משרד הנגב והגליל יקים גני משחקים בפריפריה בעלות 70 מיליון שקל

היוזמה להקמת גני השעשועים עלתה לאור סקר שקיים המשרד ובחן את צרכי המשפחות המתגוררות באזורי הפריפריה הגאוגרפית והחברתית. לפי התכנון, יוקמו 300 מתקים לטובת הציבור. השר דרעי: "מאמינים שכך יפחיתו הילדים את זמן המסך ויעסקו יותר בפעילות"

22/04/2018
נער נפל ממתקן שעשועים בגן ציבורי בכרמיאל - ומת מפצעיו. ערן גילווארג
גן שעשועים בכרמיאל. אילוסטרציה(צילום: ערן גילווארג)

המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל מקדם בימים אלה מהלך להרחבת הגנים והפארקים בפריפריה, בנגב ובגליל, כך שיסייעו בצמצום זמן המסך של הילדים, ובמקביל, יגדיל את כמות מקומות הבילוי במרחב הציבורי לילדים ולמשפחות ואינם מצריכים נסיעה למקומות מרוחקים. המשרד הודיע על כוונתו להקים כ-300 גני שעשועים ביישובי הפריפריה, הנגב והגליל לטובת האוכלוסייה המקומית בהשקעה כוללת של 70 מיליון שקלים.

גני השעשועים יכללו מתקני משחק וספורט, הצללה לכלל המתקנים וכן רצפה ייחודית למניעת זעזועים המקטינה את הסיכוי לפציעות. הפרויקט עתיד להתקיים במאות רשויות שבהן ייבנו פארקים הכוללים מתקני משחק וספורט אשר ישמשו כמקומות מפגש ופעילות לכלל התושבים, בדגש על משפחות צעירות עם ילדים.

השר אריה דרעי מסר כי "עד הקיץ אנו מקווים שנראה בכל רחבי הארץ מתקני שעשועים למען הילדים. אנו גאים מאוד בפרויקט ומאמינים שבאמצעותו, יפחיתו הילדים את זמן המסך ויעסקו יותר בפעילות חברתית וספורטיבית בגני השעשועים".

היוזמה להקמת גני השעשועים עלתה לאור סקר שקיים המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, אשר בחן את צרכי המשפחות המתגוררות באזורי הפריפריה הגאוגרפית והחברתית. המשפחות שהשיבו על הסקר הצביעו דווקא על חסרונם של פארקים וגני שעשועים עבור פעילויות פנאי ובילוי בקרב ילדים ומשפחותיהם.

עוד בוואלה! NEWS:
ליברמן מבהיר: "לא נאפשר החזרת גופת המהנדס שחוסל במלזיה לעזה"
לא מחכה לנתניהו: בנט יעלה הצבעה על פסקת ההתגברות בשבוע הבא
בגיל 117: האישה המבוגרת ביותר בעולם מתה ביפן

הדמיה של גן משחקים שיוקם בהשקעה של המשרד לפיתוח הנגב והגליל(צילום: מערכת וואלה!, ---)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully