יורש העצר הסעודי: זכותם של הישראלים לחיות בכבוד בארצם

בריאיון למגזין אטלנטיק, המשיך מוחמד בן סלמאן בקו הידידותי כלפי ישראל והעם היהודי ואמר כי יש להגיע להסכם שלום עם הפלסטינים. "אין לנו שום דבר נגד כל עם אחר", אמר הנסיך בן ה-32

גיא אלסטר
03/04/2018
צילום: רויטרס, עריכה: תום זואילי

יורש העצר של ערב הסעודית, מוחמד בן סלמאן, אמר כי הישראלים זכאים לחיות בשלום בארצם, בסימן נוסף להתחממות ביחסים בין ירושלים לריאד. הנסיך בן ה-32 נמצא במסע ממושך בארצות הברית, כחלק מניסיונותיו לקדם תדמית חדשה של הממלכה ולחזק את היחסים עם וושינגטון.

בריאיון למגזין אטלנטיק, נשאל יורש העצר אם הוא מאמין שלעם היהודי יש זכות למדינת לאום בחלק ממולדתם ההיסטורית. "אני מאמין שלפלסטינים ולישראלים יש את הזכות לחיות בארצם, אבל אנחנו חייבים להגיע להסכם שלום כדי להבטיח את היציבות עבור כולם ולקיים יחסים נורמליים", השיב.

עוד בוואלה! NEWS:
עם שיעור הצבעה נמוך וללא תחרות: סיסי גרף 97% בבחירות במצרים
לקראת תבוסה סופית: המורדים מתחילים לעזוב את המעוז האחרון בדמשק
מלקחי המחאה נגד המשטר: איראן תחסום את הטלגרם לצמיתות

טוב לדעת (מקודם)

הבדיקה החכמה שמאתרת סיכון מוגבר ללקות בשבץ מוחי

מוגש מטעם שחל
שוהה בארה"ב. מוחמד בן סלמאן באו"ם(צילום: רויטרס)

לערב הסעודית אין יחסים עם ישראל, אך מאחורי הקלעים מתקיימים, לפי דיווחים רבים, מגעים בין הצדדים, בין היתר בשלל החשש המשותף מאיראן. בחודש שעבר, פתחה ערב הסעודית את המרחב האווירי שלה לקו מסחרי לישראל, לראשונה אי-פעם.

עם זאתף ריאד תולה את הנורמליזציה הפומבית עם ירושלים בהקמת מדינה פלסטינית, ויורש העצר שב על העמדה הזו בריאיון.

"יש לנו חשש לגבי גורל מסגד אל-אקצא בירושלים ולגבי זכויות הפלסטינים", אמר הנסיך, אך הדגיש: "זה מה שיש לנו, אין לנו משהו נגד שום עם אחר". לדבריו, "יש הרבה אינטרסים שאנחנו חולקים עם ישראל, ואם יהיה שלום, יכולים להיות אינטרסים רבים בין ישראל למדינות החברות במועצת שיתוף הפעולה במפרץ".

(עדכון ראשון: 23:39)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully