ריבלין לנשיא אתיופיה: סייע בהחזרת אברה מנגיסטו המוחזק בעזה

הנשיא פנה למקבילו האתיופי במהלך ביקורו בארמון הנשיאות באדיס אבבה, והדגיש כי החזרת מנגיסטו ויתר השבויים היא "סוגיה הומניטרית לכל דבר שיש לשלב כוחות כדי לפתור". בנוסף בירכו השניים על שיתופי הפעולה בין המדינות

גיא אלסטר, שליח וואלה! NEWS לאתיופיה
02/05/2018
צילום: לע"מ, עריכה: שניר דבוש
"סוגיה הומניטרית". ריבלין וטשומה, היום(צילום: מערכת וואלה! NEWS, מארק ניימן / לע"מ)

נשיא המדינה ראובן ריבלין פנה היום (רביעי) לנשיא אתיופיה מולטו טשומה כדי שיסייע בהחזרת אברה מנגיסטו שמוחזק בידי חמאס ברצועת עזה. בתום פגישתם בארמון הנשיאות באדיס אבבה, אמר ריבלין כי החזרת מנגיסטו ויתר השבויים והגופות המוחזקים בידי חמאס היא סוגיה הומניטרית.

"אני מבקש ממך לעשות כל מה שאתה יכול כדי שישובו", אמר ריבלין, שהזמין את הנשיא לביקור גומלין רשמי בישראל והודה על האירוח שקיבל. "אברה מנגיסטו הוא אזרח ישראלי ושורשיו נטועים באתיופיה, אך לפני הכול הוא בן אדם ואני מבקש גם ממך לעשות ככל הניתן על מנת להפעיל על חמאס את הלחץ הנדרש על מנת לשחררו", הוסיף ריבלין. "זהו מקרה הומניטרי לכל דבר ועלינו לשלב כוחות על מנת להביא להשבתו יחד עם שני חיילנו המוחזקים בידיהם מאז הלחימה האחרונה בעזה". טשומה הבטיח לשוב ולהעלות את הנושא מול הגורמים שמולם פועלת ההנהגה האתיופית.

עוד בוואלה! NEWS
הערכה במשרד המשפטים: החלטה בכל תיקי נתניהו רק לקראת סוף השנה
נתניהו תקף את נאום אבו מאזן: "מכחיש שואה נשאר מכחיש שואה"
המוסד פרץ את כספות הארכיון האיראני: "הדלת נפתחת - והתחושה אלוהית"

עוד באותו נושא

ריבלין נחת באתיופיה לביקור היסטורי: "נפעל להעמקת שיתוף הפעולה"

לכתבה המלאה
ריבלין ונשיא אתיופיה, היום(צילום: מערכת וואלה! NEWS, מארק ניימן / לע"מ)

ריבלין הדגיש כי תמיכת אתיופיה בישראל בפורומים בינלאומיים בעלת חשיבות גבוהה עבור ירושלים. כמו כן, הדגיש הנשיא כי ירושלים היא בירת ישראל, וכי יש להתייחס לכך כעובדה ברורה. "לירושלים יעלה השגריר האתיופי כדי להגיש את כתב האמנה שלו, בירושלים יפגוש את צמרת הממשל שלנו, ואף החלטה מנותקת לא תשנה עובדה זו", אמר. "ירושלים היא מיקרוקוסמוס של היכולת לחיות יחד, אבל לפני הכול חייבים שכנינו להכיר בכך שישראל קיימת וכי קיומה לא לא ניתנת לערעור. לא ננהל משא ומתן עם אף גורם המטיל ספק בזכותנו להתקיים".

טשומה בירך את ישראל על חגיגות ה-70 לעצמאותה ואמר בהצהרותיו לתקשורת כי פגישותיו עם ריבלין היו "יסודיות ויעילות". "חלקנו מחשבות על מגוון רחב של נושאים מתוך הבנה הדדית. הבעתי בפני הנשיא את הצורך להמשיך ולהעמיק את הקשר בין המדינות. הדגשתי כי זהו ביקור היסטורי בעינינו וכי בכוונתנו לנצלו כדי לבנות ערוצי קשר נוספים בינינו. הקשר המיוחד בין העמים שלנו נרקם כבר אלפי שנים מאז המלך שלמה ומלכת שבא, ואני מלא הערכה לממשלת ישראל על שיתופי הפעולה בינינו".

בפגישתם המשותפת, אמר טשומה לריבלין כי ביקורו מהווה ביטוי למחויבות לידידות בין המדינות. "לישראל מקום חם בלבנו ואני מאמין שהדבר נכון גם מבחינת ישראל. אני חש שגם קהילת 'בית ישראל' הנמצאת באתיופיה מהווה גשר נוסף בין העמים", אמר נשיא אתיופיה. :"ההיסטוריה המשותפת שלנו רצופה דוגמאות רבות של שיתופי פעולה מסחריים וכלכליים ובמספר גדל והולך של פרויקטים משותפים היוצרים הזדמנויות עבור אלפי אתיופים. שתי המדינות חולקות צורך להילחם בטרור ולהגן על אזרחנו וגם בתחום זה נשלב ידיים".

ריבלין ונשיא אתיופיה(צילום: מערכת וואלה! NEWS, מארק ניימן / לע"מ)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully