מלחמתו של האדמו"ר ב"שפיצים": הרבי שיצא נגד השטריימל הפופולרי

רבי ישראל הגר הורה לחסידיו שלא של לחבוש את הכובע המסורתי שממנו יוצאות קצוות פרווה. "שבחורים מויז'ניץ לא יקנו את השטריימל'ך עם השפיצים", הורה, "זה נראה כמו של פורים". תלמידיו עשו כדבריו וביקשו ממוכרי הכובעים לקצץ את הקצוות

23/04/2018
חתן עם שטריימל עם שפיצים. שוקי לרר, בחדרי חרדים, מערכת וואלה! NEWS
חתן עם שטריימל "שפיצים" בחתונתו(צילום: מערכת וואלה! NEWS, שוקי לרר, בחדרי חרדים)

האדמו"ר מויזניץ', רבי ישראל הגר, אחד מבכירי האדמו"רים במגזר החרדי, תקף במהלך השבת האחרונה את ה"שטריימל" שממנו יוצאים שפיצים של פרווה. בשיחה עם חסידיו הוא ביקש "שבחורים מויז'ניץ לא יקנו את השטריימל'ך עם השפיצים". היות ו"זה מגעיל" וטען כי זה נראה כמו תחפושת של פורים. "זה נראה כמו של פורים של פעם".

בפני חסידיו טען האדמו"ר כי לפני שרכש את השטריימל האישי שלו, הזהיר את המוכר "שלא יעשה לי שפיצים, והוא כן עשה, וביקשתי ממנו שיוריד את זה". במהלך השיחה פנה לחסידיו שוב בדרישה שלא יקנו את זה בין היתר בטענה שזה מודרני יותר. לדבריו, "אם כולם לא יקנו לחתונה שטריימל כזה ויתעקשו על זה, ויגידו שהם לא רוצים, אז כל המוכרים יתקפלו ולא ימכרו את זה, אנחנו לא אמורים להיות ב'מודה' הזו".

עוד בוואלה! NEWS:
"מאבטח רה"מ בטקס מעורב במות בתי": סערה ביחידה לאבטחת אישים
טראמפ מצנן את ההתלהבות: פתרון המשבר עם צפון קוריאה עוד רחוק
שמיכה, מקום חשוך ומבט לשמיים: גשם מטאורים הלילה בשמי ישראל

"זה מגעיל". הרבי מויז'ניץ(צילום: מערכת וואלה! NEWS, שוקי לרר, בחדרי חרדים)

משה ויסברג, כתב 'בחדרי חרדים' אמר כי בעקבות הוראתו של האדמו"ר, "החסידים הגיעו הבוקר בהמוניהם למוכרי השטריימל'ך וביקשו שיקצצו להם את השפיצים".

השטריימל הוא כובע שחסידים חובשים אחרי החתונה בשבת ובחג. השטריימל מיוחס לאחת השושלות החשובות בחסידות במאה ה-19, בית רוז'ין והוא נועד מלכתחילה לחמם את הראש בקור המקפיא של מזרח אירופה. מחירו של השטריימל שנעשה לרוב בעבודת יד נמכר במחיר של 1,000 עד-5,000 דולר. יש החובשים שטריימל סינתטי שמחירו זול בהרבה.

עוד בוואלה!

אחת ולתמיד: כך תבחרו שמן זית איכותי

בשיתוף יד מרדכי
שטריימל "אסור"(צילום: מערכת וואלה! NEWS, שוקי לרר, בחדרי חרדים)
חרדים חובשים שטריימל עם "שפיצים"(צילום: מערכת וואלה! NEWS, שוקי לרר, בחדרי חרדים)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully