צדק היסטורי: טקס זיכרון ראשון לחללים שנפלו לפני 51 שנה

בראש פינה נערך הטקס לזכר שמונת החיילים שנהרגו בהפגזה במקום במלחמת ששת הימים. מסיבות שאינן ברורות, מותם לא פורסם ולא צוין בטקסי הזיכרון. בני המשפחות אמרו כי "זו הפעם הראשונה שהסיפור של יקירינו סופר"

"צדק היסטורי". בני משפחות הנופלים בטקס הראשון לזכרם, היום (צילום: מערכת וואלה! NEWS, הראל פלג)

בני משפחותיהם של שמונה חיילים שנהרגו בהפגזה על ראש פינה במלחמת ששת הימים קיימו היום (רביעי) לראשונה מזה 51 שנים טקס לזכרם. "זו הפעם הראשונה שהסיפור של יקירינו סופר ודובר", אמרו בני משפחות החללים. מי שיזם ודחף את הקמת אבן הזיכרון ועריכת הטקס היה אמנון נבר, יו"ר עמותת אלכסנדרוני ואביהוד רסקי, ראש המועצה המקומית ראש פינה, חבר ליוזמה.

עוד בוואלה! NEWS:
סערת עדי המדינה: "לבית המשפט צריכה להיות אפשרות לפסול הסכמים"
עיטור המופת הוענק ללוחם ממערך המבצעים המיוחדים באגף המודיעין
מול האיום הרוסי: פולין רכשה פטריוט בעסקה הגדולה בהיסטוריה שלה

"האנדרטה באה לספר את הסיפור העלום לכל עובר ושב". רסקי, היום (צילום: מערכת וואלה! NEWS, הראל פלג)

ביומה השני של המלחמה פתחו הסורים במתקפה כבדה. שמונה חיילים נהרגו מפגיעת פגז ארטילריה כשהסתתרו בשוחה בסמוך לתחנת משטרה מקומית, אך מסיבות לא ברורות דבר מותם לא הובא בתקשורת, בצה"ל ובטקסי הזיכרון. "סיפורים של חללי חטיבת אלכסנדרוני ששהו בראש פינה בזמן ההפגזה, נעלם מדפי ההיסטוריה ונשאר חקוק רק בליבם של קרובים המשפחה והחברים", אמר רסקי בטקס. הוא הוסיף כי "אנדרטה זו באה לספר את הסיפור העלום הזה לכל עובר ושב".

סיפור המקרה וסיפורים של הנופלים הובא בוואלה! NEWS ביום הזיכרון לחללי צה"ל בשנה שעברה. מי שחשף את המקרה שנה קודם לכן היה העיתונאי שלמה מן מאתר "נעמוש" שעוסק בקרבות מלחמת ששת הימים החזית הצפון.

עוד באותו נושא

מעטה השתיקה המסתורי סביב נפילת שמונה חיילים בהפגזת ראש פינה

לכתבה המלאה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully