעה לידי סיום, משמעותית עבור המשפחה, עבור אנשי הענף העוסקים במלאכה ועבור צה"ל. זה נותן לנו את הכוח להמשיך הלאה, לפעול ולחקור ללא לאות".

בשבועות הקרובים ייסגר המעגל ויתקיים טקס גילוי מצבה במהלכו, לאחר 70 שנים, יתווסף שמה של ליבקה שפר לקבר האחים בקיבוץ ניצנים.

עוד בוואלה! NEWS:
ליברמן בטקס נעילת יום השואה: "המסר לשכנינו - לא תשברו אותנו"
שרה וחנה נמלטו מפתח המשרפות בבירקנאו: "עדיף שיירו בנו בגב מלהישרף"
מתאו בכלא, "אובמה הכורדי" משוכנע: הבחירות בטורקיה לא יהיו הוגנות

טוב לדעת (מקודם)

האם בי-קיור לייזר באמת עוזר לכאבי ברכיים? זו האמת

מוגש מטעם בי קיור לייזר
נהרגה במלחמת העצמאות(צילום: לשכת העיתונות הממשלתית, שרשל פרנק)
  • יד מרדכי
  • ניצנים

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully