בעקבות הסערה: נזקים קשים לקברי חללי צה"ל וגדולי האומה בכנרת

בית העלמין הנחשב למוקד עלייה לרגל סגור עד להודעה חדשה אחרי שעץ ענק נפל במהלך הסערה. בין היתר נגרם נזק לקברי חללי צה"ל וכן לקבריהם של רחל המשוררת ושל ראשי הציונות הקבורים שם

29/04/2018
צילום: מועצה אזורית עמק הירדן. עריכה: יוסי אלטר

עם תום מזג האוויר הסוער שפקד את ישראל בימים האחרונים, בית העלמין בכנרת, הנחשב למוקד עלייה לרגל של מטיילים מכל הארץ, יהיה סגור במהלך השבועות הקרובים בשל נפילת עץ ענק. בית העלמין, וכן כמה קברים בחלקה הצבאית בדגניה א', ניזוקו קשות כתוצאה מהסופה שהכתה ביום חמישי אחר הצהריים בעמק הירדן. בין היתר קברו של הסופר אהרן מגד כוסה בשברי ענפים, והגישה אל קברה של המשוררת רחל ואל קבריהם של כצנלסון, סירקין, בורוכוב, הס וכמה קברים נוספים - בלתי אפשרית, זאת עד שתושלם מלאכת הטיפול והשיקום.

אנשי המועצה הדתית במועצה האזורית עמק הירדן, בראשות הרב שלמה דידי ויו"ר המועצה הדתית ניסים אלקובי, החלו לבחון ביום שישי את היקף הנזקים, שנגרמו לקבריהם של חללי צה"ל בבית העלמין בדגניה א' ובהם קברו של הטייס ערן כהן ז"ל, מי שהיה בבחינת נעדר במשך 21 שנים, עד אשר הובא לקבר ישראל.

היום (ראשון), החל משעת בוקר מוקדמת, הם ימשיכו בבחינת הנזקים ובטיפול זהיר וקפדני בקבר ובסביבתו. צוות של משרד הביטחון, שהחל לעבוד כבר ביום שישי, ימשיך לשתף השבוע פעולה עם אנשי המועצה הדתית של עמק הירדן.

עוד בוואלה! NEWS:
לא עוצרים במנהל: המשטרה תחקור בכירים במשרדי החינוך והביטחון
"תומכים וכואבים יחד": אלפים התכנסו לזכר הרוגי האסון בערבה
מדריכת המכינה שנחקרה: התרעתי מהטיול - אך לא שמעו בעצתי

העץ שקרס בבית העלמין(צילום: מערכת וואלה! NEWS, שני הרשקוביץ - דגניה א')

ראש המועצה האזורית עמק הירדן עידן גרינבאום סייר ביום שישי בבתי העלמין והתרשם מהנזקים הקשים לקברי חללי צה"ל ולקבריהם של כמה מגדולי האומה בבית העלמין. גרינבאום הבהיר כי המועצה תירתם להחזרה מהירה של בתי העלמין לקדמותם.

"אנחנו מקווים מאד שממשלת ישראל תתגייס מתוך הכרה בחשיבותם של הסמלים הלאומיים שניזוקו כאן", אמר גרינבאום. "כאן טמונים ראשי הציונות, הוגיה ומנהיגיה, אשר פעלו בעמק הירדן במשך שנים רבות והפכו את חלום המדינה הציונית למציאות. אין דבר שהוא ישראלי יותר מאשר מורשתם והגותם של האנשים הללו ואין לי ספק שהמדינה תהיה שותפה שלנו בהתגייסות למבצע ההכרחי הזה".

חשוב לדעת

7 גורמי סיכון למחלות לב ודרך אחת לזיהוי מוקדם ומניעת נזקים

מוגש מטעם שחל
בית העלמין, אחרי הסערה(צילום: מערכת וואלה! NEWS, שני הרשקוביץ - דגניה א')
נזקי הסערה(צילום: מערכת וואלה! NEWS, דוברות המועצה האזורית עמק הירדן)
נזקי הסערה(צילום: מערכת וואלה! NEWS, דוברות המועצה האזורית עמק הירדן)
נזקי הסערה(צילום: מערכת וואלה! NEWS, דוברות המועצה האזורית עמק הירדן)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully