פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   ברק לוואלה! NEWS: כשקראתי לאולמרט שקרן עם תעודות ציינתי עובדה

   ראש הממשלה לשעבר הגיב בריאיון לוואלה! NEWS על הביקורת שהטיח בו אהוד אולמרט בספרו. "בית המשפט אישר שדבקותו באמת חלקית", אמר ברק. "לא הייתה שום פנייה שלי אליו להצטרף לקדימה, זה דבר הזוי, פשוט מציאות מומצאת", הוסיף

   ברק לוואלה! NEWS: כשקראתי לאולמרט שקרן עם תעודות ציינתי עובדה
   צילום: יותם רונן וניב אהרונסון

   ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר לשבר אהוד ברק תקף היום (שלישי) בראיון לוואלה! NEWS את ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בעקבות הדברים שכתב בספרו. כשנשאל ברק אם קרא לאולמרט "שקרן עם תעודות", אמר ראש הממשלה לשעבר כי "ציינתי עובדה. כמעט הקראתי מכרונולוגיה. את העובדה שדבקותו באמת חלקית, את זה אישרו 11 שופטים בחמש ערכאות שונות". ברק הוסיף כי "האיש מאשים אותי שעשיתי כך או אחרת, דברים שלא היו ולא נבראו, זה אותו אדם שאמר שהוא מעולם לא ניסה להשפיע על שולה זקן בעניין עדותה. אז אני משאיר לכל אדם לשפוט באיזו מידה של אמינות הוא מדבר".

   בספרו שעומד לצאת בקרוב כתב אולמרט כי "לקראת בחירות 2006, ברק ביקש להצטרף לקדימה. הוא פנה, ממש התחנן שאצרף אותו לרשימה, אפילו במקום ה-20. היה ברור שהוא מחפש בסיס חדש שממנו ינסה להמריא. שקלתי את פנייתו, אך התברר לי כי צירופו יפגע בתנועה החדשה בשל דעת הקהל, שלא שכחה לברק את כישלונו המדהים כראש ממשלה".

   עוד בוואלה! NEWS:
   חקירת המג"ד והבטחת השווא של המ"פ: המחדלים בחקירת הביזה ב"צוק איתן"
   בני גנץ: ללא כתב אישום פלילי נתניהו ראוי להישאר ראש ממשלה
   "חשב שהוא שליח האלוהים": הרוצח ממגדל טען כי היה במצב פסיכוטי

   אהוד ברק ויעקב איילון, 20 במרץ 2018 (ניב אהרונסון)
   ברק בריאיון לוואלה! NEWS (צילום: ניב אהרונסון)

   ראש הממשלה לשעבר הכחיש כי התכוון להפיל את אולמרט כדי לחבור לקדימה ולאחד אותה עם מפלגת העבודה. "לא היה ולא נברא. לא הייתה שום פנייה שלי לקדימה, זה דבר הזוי. אני לא ביקשתי בחיי, עד עכשיו, יכול להיות שב-76 השנים הבאות זה ישתנה. עד עכשיו לא ביקשתי כלום מאף אחד, גם לא מרבין ומפרס. קל וחומר לא מאולמרט, גם לא היה לי מה לבקש. חלק מהדברים זה שיבוש מוחלט של המציאות, פשוט מציאות מומצאת".

   ברק המשיך לתקוף את אולמרט ואמר כי "אני ראיתי את כל אלה שהוא מאשים, זו גאווה להיות ברשימה אחת עם חלק מהם. כל אחד שיקרא את הספר, לפי דעתי יוכל לגבש לעצמו לבד עמדה. הספר נכתב בכלא, אבל אין לי ספק שזו לא חוויה נעימה. אבל בסופו של דבר מדובר באותה אישיות".

   אהוד ברק ויעקב איילון, 20 במרץ 2018 (ניב אהרונסון)
   ברק בריאיון ליעקב אילון בוואלה! NEWS (צילום: ניב אהרונסון)

   לפני כארבע שנים החליט היועמ"ש דאז יהודה וינשטיין שלא לפתוח בחקירה פלילית נגד ברק בחשד לקבלת שוחד בעסקאות נשק. בדיקה בנושא התקיימה בעקבות תמליל שיחה מוקלטת שבה נשמע אולמרט אומר כי שמע שברק קיבל טובות הנאה בעת שכיהן כנבחר ציבור.את הדברים אמר אולמרט בשיחה אקראית עם ראש לשכתו לשעבר שולה זקן ב-2011.

   תמליל השיחה, שהוקלט על ידי זקן ללא ידיעתו של אולמרט, הובא בפני היועץ המשפטי לבדיקה, שבסופה הוחלט כי אין ביסוס לטענותיו של אולמרט.

   בהקלטה נשמע אולמרט אומר על ברק: "הוא לוקח שוחד במיליונים ובעשרות מיליונים. את יודעת שברק ביקש את האאודי A8, את יודעת למה", אמר אולמרט לזקן, "הוא יגמור בבית סוהר". הוא הוסיף: "תזכרי מה שאני אומר לך, שולה. היה אצלי ראש המוסד, כולם באים אליי. כולם מדברים על זה".

   לטענותיו של אולמרט על הרווח שגרף ברק לכאורה מעסקאות הנשק של ישראל, תהתה זקן: "איפה הכסף?". לכך השיב אולמרט: "הוא מחביא אותו, בשווייץ או באיזשהו משרד עורכי דין. הוא מעביר את זה לחברה שבה שמו של ברק לא מופיע".

   אהוד אולמרט ואהוד ברק (AP)
   "כל מי שיקרא את הספר יכול לגבש עמדה לבד". אולמרט וברק (צילום ארכיון: אי-פי)