אילת הוכנסה לחוק המרכולים: "הפכו אותנו לעיר באיראן"

המגבלות על פתיחת עסקים בשבת לא הוחרגו במסגרת החוק ולפיכך יחולו בשטחה של העיר הדרומית. ראש העיר הודיע כי ההחלטה לא תפגע באילת: "שום עסק שפעל עד כה לא ייפגע או ייסגר". מנגד בעלי עסקים חוששים מפגיעה אנושה בענף התיירות: "מכת מוות לעיר"

09/01/2018
צילום: ערוץ הכנסת, עריכה: שניר דבוש

חוק המרכולים עבר היום (שלישי) בקריאה שנייה ושלישית בכנסת, ויאפשר לשר הפנים אריה דרעי למנוע פתיחת מרכולים בשבת על ידי ביטול חוקי עזר עירוניים עתידיים. לפי הפשרה שאליה הגיעו אתמול ראשי סיעות הקואליציה, חנויות נוחות בתחנת דלק יוחרגו מהחוק, ואולם העיר אילת לא תוחרג והמגבלות יתקיימו בשטחה. החוק, שעבר ברוב של 58 בעד ו-57 נגד עורר את זעמו של ראש עיריית אילת מאיר יצחק הלוי, "עסקים באילת ימשיכו לפעול כרגיל. שום עסק שפעל עד כה לא ייפגע ולא ייסגר", אמר.

"מצער ועצוב שכנסת ישראל בחרה שלא להחריג את אילת בחוק המרכולים למרות שרוב חברי הכנסת ושרי הממשלה חשבו שצריך להחריג את העיר, אך נאלצו להצביע בניגוד לצו מצפונם בגלל שיקולים פוליטיים", הוסיף ראש העירייה. ביום רביעי האחרון אישרה מועצת העיר אילת, תיקון לחוק עזר עירוני המאפשר פתיחת עסקים בסופי שבוע, באזורים שהוגדרו כאזורי תיירות וכן בעסקים שפעלו עד היום בסופי השבוע גם מחוץ לאזור התיירות. בעירייה מסרה כי תמשיך לפעול בכל דרך להחריג את העיר אילת בחוק המרכולים גם אם בחקיקה ראשית, כאמור על רקע מאפייניה היחודיים של אילת כעיר תיירות המארחת מדי שנה כ-2.8 מיליון נופשים מהארץ ומהעולם, בעיקר בסופי שבוע.

עוד בוואלה! NEWS:
בכיר חמאס עימאד אל-עלמי נורה בראשו בעזה; מצבו אנוש
צבא סוריה: ישראל שיגרה טילים מהאוויר ומהקרקע אל בסיס ליד דמשק
"תודה, שישה מיליון": כתובת נאצה רוססה על פסלו של רבין בתל אביב

עוד בוואלה!

כך תעשו את זה נכון: הגיע הזמן לתכנן את חופשת הקיץ

בשיתוף כאל
מלונות באילת(צילום: מיתר שליידר פוטשניק)

מומו ביטון חבר מועצת העיר אילת ובעל מרכולים בעיר אמר כי "המדינה לא מסונכרנת עם עצמה. מצד אחד המדינה מסבסדת טיסות לתיירים לאילת ומשווקת את העיר בחו"ל כעיר תוססת, ומצד שני שר הפנים סוגר את העיר. כך יוצא ששני משרדי ממשלה פועלים בניגוד ומבזבזים כספי ציבור בגלל אינטרסים פולטיים של מפלגות דתיות" אמר ביטון. |אילת זאת עיר שחיה בסופי שבוע וחגים, אם העיר תיסגר בזמנים האלו, אין סיבה לבוא לאילת. זאת פגיעה כלכלית קשה בעיר אילת, סגירת המרכולים באילת תפגע לא רק בעובדים במקום אלא גם בעשרות ספקים, זאת החלטה שתהפוך את אילת לעיר באיראן".

אהרון עדי, מבעלי מסעדת "המפלט האחרון" בעיר התנגד גם הוא לחוק ותהה, "למה שיבואו עכשיו? זאת פגיעה קשה בנשמה של אילת. אנחנו מתפרנסים מתיירות והפגיעה היא בעיקר בתיירות, החוק הזה הוא מכת מוות לעיר. אין באילת מפעלים והיי-טק, הכל מובסס על תיירות".

"מצער ועצוב שכנסת ישראל בחרה שלא להחריג את אילת". יצחק הלוי(צילום: ברני ארדוב)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully