"תומכים וכואבים יחד": אלפים התכנסו לזכר הרוגי האסון בערבה

בני נוער רבים ואנשי המכינות הקדם צבאיות מרחבי הארץ הגיעו לכיכר רבין בתל אביב כדי להתייחד עם זכרם של בני הנוער שנהרגו באסון בערבה. במקביל, משרדי החינוך והביטחון הודיעו על הקמת ועדה מיוחדת שתבחן את נושא פעילויות החוץ של המכינות

28/04/2018
צילום: אבי כהן

יומיים לאחר האסון בערבה, במהלכו נהרגו עשרה בני נוער בשיטפון בנחל צפית, הערב (שבת) הגיעו אלפים לאירוע התייחדות עם זכרם בכיכר רבין שבתל אביב. באירוע, אליו הגיעו חניכי מכינות קדם צבאיות, בהם גם חניכי מכינת "בני ציון" אליה השתייכו ההרוגים, בני שירות לאומי ואזרחים רבים, הודלקו נרות לזכרם של חניכי מכינת בני ציון מתל אביב שנהרגו בשיטפון.

מנכ"ל מועצת המכינות הקדם צבאיות דני זמיר הגיע לעצרת, ואמר כי "כולנו כואבים בכאב גדול יחד עם כל עם ישראל את מותם של עשרת הצעירים והצעירות, שהיו ממיטב בנינו ובנותינו ומצאו את מותם באסון שפקד אותנו שלשום. אלו הם ימים קשים מנשוא ואנו מחבקים את המשפחות אשר איבדו את יקיריהם ומשתתפים בכאבם".

טוב לדעת (מקודם)

בי-קיור לייזר - הרופאים ממליצים והמטופלים מרוצים

מוגש מטעם בי קיור לייזר
אילן בר שלום, הרוגה באסון השיטפון בערבה(צילום: מערכת וואלה! NEWS, --)

"אין ספק כי מדובר באסון קשה שיש ללמוד את פרטיו, אנו מבקשים לתת לגורמים המוסמכים לבצע את כל החקירות הנדרשות על מנת לקבל את המסקנות המתבקשות אשר יבטיחו כי טרגדיה קשה שכזו לא תחזור עוד לעולם", אמר זמיר.

שיר, חניכה במכינת נחשון בשדרות, אמרה כי "זה אסון נורא, אבל באנו לפי כדי להראות שלמרות זאת, זה לא ימנע מאף אחד להגיע למכינה קדם צבאית. אני יודעת שכל ראשי המכינות הם אנשים מאוד אחראיים". איתן ממכינת פארן בערבה סיפר כי היה לו חבר שניצל מהאסון. על הלימודים במכינה הקדם צבאית אמר כי "זה מפתח אותך מבחינה אישית, אתה נכנס לצבא יותר בוגר ויותר אחראי".

מדליקים נרות לזכר הנספים(צילום: אבי כהן)

הקריאות להגיע לכיכר שותפו במהלך סוף השבוע ברשתות החברתיות, בין השאר על ידי חניכים במכינות הקדם צבאיות ברחבי הארץ. "ניפגש בכיכר כדי להגיע ולכאוב יחד", נכתב באחד מעמודי האירוע שנפתחו. "ברגעים קשים אלה, מתגלה הרוח הגדולה של עם ישראל", נכתב בהודעה אחרת. "האחדות האחווה והרעות שלעתים חבויים בנו יודעים לפרוץ ברגע האמת ובמלוא עוצמתם. נתייצב כתף אל כתף עם חניכי ובוגרי מכינות מכל הארץ כדי לתמוך ולכאוב יחדיו". אירוע במתכונת דומה מתקיים גם בכיכר ציון שבירושלים.

בני הנוער שנהרגו באסון הם אלה אור ממעלה אדומים, יעל סדן מירושלים, עדי רענן ממכמורת, צור אלפי ממזכרת בתיה, מעיין ברהום מירושלים, רומי כהן ממושב מאור, גלי בללי מגבעתיים, שני שמיר משהם, אילן בר שלום מראשון לציון ואגם לוי ממושב חירות.

העצרת בכיכר רבין, הערב(צילום: מערכת וואלה! NEWS, אלעד מלכה)
פעולות האיתור בנחל צפית(צילום: מערכת וואלה! NEWS, דוברות המשטרה)

הערב הודיעו משרד החינוך, משרד הביטחון ומועצת המכינות הקדם צבאיות כי תוקם ועדה להסדרת פעילויות החוץ של המכינות, זאת בעקבות האסון. בראש הוועדה יעמוד מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב, ובה ישתתפו נציגי משרד הביטחון ומועצת המכינות הקדם צבאיות. הוועדה תבחן מיסודם של נהלים ופיקוח בנושא, בדגש על טיולים ברחבי הארץ, כדי שאלה יתקיימו באופן מסודר ובטוח.

"למכינות הקדם צבאיות חשיבות ערכית וחינוכית ראשונה במעלה ויש לפעול לשמירה על פעילותן", צוין בהודעת המשרדים. "מאז נוסדו לפני 25 שנים, הן מהוות אבן שואבת לפעילות ציונית, יהודית ודמוקרטית בקרב הדור הצעיר, מחזקות את אהבת הארץ ומטפחות את העתודה של הפיקוד הצבאי ושל המנהיגות בישראל".

(עדכון ראשון 20:13)

העצרת בכיכר רבין(צילום: מערכת וואלה! NEWS, אלעד מלכה)
העצרת בכיכר רבין, הערב(צילום: מערכת וואלה! NEWS, אלעד מלכה)
העצרת בכיכר רבין, הערב(צילום: מערכת וואלה! NEWS, אלעד מלכה)
אירוע לזכר ההרוגים התקיים גם בירושלים(צילום: מערכת וואלה! NEWS, ישראל .מ קבוצת החדשות)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully