פשיעה חקלאית

המפכ"ל אלשיך: "לפשיעה החקלאית יש משמעות אסטרטגית"

באירוע לגיוס מתנדבים למג"ב, אמר אלשיך כי על אף שמדובר ב"חלק זעיר מהפשיעה", מדובר "ברכוש שהכי קשה לאזרח לשמור עליו". לדבריו, "התוצאה היא שפשיעה חקלאית יכולה להפיל אדם בן לילה"

  • רוני אלשיך
  • חיפה
עריכה: יאיר דניאל

מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך התייחס היום (חמישי) לתופעת הפשיעה החקלאית באירוע לגיוס מתנדבי "השומר החדש" של מג"ב, ואמר כי מדובר בתופעה עם משמעות אסטרטגית. "הפשיעה החקלאית היא אמנם רק חלק זעיר מהפשיעה, אך יש לה משמעות אסטרטגית. מדובר ברכוש שהכי קשה לאזרח לשמור עליו ולבטח אותו", אמר אלשיך.

לדבריו, "התוצאה היא שפשיעה חקלאית יכולה להפיל חקלאי בן לילה. המשטרה חייבת להתייחס אליה מעבר לחלקה היחסי".

עוד בוואלה! NEWS:
חשיפה: כך משרד האוצר מטרפד את "קיזוז משכורות מחבלים"
ג'יימי נעלמה, ארון הגן בגופו על התלמידים: סיפורי ההרוגים בפלורידה
בכיר פולני לאזרחים החיים בחו"ל: דווחו על "פגיעה בשמנו הטוב"

עוד בוואלה!

איך אסי שיכנע את עדי בוזגלו להביא עוד ילדה לעולם?

לכתבה המלאה
אלשיך (צילום: ראובן קסטרו)

בשבוע שעבר הבהירו קציני המשטרה בצפון את מצב החקלאים במחוזות והודיעו כי הנושא יטופל "בחומרה רבה". "השדה עומד יום אחד לפני הקטיף, וזו נקודת הזמן הרגישה ביותר שבה עלולים להגיע גנבים ולגנוב את התוצרת החקלאית", הסביר סגן-ניצב איאד פרג', מפקד תחנת המשטרה בקריית שמונה.

"הפגיעה בחקלאים היא נושא שאני רגיש לו באופן מיוחד", הוסיף, והסביר: "חקלאי עובד קשה יום-יום, כל השנה, בחום, בקור, בלילות ובגשם. הוא מתמודד עם בצורת ואי-ודאות, ואז, כשהוא בא לקטוף את הירק או הפרי, בא מישהו ובהינף יד גוזל את מקור פרנסתו. זה דבר שאני לא מוכן לסבול, והחלטנו לטפל בכך בחומרה רבה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully