הרשעה בשידור חי: 24 שנות מאסר לנשיאת דרום קוריאה לשעבר

הנשיאה פארק גון הייה הורשעה בשוחד בפרשת שחיתות גדולה, שחשפה קשרים בין פוליטיקאים ותאגידי ענק במדינה. גזר דינה הועבר בשידור ישיר בתקשורת. אלף מתומכיה התאספו מחוץ לבית המשפט: "זו נקמה פוליטית"

רויטרס
רויטרס

בית משפט בקוריאה הדרומית גזר היום (שישי) 24 שנות מאסר על הנשיאה לשעבר פארק גון-הייה, לאחר שהורשעה בשוחד במסגרת פרשת שחיתות גדולה, שחשפה רשת קשרים בין מנהיגים פוליטיים במדינה ותאגידי ענק. גזר הדין של פארק הועבר בשידור ישיר בכלי התקשורת במדינה. פארק הודחה בשנה שעברה והפכה לנשיאה הראשונה שהודחה לאחר שנבחרה באופן דמוקרטי.

מחוץ לבית המשפט התאספו כאלף מתומכיה של הנשיאה לשעבר כשבידיהם דגלי המדינה ושלטים הקוראים "לסיים את הנקמה הפוליטית" נגדה.

עוד בוואלה! NEWS:
כבר לא רודן פרנואיד: מתקפת החיוכים של קים מציבה אותו לצד מנהיגי העולם
תיקון עוול: ניו זילנד ביטלה את הרשעתם של כאלף הומואים
נאבקה במקל: צעירה בהודו שרדה מתקפה של טיגריס

עוד בוואלה!

לא רק אנחנו סובלים: משבר האקלים פוגע בחיות המחמד שלנו. אז מה עושים?

לכתבה המלאה
"ניצלה את אמון העם". הנשיא לשעבר פארק (צילום: רויטרס)
תומכיה של פארק מחוץ לבית המשפט, היום (צילום: רויטרס)

"הנאשמת ניצלה את כוחה הנשיאותי ואת האמון שרחשו לה האזרחים. כתוצאה מכך, היא הביאה לכאוס גדול במדינה ולהדחה תקדימית", אמר השופט קים סה-יון לפני שגזר את דינה של פארק. בית המשפט קבע כי פארק קיבלה 23.1 מיליארד וון (כ-20 מיליון דולרים) מחברות ענק, בהן סמסונג, כדי לעזור לעמותות של חברתה.

פארק, שהייתה צפויה לסיים את כהונתה בשנת 2018, היא האישה הראשונה לעמוד בראש קוריאה הדרומית. לאחר אישור ההצבעה על הדחתה בפרלמנט נפגשה עם חברי ממשלתה וביקשה להביע את התנצלותה על אי הסדר שנוצר במדינה בעקבות המשבר הפוליטי. עוד הביעה אז את תקוותה כי היציבות במדינה תישמר.

"נקמה פוליטית". תומכיה של פארק, היום (צילום: רויטרס)
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully